• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
18
Duyduğunuzda hayretler içerisinde kalacaksınız... İşte insanlık tarihinde yaşanmış en ilginç olaylar

2020-09-27 20:27:47
Duyduğunuzda hayretler içerisinde kalacaksınız... İşte insanlık tarihinde yaşanmış en ilginç olaylar

Geçmişe merakınız mı var? Gizemi seviyor musunuz? İşte insanlık tarihinde kayda geçmiş, her biri diğerinden ilginç yaşanmış olaylar...

#1
Foto - EN ÇOK ÖLÜMLÜ SAVAŞ ÇİN'DE: Dünya tarihindeki en çok ölümün olduğu 10 savaştan 7'si Çin'de gerçekleşmiştir.

EN ÇOK ÖLÜMLÜ SAVAŞ ÇİN'DE: Dünya tarihindeki en çok ölümün olduğu 10 savaştan 7'si Çin'de gerçekleşmiştir.

#2
Foto - TANKIN İÇİNDE ÇAY OCAĞI: 2'nci Dünya Savaşına katılan çoğu İngiliz tankında çay demlemek için gerekli tüm ekipmanlar mevcuttu.

TANKIN İÇİNDE ÇAY OCAĞI: 2'nci Dünya Savaşına katılan çoğu İngiliz tankında çay demlemek için gerekli tüm ekipmanlar mevcuttu.

#3
Foto - BACAK İÇİN CENAZE TÖRENİ: Meksikalı general Santa Anna kaybettiği bacağı için görkemli bir cenaze töreni düzenlemiştir.

BACAK İÇİN CENAZE TÖRENİ: Meksikalı general Santa Anna kaybettiği bacağı için görkemli bir cenaze töreni düzenlemiştir.

#4
Foto - ÖLÜ ETİ YİYİYORLARDI: 5. yüzyılda Avrupalılar hastalıklarını iyileştireceklerine inandıkları için ceset yerlerdi.

ÖLÜ ETİ YİYİYORLARDI: 5. yüzyılda Avrupalılar hastalıklarını iyileştireceklerine inandıkları için ceset yerlerdi.

#5
Foto - FİRAVUNLAR RAHATSIZ OLMASIN DİYE... Eski Mısır'da sinekler Firavun'u rahatsız etmesin diye kölelerin vücudu balla kaplanırdı.

FİRAVUNLAR RAHATSIZ OLMASIN DİYE... Eski Mısır'da sinekler Firavun'u rahatsız etmesin diye kölelerin vücudu balla kaplanırdı.

#6
Foto - ÖLÜLERİN DİŞLERİNDEN PROTEZ: Orta Çağ'da ölü askerlerin dişlerinden protezler yapılırdı.

ÖLÜLERİN DİŞLERİNDEN PROTEZ: Orta Çağ'da ölü askerlerin dişlerinden protezler yapılırdı.

#7
Foto - AYİNLERDE İNSANLAR KURBA OLARAK KESİLİYORDU: 1487 yılında Aztek tapınağındaki ayinlerde 20 binin üzerinde insan kurban edilmiştir.

AYİNLERDE İNSANLAR KURBA OLARAK KESİLİYORDU: 1487 yılında Aztek tapınağındaki ayinlerde 20 binin üzerinde insan kurban edilmiştir.

#8
Foto - İNSANLIK TARİHİNDE SAVAŞSIZ KAÇ YIL GEÇTİ? Geçtiğimiz 3.000 yılın sadece 240 yılı barış içinde geçmiştir.

İNSANLIK TARİHİNDE SAVAŞSIZ KAÇ YIL GEÇTİ? Geçtiğimiz 3.000 yılın sadece 240 yılı barış içinde geçmiştir.

#9
Foto - MİGFER YERİNE KAFATASI: Buzul çağında Britanya adalarında yaşayan insanlar bere olarak insan kafatası kullanırlardı.

