• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Korona, virüs ile beraber merhameti de getirdi

2020-03-26 22:07:51
Korona, virüs ile beraber merhameti de getirdi

Koronavirüsün Türkiye'de görülmeye başlanmasıyla birlikte birçok iyilik haberi de beraberinde geldi.

#1
Foto - Kimisi kira almadı kimisi yaşlılara yardıma koştu.

Kimisi kira almadı kimisi yaşlılara yardıma koştu.

#2
Foto - Hakkari köylüler ise 180 kurban kesip bela ve musibetlerden uzak durmak için ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Hakkari köylüler ise 180 kurban kesip bela ve musibetlerden uzak durmak için ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

#3
Foto - İlçeye bağlı Güzelkonak, Korgan, Üzümkıran, Tatlıca, Durak, Alkeva, Yufkalı, Tatlıca köyleri ile bağlı 3 mezrada yaşayanlar bir araya gelerek, kısa sürede tüm dünyaya yayılan ve ölümlere neden koronavirüs salgınının kısa sürede bitmesi için kurban keserek dua etti.

İlçeye bağlı Güzelkonak, Korgan, Üzümkıran, Tatlıca, Durak, Alkeva, Yufkalı, Tatlıca köyleri ile bağlı 3 mezrada yaşayanlar bir araya gelerek, kısa sürede tüm dünyaya yayılan ve ölümlere neden koronavirüs salgınının kısa sürede bitmesi için kurban keserek dua etti.

#4
Foto - Köylüler, kestikleri kurbanların etlerini, ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı. Kanaat önderlerinden Mehmet Fırat, gazetecilere yaptığı açıklamada, sadakanın, belaları ve musibetleri uzaklaştırdığını söyledi. Bu amaçla civar köylerdeki insanlarla bir araya gelerek kurban kestiklerini, etlerini de ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirten Fırat, şöyle konuştu:

Köylüler, kestikleri kurbanların etlerini, ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı. Kanaat önderlerinden Mehmet Fırat, gazetecilere yaptığı açıklamada, sadakanın, belaları ve musibetleri uzaklaştırdığını söyledi. Bu amaçla civar köylerdeki insanlarla bir araya gelerek kurban kestiklerini, etlerini de ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirten Fırat, şöyle konuştu: "Ülkemiz önemli bir süreç yaşıyor. Bu salgının kısa sürede bitmesi için dua ediyoruz. Kısa süre içinde bu virüsten ülkece kurtulacağımıza inanıyoruz. Köylerde yaşayanların isteği üzerine bunu yaptık. Amacımız ve gayemiz belalardan ve bu hastalıktan kurtulmak.." Bu süreçte büyük fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarının yanında olduklarını aktaran Fırat, onlar için de dua ettiklerini ve her türlü desteği vereceklerini ifade etti

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı