• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
İşte meyvelerin şahı erik! Faydaları say say bitmiyor

2022-05-13 22:24:24
İşte meyvelerin şahı erik! Faydaları say say bitmiyor

Her ne kadar tadı ile ön plana çıksa da faydaları ile de çok konuşulan erik, uzmanlar tarafından da tüketilmesi tavsiye edilen doğal ürünler arasında yer alıyor. Bağışıklığı güçlendiren, hazımsızlığı gideren, kansızlığa iyi gelen erik, pek çok faydası ile de gündemde yer alıyor. Peki, eriğin faydaları nelerdir

#1
Foto - Kemik ve diş sağlığı: Yeşil erik yoğurt, ayran gibi besinlerle tüketildiğinde kalsiyum emilimini artırır. Bu etki, kemik ve diş sağlığı üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratır. Cilt sorunlarıyla mücadele eder: Anti aging özelliği sayesinde cildi yenileyen erik, cilt lekeleri üzerinde mucizevi bir etkiye sahiptir. Cilt tonu eşitsizliğini azaltır ve bağ dokusunu yenileme özelliği vardır.

Kemik ve diş sağlığı: Yeşil erik yoğurt, ayran gibi besinlerle tüketildiğinde kalsiyum emilimini artırır. Bu etki, kemik ve diş sağlığı üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratır. Cilt sorunlarıyla mücadele eder: Anti aging özelliği sayesinde cildi yenileyen erik, cilt lekeleri üzerinde mucizevi bir etkiye sahiptir. Cilt tonu eşitsizliğini azaltır ve bağ dokusunu yenileme özelliği vardır.

#2
Foto - Kan dolaşımını arttırır: Kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin olan erik, vücudun demir emme kabiliyetini artırır ve kan dolaşımını iyileştirir. Kabızlığa birebir: Lif açısından zengin olan erik, bu sayede kabızlık sorununa da iyi geliyor.

Kan dolaşımını arttırır: Kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin olan erik, vücudun demir emme kabiliyetini artırır ve kan dolaşımını iyileştirir. Kabızlığa birebir: Lif açısından zengin olan erik, bu sayede kabızlık sorununa da iyi geliyor.

#3
Foto - Kalorisi az meyve Diyet listeniz ve ara öğünlerinizi sağlıklı geçirmek için eriğe başvurabilirsiniz çünkü kalori oranı oldukça düşüktür. Nezleye iyi gelir A, C vitamini, lif ve potasyum kaynağı olan yeşil erik, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bilhassa yaz nezlesine karşı sizi korur. Kalp dostudur İyi bir antioksidan kaynağı olduğu için serbest radikallere meydan okuyarak, kalp sağlığınızı korur.

Kalorisi az meyve Diyet listeniz ve ara öğünlerinizi sağlıklı geçirmek için eriğe başvurabilirsiniz çünkü kalori oranı oldukça düşüktür. Nezleye iyi gelir A, C vitamini, lif ve potasyum kaynağı olan yeşil erik, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bilhassa yaz nezlesine karşı sizi korur. Kalp dostudur İyi bir antioksidan kaynağı olduğu için serbest radikallere meydan okuyarak, kalp sağlığınızı korur.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23