• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
21
Koronavirüsle mücadelede Abdülhamid'in mirası devreye girecek! Geri sayım başladı

2020-05-10 09:56:52
Koronavirüsle mücadelede Abdülhamid'in mirası devreye girecek! Geri sayım başladı

Türkiye'nin virüsle mücadele vatandaşlarına sunduğu hastane hizmeti, tüm dünyanın takdirini topladı. Pandemiyle mücadelede yeni bir sayfa açan Türkiye, tarihi hastaneyi de hizmete alıyor. Sultan 2. Abdülhamid tarafından 1891 yılında yaptırılan tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi'nin pandemi hastanesi olarak kullanılması için restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

#1
Foto - Sultan 2. Abdülhamid'in 129 yıllık hastanesinde 400 işçi, 7 gün 24 saat çalışarak restorasyonun yüzde 70'ini tamamladı.

Sultan 2. Abdülhamid'in 129 yıllık hastanesinde 400 işçi, 7 gün 24 saat çalışarak restorasyonun yüzde 70'ini tamamladı.

#2
Foto - Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, pandemi günlerinde yeniden hayat buluyor.

Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, pandemi günlerinde yeniden hayat buluyor.

#3
Foto - Tam 400 işçi, yıllardır atıl şekilde duran tarihi hastanenin bir an önce hizmete açılması için 7/24 esasına göre çalışıyor.

Tam 400 işçi, yıllardır atıl şekilde duran tarihi hastanenin bir an önce hizmete açılması için 7/24 esasına göre çalışıyor.

#4
Foto - Restorasyon işlerinin yüzde 70'i tamamlanmış durumda.

Restorasyon işlerinin yüzde 70'i tamamlanmış durumda.

#5
Foto - İlk göze çarpan, hastanenin giriş alanında bulunan güvenlik görevlileri oluyor. 24 saat aralıksız nöbet tutan görevliler, inşaat alanına giriş izni olmayanları kesinlikle içeri almıyor.

İlk göze çarpan, hastanenin giriş alanında bulunan güvenlik görevlileri oluyor. 24 saat aralıksız nöbet tutan görevliler, inşaat alanına giriş izni olmayanları kesinlikle içeri almıyor.

#6
Foto - Yine koronavirüs tedbirleri kapsamında restorasyon çalışmalarında görev alan personel maske ve koruyucu ekipman kullanımına özen gösteriyor.

Yine koronavirüs tedbirleri kapsamında restorasyon çalışmalarında görev alan personel maske ve koruyucu ekipman kullanımına özen gösteriyor.

#7
Foto - Yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre önce ilk kazmanın vurulduğu Hadımköy Askeri Hastanesi'nde restorasyon çalışmaları, tarihi yapının aslına zarar verilmeden yürütülüyor.

Yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre önce ilk kazmanın vurulduğu Hadımköy Askeri Hastanesi'nde restorasyon çalışmaları, tarihi yapının aslına zarar verilmeden yürütülüyor.

#8
Foto - Zaman içerisinde yıkılan ya da tahrip olan bölümlerin yenilenmesi için tarihi binanın ilk hali esas alınıyor.

Zaman içerisinde yıkılan ya da tahrip olan bölümlerin yenilenmesi için tarihi binanın ilk hali esas alınıyor.

#9
Foto - Bu kapsamda hastanenin yıllar içinde yıpranan çatısı, pencereleri, duvarları oda ve dış cephesi orjinaline göre yenileniyor.

Bu kapsamda hastanenin yıllar içinde yıpranan çatısı, pencereleri, duvarları oda ve dış cephesi orjinaline göre yenileniyor.

#10
Foto - Hastanenin dış cephesindeki çalışmaların sonuna yaklaşıldığı, boya çalışmalarına geçildiği görülüyor.

Hastanenin dış cephesindeki çalışmaların sonuna yaklaşıldığı, boya çalışmalarına geçildiği görülüyor.

#11
Foto - Öte yandan tarihi hastanenin bahçesinde de peyzaj çalışmaları sürüyor.