MİGFER YERİNE KAFATASI: Buzul çağında Britanya adalarında yaşayan insanlar bere olarak insan kafatası kullanırlardı.

#10
Foto - HAYVANLAR DA MAHKEMEDE YARGILANIYORDU: Orta Çağ'da hayvanlar yargılanır ve bazen de ölüme mahkum edilirdi.

HAYVANLAR DA MAHKEMEDE YARGILANIYORDU: Orta Çağ'da hayvanlar yargılanır ve bazen de ölüme mahkum edilirdi.

#11
Foto - ZİLLİ TAPUT! 1800'lü yıllarda insanların ölüp ölmediği tam anlaşılamadığı için tabutun içine zil mekanizması konur. Eğer gömülen kişi ölmemiş ise kendine geldikten sonra çıkarılması için zili çalardı.

ZİLLİ TAPUT! 1800'lü yıllarda insanların ölüp ölmediği tam anlaşılamadığı için tabutun içine zil mekanizması konur. Eğer gömülen kişi ölmemiş ise kendine geldikten sonra çıkarılması için zili çalardı.

#12
Foto - İNSAN YAĞI KULLANIYORLARDI: Moğollar oklarının ucunu ateşe vermek için öldürdükleri düşmanlarının vücut yağlarını kullanırlardı.

İNSAN YAĞI KULLANIYORLARDI: Moğollar oklarının ucunu ateşe vermek için öldürdükleri düşmanlarının vücut yağlarını kullanırlardı.

#13
Foto - CANLI CANLI GÖMÜYORLARDI... Eski mısırda bir hükümdar öldüğünde, tüm yardımcıları ve hayvanları onunla birlikte canlı canlı gömülürdü.

CANLI CANLI GÖMÜYORLARDI... Eski mısırda bir hükümdar öldüğünde, tüm yardımcıları ve hayvanları onunla birlikte canlı canlı gömülürdü.

#14
Foto - SON SÜVARİ BİRLİKLERİ: En son süvari birliği 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılmıştır. Alman piyade birliğine saldıran Moğol süvarilerinden 2000 kişi öldürülmüş, buna karşın hiç Alman askeri ölmemiştir.

SON SÜVARİ BİRLİKLERİ: En son süvari birliği 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılmıştır. Alman piyade birliğine saldıran Moğol süvarilerinden 2000 kişi öldürülmüş, buna karşın hiç Alman askeri ölmemiştir.

#15
Foto - SIKIYORSA İYİ ŞEYLER YAZMA! Büyük İskender tüm askerlerinden ailelerine mektuplar yazmasını ister ve ardından ailelerine güzel şeyler yazmamış olan askerlerini idam ettirirdi.

SIKIYORSA İYİ ŞEYLER YAZMA! Büyük İskender tüm askerlerinden ailelerine mektuplar yazmasını ister ve ardından ailelerine güzel şeyler yazmamış olan askerlerini idam ettirirdi.

#16
Foto - ZORUNLU ENGELLİ DÖVÜŞLERİ... Roma imparatoru Commodus, imparatorluktaki tüm engelli insanları Roma'ya toplayıp Collesium'da ölümüne dövüştürmüştür.

ZORUNLU ENGELLİ DÖVÜŞLERİ... Roma imparatoru Commodus, imparatorluktaki tüm engelli insanları Roma'ya toplayıp Collesium'da ölümüne dövüştürmüştür.

#17
Foto - DOKTORLAR REKLAMLARDA SİGARA İÇİLMESİNİ TAVSİYE EDİYORLARDI: Roma imparatoru Commodus, imparatorluktaki tüm engelli insanları Roma'ya toplayıp Collesium'da ölümüne dövüştürmüştür.

DOKTORLAR REKLAMLARDA SİGARA İÇİLMESİNİ TAVSİYE EDİYORLARDI: Roma imparatoru Commodus, imparatorluktaki tüm engelli insanları Roma'ya toplayıp Collesium'da ölümüne dövüştürmüştür.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23