• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Kar kalınlığının 5 metreyi bulduğu bölgelerde yollar açık tutulmaya çalışılıyor

2021-01-18 18:47:37
Kar kalınlığının 5 metreyi bulduğu bölgelerde yollar açık tutulmaya çalışılıyor

Muş'ta karla mücadele ekipleri, olumsuz hava koşullarına rağmen kar kalınlığının 5 metreyi bulduğu bölgelerde yolları açık tutmaya çalışıyor.

#1
Foto - KÖY YOLLARINDA KAR KALINLIĞI 5 METREYİ BULDU: İl Özel İdaresine bağlı

KÖY YOLLARINDA KAR KALINLIĞI 5 METREYİ BULDU: İl Özel İdaresine bağlı "kar kaplanları" olarak adlandırılan ekipler, kar kalınlığın yer yer 5 metreye ulaştığı köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

#2
Foto - GÖRÜŞ MESAFESİ 3 METREYE KADAR DÜŞTÜ: Görüş mesafesinin bazı bölgelerde 3 metreye kadar düştüğü Üçevler grup köy yolunda çalışma yürüten ekipler, zorlu şartlara rağmen ulaşımın aksamaması için gece gündüz mesai yapıyor.

GÖRÜŞ MESAFESİ 3 METREYE KADAR DÜŞTÜ: Görüş mesafesinin bazı bölgelerde 3 metreye kadar düştüğü Üçevler grup köy yolunda çalışma yürüten ekipler, zorlu şartlara rağmen ulaşımın aksamaması için gece gündüz mesai yapıyor.

#3
Foto - 4 GÜNDÜR KAR YAĞIYOR: İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 günden bu yana kentte etkili olan kardan dolayı yüksek rakımdaki köy yollarının kapandığını söyledi.

4 GÜNDÜR KAR YAĞIYOR: İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 günden bu yana kentte etkili olan kardan dolayı yüksek rakımdaki köy yollarının kapandığını söyledi.

#4
Foto - KARLA MÜCADELE 16 EKİPLE DEVAM EDİYOR: Tipi ve fırtınadan dolayı açtıkları yolların bir süre sonra tekrar kapandığını belirten Yentür, şöyle konuştu:

KARLA MÜCADELE 16 EKİPLE DEVAM EDİYOR: Tipi ve fırtınadan dolayı açtıkları yolların bir süre sonra tekrar kapandığını belirten Yentür, şöyle konuştu: "Vatandaşımızın seyrüseferini kolaylaştırmak için 16 ekiple karla mücadele çalışması yürütüyoruz, Fırtınadan dolayı zorluklar yaşıyoruz. Fırtınanın dinmesiyle daha hızlı ve etkili bir şekilde yollarımızı açacağız. Fırtınadan dolayı bazı bölgelerde 5 metre kar var. Ekipleri seferber ettik

#5
Foto - OPERATÖRLER ÖNÜNÜ GÖREMİYOR: Yüksek kesimlerde fırtına ve tipiden dolayı görüş mesafesi 3 metreye kadar düşüyor. Operatörlerimiz önüne göremiyor. Üçevler grup köy yolunda 9 köy ve 22 mezramız var. Burayı açık tutmamazı gerekiyor. Çalışma koşullarımız çok ağır. 'Halka hizmet hakka hizmettir' düsturuyla bu çalışmaları yürütüyoruz.

OPERATÖRLER ÖNÜNÜ GÖREMİYOR: Yüksek kesimlerde fırtına ve tipiden dolayı görüş mesafesi 3 metreye kadar düşüyor. Operatörlerimiz önüne göremiyor. Üçevler grup köy yolunda 9 köy ve 22 mezramız var. Burayı açık tutmamazı gerekiyor. Çalışma koşullarımız çok ağır. 'Halka hizmet hakka hizmettir' düsturuyla bu çalışmaları yürütüyoruz."

#6
Foto - AÇILAN YOLLAR YENİDEN KAPANIYOR: Karla mücadele ekip şefi Nazım Diner ise

AÇILAN YOLLAR YENİDEN KAPANIYOR: Karla mücadele ekip şefi Nazım Diner ise "Yoğun kar ve fırtına nedeniyle yolu kapanan köylere ulaşmaya çalışıyoruz. Açtığımız yollar bir süre sonra yeniden kapanıyor. Yer yer 5 metre kar var. En kısa zamanda köy yolarını açacağız." dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23