Öte yandan tarihi hastanenin bahçesinde de peyzaj çalışmaları sürüyor.

#12
Foto - Hastaneye gelen hasta yakınları için bahçe içerisinde iki adet kamelya inşa ediliyor.

Hastaneye gelen hasta yakınları için bahçe içerisinde iki adet kamelya inşa ediliyor.

#13
Foto - Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmete açılacak tarihi yapı aynı zamanda modern bir donanıma da sahip olacak.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Hadımköy Ek Hizmet Binası olarak hizmete açılacak tarihi yapı aynı zamanda modern bir donanıma da sahip olacak.

#14
Foto - Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı yapı akıllı bina olarak hizmet verecek. Dış cephe ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra bina içerisinde de yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı yapı akıllı bina olarak hizmet verecek. Dış cephe ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra bina içerisinde de yoğun bir çalışma yürütülüyor.

#15
Foto - Elektrik, internet, su ve diğer tıbbi sistemlerin yapımı ve kablolama çalışmaları sürüyor.

Elektrik, internet, su ve diğer tıbbi sistemlerin yapımı ve kablolama çalışmaları sürüyor.

#16
Foto - Öte yandan tüm bu ekipmanları aynı anda kontrol edilebileceği bir sistem odası da yapılıyor.

Öte yandan tüm bu ekipmanları aynı anda kontrol edilebileceği bir sistem odası da yapılıyor.

#17
Foto - Ayrıca tarihi hastanede iki ana giriş kapısı olacak.

Ayrıca tarihi hastanede iki ana giriş kapısı olacak.

#18
Foto - Başkan Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'da inşası tüm hızıyla devam eden 3 pandemi hastanesinden birisi, tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi.

Başkan Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'da inşası tüm hızıyla devam eden 3 pandemi hastanesinden birisi, tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi.

#19
Foto - Bina, 1891 yılında Sultan 2. Abdülhamid tarafından inşa edilerek 1985 yılına kadar askeri hastane olarak hizmet verdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2012 yılına kadar kışla olarak kullanılan hastane 2012 yılından sonra çürümeye terk edildi.

Bina, 1891 yılında Sultan 2. Abdülhamid tarafından inşa edilerek 1985 yılına kadar askeri hastane olarak hizmet verdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 2012 yılına kadar kışla olarak kullanılan hastane 2012 yılından sonra çürümeye terk edildi.

#20
Foto - Şimdi ise koronavirüsle mücadele kapsamında kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor. <br> Yeni Şafak'ın haberine göre; Pandemi hastanesi olarak faaliyetlerine yeniden başlayacak olan Hadımköy Askeri Hastanesi'nde hummalı bir çalışma yürütülüyor. <br> 100 yatak kapasitesine sahip olması planlanan hastanenin 20 gün içinde tamamlanarak Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmesi planlanıyor. <br> Bina içerisinde bulunmayan birçok temel kullanım alanı ise hastanenin arka kısmına yapılıyor. Bunlar arasında morg, jeneratör odası, yemekhane, mescit, şadırvan yer alıyor. <br> Hadımköy'de yapımı devam eden ve pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi planlanan Hadımköy Askeri Hastanesinde çalışmalar havadan da görüntülendi.

Şimdi ise koronavirüsle mücadele kapsamında kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor.
Yeni Şafak'ın haberine göre; Pandemi hastanesi olarak faaliyetlerine yeniden başlayacak olan Hadımköy Askeri Hastanesi'nde hummalı bir çalışma yürütülüyor.
100 yatak kapasitesine sahip olması planlanan hastanenin 20 gün içinde tamamlanarak Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmesi planlanıyor.
Bina içerisinde bulunmayan birçok temel kullanım alanı ise hastanenin arka kısmına yapılıyor. Bunlar arasında morg, jeneratör odası, yemekhane, mescit, şadırvan yer alıyor.
Hadımköy'de yapımı devam eden ve pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi planlanan Hadımköy Askeri Hastanesinde çalışmalar havadan da görüntülendi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı