• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Ketembilla nedir, neye iyi gelir?

2020-02-17 17:14:53
Ketembilla nedir, neye iyi gelir?

C vitamini yönünden zengin olduğu belirtilen ketembilla bir diğer adıyla Seylan altın çileği son dönemde bir hayli merak edilmeye başladı. Milyonlarca kişi “Ketembilla nasıl kullanılır?” , “Ketembilla faydaları nelerdir?” , “Seylan altın çileği nerede yetişiyor?” sorularının cevaplarını araştırıyor. Peki, ketembilla nedir, neye iyi gelir?

#1
Foto - Son dönemde grip salgınına karşı kullanılması gerektiği tavsiye edilmeye başlanan ketembilla hakkında pek çok kişi araştırma yapıyor. Pek çok kişi “Ketembilla neye iyi gelir?” , “Seylan altın çileği faydaları” konusunda araştırma yapıyor. İşte, detaylar…

Son dönemde grip salgınına karşı kullanılması gerektiği tavsiye edilmeye başlanan ketembilla hakkında pek çok kişi araştırma yapıyor. Pek çok kişi “Ketembilla neye iyi gelir?” , “Seylan altın çileği faydaları” konusunda araştırma yapıyor. İşte, detaylar…

#2
Foto - Ketembilla nedir? Dovyalis hebecarpa, yaygın isimleri Ceylon bektaşi üzümü, ketembilla ve kitambilla Dovyalis cinsinde, Sri Lanka ve güney Hindistan'a özgü bir bitkidir. Meyve genellikle taze yenir veya reçel haline getirilir. Bazı çeşitler dikensiz (hasadı kolaylaştırmak için) ve daha büyük meyveler için seçilmiştir. Meyve, 2-3 cm çapında, asidik, çok sulu ve birkaç küçük tohum içeren yenilebilir koyu mor bir meyvedir.

Ketembilla nedir? Dovyalis hebecarpa, yaygın isimleri Ceylon bektaşi üzümü, ketembilla ve kitambilla Dovyalis cinsinde, Sri Lanka ve güney Hindistan'a özgü bir bitkidir. Meyve genellikle taze yenir veya reçel haline getirilir. Bazı çeşitler dikensiz (hasadı kolaylaştırmak için) ve daha büyük meyveler için seçilmiştir. Meyve, 2-3 cm çapında, asidik, çok sulu ve birkaç küçük tohum içeren yenilebilir koyu mor bir meyvedir.

#3
Foto - Ketembilla neye iyi gelir? Ketembilla faydaları nelerdir? Ekşi lezzetiyle eriği andıran ketembilla meyvesi tam bir C vitamini deposudur. Ketembilla bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi cilt ve beyin sağlığı için de kıymetlidir.

Ketembilla neye iyi gelir? Ketembilla faydaları nelerdir? Ekşi lezzetiyle eriği andıran ketembilla meyvesi tam bir C vitamini deposudur. Ketembilla bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi cilt ve beyin sağlığı için de kıymetlidir.

#4
Foto - İçerdiği lif sayesinde ketembilla bağırsak sorunlarına karşı iyi bir çözümdür. Antioksidan yönünden zengin olan ketembilla cildinizin ve hücreleriniz genç kalmasına yardımcı olur.

İçerdiği lif sayesinde ketembilla bağırsak sorunlarına karşı iyi bir çözümdür. Antioksidan yönünden zengin olan ketembilla cildinizin ve hücreleriniz genç kalmasına yardımcı olur.

#5
Foto - Yapılan araştırmalar ketembillanın kan şekerini düzenlediğini ortaya koymuştur. Bilimsel çalışmalar ketembillanın pek çok kanser türüne karşı koruyucu olduğunu kanıtlamıştır.

Yapılan araştırmalar ketembillanın kan şekerini düzenlediğini ortaya koymuştur. Bilimsel çalışmalar ketembillanın pek çok kanser türüne karşı koruyucu olduğunu kanıtlamıştır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı