• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Kefirli dondurma nasıl yapılır? | Meyveli kefirli dondurma tarifi

2020-07-02 15:13:08
Kefirli dondurma nasıl yapılır? | Meyveli kefirli dondurma tarifi

Kefirli çilekli dondurma tarifi | Geleneksel içeceklerimizden olan kefir düzenli tüketildiğinde kalp sağlığından, bağışıklık sistemine kadar pek çok önemli etkisi bulunuyor. Bu faydalı içecekle dondurma yapılmasının mümkün olup olmadığı araştırılıyor. Birçok kişi "Kefirden dondurma yapılır mı?" , "Meyveli kefirli dondurma" , "Kefirli dondurma ölçüleri" konularını araştırıyor.

#1
Foto - Kefirin faydaları nelerdir? Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemini rahatlatır. Kolesterolü düşürür. Tansiyonu dengeler. Kalp sağlığı için önemlidir. Damar tıkanıklığını önler. Hücre yenilenmesini sağlar Kilo kontrolünün sağlanmasına yardım eder. Kansere karşı önemli bir koruyucudur.

Kefirin faydaları nelerdir? Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemini rahatlatır. Kolesterolü düşürür. Tansiyonu dengeler. Kalp sağlığı için önemlidir. Damar tıkanıklığını önler. Hücre yenilenmesini sağlar Kilo kontrolünün sağlanmasına yardım eder. Kansere karşı önemli bir koruyucudur.

#2
Foto - Gastrit tedavisinde kullanılır. Karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Vücudunu ağır metal ve tuz gibi maddelerden arındırır. Böbrek taşı sorununu giderir. Safra kesesi taşlarının düşmesini sağlar. Diş eti sağlığı için önemlidir. Saç ve cilt sağlığı için son derece faydalıdır. Uyku sorunlarına iyi gelir. Şişkinlik sorunlarının giderilmesinde yararlıdır. Romatizmal hastalıklara iyi gelir. Ağız kokusunu önler. Regl dönemi kramplarını en aza indirir. Kansızlığa iyi gelir. Boğaz iltihaplanmasını giderir. Beyin nörofoksiyonlarını geliştirir. Migrene iyi gelir.

Gastrit tedavisinde kullanılır. Karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Vücudunu ağır metal ve tuz gibi maddelerden arındırır. Böbrek taşı sorununu giderir. Safra kesesi taşlarının düşmesini sağlar. Diş eti sağlığı için önemlidir. Saç ve cilt sağlığı için son derece faydalıdır. Uyku sorunlarına iyi gelir. Şişkinlik sorunlarının giderilmesinde yararlıdır. Romatizmal hastalıklara iyi gelir. Ağız kokusunu önler. Regl dönemi kramplarını en aza indirir. Kansızlığa iyi gelir. Boğaz iltihaplanmasını giderir. Beyin nörofoksiyonlarını geliştirir. Migrene iyi gelir.

#3
Foto - Meyveli kefirli dondurma tarifi Malzemeler: 1 paket krem şanti 1 su bardağı sade kefir 1 yemek kaşığı çilekli reçel (Arzu ederseniz taze çilek ya da muz da kullanabilirsiniz)

Meyveli kefirli dondurma tarifi Malzemeler: 1 paket krem şanti 1 su bardağı sade kefir 1 yemek kaşığı çilekli reçel (Arzu ederseniz taze çilek ya da muz da kullanabilirsiniz)

#4
Foto - Kefirli dondurma nasıl yapılır?

Kefirli dondurma nasıl yapılır?

#5
Foto - Sağlıklı ve leziz bir dondurma için kefir en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Bir paket krem şantiyi 1 su bardağı kefir ile çırpın.

Sağlıklı ve leziz bir dondurma için kefir en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Bir paket krem şantiyi 1 su bardağı kefir ile çırpın.

#6
Foto - Hazırladığınız şantinin içerisine reçel ya da küp küp doğranan meyveleri ekleyip çırpmaya devam edin. Ardından hazırladığınız kremayı dondurma kalıplarına boşaltıp buzluğa kaldırın. Afiyet olsun.

Hazırladığınız şantinin içerisine reçel ya da küp küp doğranan meyveleri ekleyip çırpmaya devam edin. Ardından hazırladığınız kremayı dondurma kalıplarına boşaltıp buzluğa kaldırın. Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23