• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
İşte dünyanın yeni yedi harikası

2019-10-01 13:31:54
İşte dünyanın yeni yedi harikası

Chichen İtza, Meksika Aztek uygarlığının en görkemli örneklerini görebileceğiniz Meksika bu açıdan büyük öneme sahip. Ülke sınırları içinde bulunan Chichen İtza piramidi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta. Milattan sonra 7. yüzyılda inşa edilen piramit, dini ayinlerin de yapıldığı bir yerdi.

#1
Foto - Çin Seddi, Çin Dünyanın uzaydan görülebilen tek yapısı olarak bilinen Çin Seddi, Hun akınlarına karşı Çinlilerin inşa ettiği 21 bin kilometre uzunluğa sahil bir yapıdır.

Çin Seddi, Çin Dünyanın uzaydan görülebilen tek yapısı olarak bilinen Çin Seddi, Hun akınlarına karşı Çinlilerin inşa ettiği 21 bin kilometre uzunluğa sahil bir yapıdır.

#2
Foto - Kolezyum, Roma Gladyatörlerin savaştığı ve bunu yaparken binlerce izleyicilerin coşkuyla mücadeleyi takip ettiği Kolezyum, Roma tarihinde önemli bir yere sahip. Bu antik yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor.

Kolezyum, Roma Gladyatörlerin savaştığı ve bunu yaparken binlerce izleyicilerin coşkuyla mücadeleyi takip ettiği Kolezyum, Roma tarihinde önemli bir yere sahip. Bu antik yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor.

#3
Foto - İsa, Rio de Janeiro Brezilya'nın dünyaca ünlü kenti Rio De Janeiro'da bulunan Kurtarıcı İsa heykeli, 28 metre yüksekliğe sahip. 1931 yılında açılan heykel, kentin en önemli simgesi konumunda.

İsa, Rio de Janeiro Brezilya'nın dünyaca ünlü kenti Rio De Janeiro'da bulunan Kurtarıcı İsa heykeli, 28 metre yüksekliğe sahip. 1931 yılında açılan heykel, kentin en önemli simgesi konumunda.

#4
Foto - Machu Picchu, Peru 20. yüzyılın başına kadar varlığı bilinmeyen And Dağları'nın zirvesindeki bu antik kent, İnka uygarlığının en önemli yerleşim yerlerinden biridir. Ulaşması bir hayli zor olan Machu Picchu, buna katlanan ziyaretçilere harika bir manzara sunuyor.

Machu Picchu, Peru 20. yüzyılın başına kadar varlığı bilinmeyen And Dağları'nın zirvesindeki bu antik kent, İnka uygarlığının en önemli yerleşim yerlerinden biridir. Ulaşması bir hayli zor olan Machu Picchu, buna katlanan ziyaretçilere harika bir manzara sunuyor.

#5
Foto - Petra, Ürdün Orta Doğu'nun en görkemli antik şehirlerinden biri olan Petra, Ürdün'ün simgelerinden biridir. Ülkenin güneybatısında çölde yer alan Petra, Nebatilerin ve Romalıların izlerini taşımakta.

Petra, Ürdün Orta Doğu'nun en görkemli antik şehirlerinden biri olan Petra, Ürdün'ün simgelerinden biridir. Ülkenin güneybatısında çölde yer alan Petra, Nebatilerin ve Romalıların izlerini taşımakta.

#6
Foto - Tac Mahal, Hindistan Hindistan'ın Agra kentinde Babür Şahı Cihan tarafından eşi Mümtaz Turhan için inşa edilen bu türbe günümüzde aşkın sembolü olarak da kabul ediliyor:

Tac Mahal, Hindistan Hindistan'ın Agra kentinde Babür Şahı Cihan tarafından eşi Mümtaz Turhan için inşa edilen bu türbe günümüzde aşkın sembolü olarak da kabul ediliyor:

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23