• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Koronavirüs Çin işi bir çözüme neden oldu... İşte o buluş

2020-03-14 20:47:09
Koronavirüs Çin işi bir çözüme neden oldu... İşte o buluş

Çin'de başlayan ve hızla dünyaya yayılan koronavirüs Çinli mühendislerin dünyayı şaşkına çeviren bir çözüm bulmalarına vesile oldu.

#1
Foto - SINIRLARI ZORLAYAN BULUŞ: Dünyayı kasıp kavuran ve henüz çözümü bulunamayan koronavirüs tehdidine karşı vatandaşlar maske takarak korunmaya çalışırken, Çinli mühendisler sınırları zorlayacak bir teknolojiye imza attı.

SINIRLARI ZORLAYAN BULUŞ: Dünyayı kasıp kavuran ve henüz çözümü bulunamayan koronavirüs tehdidine karşı vatandaşlar maske takarak korunmaya çalışırken, Çinli mühendisler sınırları zorlayacak bir teknolojiye imza attı.

#2
Foto - MASKE TAKANLARI BİLE TANIYOR: Hanwang Technology isimli şirket, geliştirdiği yeni yüz tanıma teknolojisiyle artık maske takanları bile tanıyabiliyor.

MASKE TAKANLARI BİLE TANIYOR: Hanwang Technology isimli şirket, geliştirdiği yeni yüz tanıma teknolojisiyle artık maske takanları bile tanıyabiliyor.

#3
Foto - ÖZEL BİR TEKNOLOJİ: Kameralar yüzleri tanıyamaz hale gelirken, yapılan onca yatırım da geçici bir süre de olsa boşa gitmiş oluyor. Bu tabloyu değiştirmek isteyen Çinliler ise sıra dışı bir yöntemle özel bir teknoloji geliştirdi. Maske takan herkes bakın artık neyle karşılaşacak?

ÖZEL BİR TEKNOLOJİ: Kameralar yüzleri tanıyamaz hale gelirken, yapılan onca yatırım da geçici bir süre de olsa boşa gitmiş oluyor. Bu tabloyu değiştirmek isteyen Çinliler ise sıra dışı bir yöntemle özel bir teknoloji geliştirdi. Maske takan herkes bakın artık neyle karşılaşacak?

#4
Foto - VERİ TABANI KULLANIMI: Pekin merkezli firma, 20 kişilik bir ekibin son 10 yılda üzerinde çalıştığı çekirdek teknolojiyi, yaklaşık 6 milyon maskelenmemiş yüzün ve çok az sayıda maskeli yüzün örnek veritabanın kullanılmasıyla geliştirdiğini belirtiyor.

VERİ TABANI KULLANIMI: Pekin merkezli firma, 20 kişilik bir ekibin son 10 yılda üzerinde çalıştığı çekirdek teknolojiyi, yaklaşık 6 milyon maskelenmemiş yüzün ve çok az sayıda maskeli yüzün örnek veritabanın kullanılmasıyla geliştirdiğini belirtiyor.

#5
Foto - KAMERALAR 1 SANİYEDE TESPİT EDEBİLİYOR: Kameralar sadece bir saniye içinde kalabalıktaki onlarca kişiyi analiz ediyor ve kim olduğunu öğreniyor. Maske taksalar da gecikme yaşanmıyor ve tanımlama işlemi başarıyla sonuçlanıyor.

KAMERALAR 1 SANİYEDE TESPİT EDEBİLİYOR: Kameralar sadece bir saniye içinde kalabalıktaki onlarca kişiyi analiz ediyor ve kim olduğunu öğreniyor. Maske taksalar da gecikme yaşanmıyor ve tanımlama işlemi başarıyla sonuçlanıyor.

#6
Foto - YÜZDE 95 BAŞARI ORANI: Geliştirilen bu özel teknolojinin, maskesiz insanlarda yüzde 99.5, maske takan insalarda ise yüzde 95 başarı oranını yakalayabildiği belirtiliyor.

YÜZDE 95 BAŞARI ORANI: Geliştirilen bu özel teknolojinin, maskesiz insanlarda yüzde 99.5, maske takan insalarda ise yüzde 95 başarı oranını yakalayabildiği belirtiliyor.

#7
Foto - DÜNYANIN EN KALABALIK ÜLKESİNDE 170 MİLYON GÜVENLİK KAMERASI VAR: Dünyanın en kalabalık ülkesinin sokaklarında, yüz tanıma özelliği güvenlik kameralarında kullanılıyor. Ülke çağında yaklaşık 170 milyon güvenlik kamerası bulunuyor. Bu yönetmelikle birlikte anonim kimliklerle internet kullanmanın engellenmesi planlanıyor.

DÜNYANIN EN KALABALIK ÜLKESİNDE 170 MİLYON GÜVENLİK KAMERASI VAR: Dünyanın en kalabalık ülkesinin sokaklarında, yüz tanıma özelliği güvenlik kameralarında kullanılıyor. Ülke çağında yaklaşık 170 milyon güvenlik kamerası bulunuyor. Bu yönetmelikle birlikte anonim kimliklerle internet kullanmanın engellenmesi planlanıyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı