• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
İnsanlık nereye? İşte günümüzdeki ahir zaman fitneleri

2020-08-07 17:36:58
İnsanlık nereye? İşte günümüzdeki ahir zaman fitneleri

Dünya adeta ateş topuna dönüyor. Câhiliyye devrinin yeniden zuhûruna sahne olan günümüzde, ilâhî kahır ve gazaba sebebiyet veren bütün bu kötülüklerin hepsi mevcut. Peki günümüzün fitneleri neler?

#1
Foto - ZALİMLERİN İŞKENCE VE ZULÜMLERİ ARTTI: Câhiliyye devrinin yeniden zuhûruna sahne olan günümüzde, ilâhî kahır ve gazaba sebebiyet veren bütün bu kötülüklerin hepsi mevcut. Peki günümüzün fitneleri neler?

ZALİMLERİN İŞKENCE VE ZULÜMLERİ ARTTI: Câhiliyye devrinin yeniden zuhûruna sahne olan günümüzde, ilâhî kahır ve gazaba sebebiyet veren bütün bu kötülüklerin hepsi mevcut. Peki günümüzün fitneleri neler?

#2
Foto - ŞIMARAN, HADDİ AŞAN İNSANLAR: ömürülen maddiyat, teknoloji ve yapay zekâ ile; «Bizden kuvvetlisi yok!» diye şımaran birtakım güçler, kibirle ateizm propagandası yapıyor. İslâm’a fobi / korkulacak bir şey iftirası atıyor.

ŞIMARAN, HADDİ AŞAN İNSANLAR: ömürülen maddiyat, teknoloji ve yapay zekâ ile; «Bizden kuvvetlisi yok!» diye şımaran birtakım güçler, kibirle ateizm propagandası yapıyor. İslâm’a fobi / korkulacak bir şey iftirası atıyor.

#3
Foto - AÇLIKTAN VE TOKLUKTAN ÖLEN İNSANLAR: Kapitalizm’in pençesinde her şey maddiyat, fâiz ve sömürme üzerine kurulu. «Altta kalanın canı çıksın!» anlayışı hâkim. Merhamet unutulmuş, vicdanlar kurumuş. Aynı dünyada bir tarafta milyonlar aşırı yemekten, oburluktan, diğer tarafta da garip ve çaresiz milyonlar açlıktan ölüyor.

AÇLIKTAN VE TOKLUKTAN ÖLEN İNSANLAR: Kapitalizm’in pençesinde her şey maddiyat, fâiz ve sömürme üzerine kurulu. «Altta kalanın canı çıksın!» anlayışı hâkim. Merhamet unutulmuş, vicdanlar kurumuş. Aynı dünyada bir tarafta milyonlar aşırı yemekten, oburluktan, diğer tarafta da garip ve çaresiz milyonlar açlıktan ölüyor.

#4
Foto - ARTIK KENDİLERİNİ GİZLEME GEREĞİ BİLE DUYMAYAN SAPIK TOPLUMLAR: Ahlâksızlık, kendine hak ve iltifat arayışına girişmekte. Kendisini îkaz edene saldırmakta. Yeni nesilleri iğfal etmek üzere hücum etmekte.

ARTIK KENDİLERİNİ GİZLEME GEREĞİ BİLE DUYMAYAN SAPIK TOPLUMLAR: Ahlâksızlık, kendine hak ve iltifat arayışına girişmekte. Kendisini îkaz edene saldırmakta. Yeni nesilleri iğfal etmek üzere hücum etmekte.

#5
Foto - İNSANLARI ESİR ALAN TEKNOLOJİ: İnternet ve cep telefonları, insanları âdetâ gönüllü köleler ve robotlar hâline getirmekte. Menfî programlar, rezil modalar ve yanlışa özendirici reklâmlar; nesilleri, biyolojik anne-babalarından koparıp, başka diyarların çocuğu hâline getiriyor.

İNSANLARI ESİR ALAN TEKNOLOJİ: İnternet ve cep telefonları, insanları âdetâ gönüllü köleler ve robotlar hâline getirmekte. Menfî programlar, rezil modalar ve yanlışa özendirici reklâmlar; nesilleri, biyolojik anne-babalarından koparıp, başka diyarların çocuğu hâline getiriyor.

#6
Foto - BİR ÇOĞU HELAK OLAN FİİLLER: Bunların biri dahî, geçmişte gazab-ı ilâhînin galeyâna gelmesine ve bir kavmin yeryüzünden silinmesine kâfî gelmişti. Bugün hepsi katlanarak mevcut, hepsi birden işlenmekte.

BİR ÇOĞU HELAK OLAN FİİLLER: Bunların biri dahî, geçmişte gazab-ı ilâhînin galeyâna gelmesine ve bir kavmin yeryüzünden silinmesine kâfî gelmişti. Bugün hepsi katlanarak mevcut, hepsi birden işlenmekte.

#7
Foto - KENDİMİZİ KORUMALIYIZ: Cenâb-ı Hak; Fahr-i Kâinât Efendimiz’in duâsına icâbetle, topluca helâk etmiyor, insanlığı yeryüzünden silmiyor. Fakat mevziî ve mahallî olarak, kahır ve gazab tecellîleri devam ediyor. Ehl-i İslâm olarak bu gazab tecellîlerinden muhafaza olmak için çok gayret etmemiz îcâb eder. Bunun yolu, Cenâb-ı Hakk’ın gazabına müstehak olan çirkin fiilleri ve kötü hâlleri tespit edip onlardan içtinâb etmek, uzak durmaktır.

KENDİMİZİ KORUMALIYIZ: Cenâb-ı Hak; Fahr-i Kâinât Efendimiz’in duâsına icâbetle, topluca helâk etmiyor, insanlığı yeryüzünden silmiyor. Fakat mevziî ve mahallî olarak, kahır ve gazab tecellîleri devam ediyor. Ehl-i İslâm olarak bu gazab tecellîlerinden muhafaza olmak için çok gayret etmemiz îcâb eder. Bunun yolu, Cenâb-ı Hakk’ın gazabına müstehak olan çirkin fiilleri ve kötü hâlleri tespit edip onlardan içtinâb etmek, uzak durmaktır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı