• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Kadayıflı kızarmış dondurma tarifi | Sıcak dondurma nasıl yapılır?

2020-05-20 09:57:47
Kadayıflı kızarmış dondurma tarifi | Sıcak dondurma nasıl yapılır?

Kadayıf kaplı kızarmış dondurma nasıl yapılır? | Hem lezzetli hem de farklı bir tarif arayanlar "Kızarmış dondurma tarifi" , "Kızarmış dondurma nasıl yapılır?" , "Kadayıf kaplı kızarmış dondurma püf noktası" , "Sıcak dondurma olur mu?" , "Sıcak dondurma tarifi" , "Sıcak dondurma malzemeleri" , "Denenmiş kızarmış dondurma tarifi” , "4 kişilik kızarmış dondurma" konularını araştırıyor. İşte, merak ettiğiniz “Sıcak dondurma nasıl yapılır?” sorusunun cevabı.

#1
Foto - Kadayıflı kızarmış dondurma tarifi Malzemeler: 6 büyük top Maraş dondurma 250 gram çiğ kadayıf 1 yemek kaşığı galeta unu 3 yumurta beyazı Kızartmak için; Sıvı yağ

Kadayıflı kızarmış dondurma tarifi Malzemeler: 6 büyük top Maraş dondurma 250 gram çiğ kadayıf 1 yemek kaşığı galeta unu 3 yumurta beyazı Kızartmak için; Sıvı yağ

#2
Foto - Sıcak dondurma nasıl yapılır?

Sıcak dondurma nasıl yapılır?

#3
Foto - Kadayıf ve dondurmaları bir süre buzlukta dinlendirin. Dondurmaları kaşıkla top olarak çıkartın ve streç filmle sararak buzlukta bekletmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Kadayıfı ise donmayacak şekilde bir süre derin dondurucuda dinlendirmeniz yeterli. Derin dondurucudan çıkardığınız kadayıfları bıçakla doğrayın. Doğradığınız kadayıfların içerisine bir yemek kaşığı galeta unu ekleyin ve karıştırın. Bir kasenin içerisine yumurta aklarını alın ve çırpın.

Kadayıf ve dondurmaları bir süre buzlukta dinlendirin. Dondurmaları kaşıkla top olarak çıkartın ve streç filmle sararak buzlukta bekletmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Kadayıfı ise donmayacak şekilde bir süre derin dondurucuda dinlendirmeniz yeterli. Derin dondurucudan çıkardığınız kadayıfları bıçakla doğrayın. Doğradığınız kadayıfların içerisine bir yemek kaşığı galeta unu ekleyin ve karıştırın. Bir kasenin içerisine yumurta aklarını alın ve çırpın.

#4
Foto - Derin dondurucudan çıkardığınız dondurmayı önce yumurta akına ardından kadayıflı karışıma bulayın. Hazırladığınız topları streç filme dizin ve güzelce sarın. Dondurma toplarını yeniden buzluğa atın. Dondurmaları en az iki saat derin dondurucuda bekletin. Derin bir tencerede bol sıvı yağ kızdırın.

Derin dondurucudan çıkardığınız dondurmayı önce yumurta akına ardından kadayıflı karışıma bulayın. Hazırladığınız topları streç filme dizin ve güzelce sarın. Dondurma toplarını yeniden buzluğa atın. Dondurmaları en az iki saat derin dondurucuda bekletin. Derin bir tencerede bol sıvı yağ kızdırın.

#5
Foto - Yağ kızınca buzluktan dondurmayı çıkarın ve tencereye dikkatli olarak atın. Kadayıflar kızarınca dondurma toplarını yağdan çıkarın. Tatlınızı meyve ve çikolata toplarıyla süsleyip servis edebilirsiniz. Arzu ederseniz kadayıf yerine yulaf da tercih edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Yağ kızınca buzluktan dondurmayı çıkarın ve tencereye dikkatli olarak atın. Kadayıflar kızarınca dondurma toplarını yağdan çıkarın. Tatlınızı meyve ve çikolata toplarıyla süsleyip servis edebilirsiniz. Arzu ederseniz kadayıf yerine yulaf da tercih edebilirsiniz. Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı