• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
5
İnsanların sağlık durumuna ilişkin sinyalleri takip eden elektronik deri icat edildi

2021-04-23 22:41:42
İnsanların sağlık durumuna ilişkin sinyalleri takip eden elektronik deri icat edildi

Japonyalı araştırmacılar, insanların sağlık durumuna ilişkin sinyalleri takip eden "e-deri" ismini verdikleri yeni bir buluşa imza attı.

#1
Foto - ELEKTRONİK DERİ SİNYALLERİ ALACAK: Japon bilim insanları, insanların göğüs bölgesine yapıştırılacak bir aparatla sağlık durumuna ilişkin sinyalleri takip edebilecek

ELEKTRONİK DERİ SİNYALLERİ ALACAK: Japon bilim insanları, insanların göğüs bölgesine yapıştırılacak bir aparatla sağlık durumuna ilişkin sinyalleri takip edebilecek "ultra ince, hafif" elektronik deri icat ettiklerini duyurdu. 

#2
Foto - KİŞİNİN SAĞLIK DURUMUNU TAKİP EDECEKCNN'de yer alan habere göre, Tokyo Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden profesör Takao Someya'nın geliştirdiği giyilebilir sağlık teknolojisi, kişinin sağlık durumunu göğüs bölgesine yapıştırılarak takip edebiliyor. Klinik testlerden geçmesi gereken ürünle ilgili Someya, üretim süreci için çalışmalara başladıklarını söyledi. 

KİŞİNİN SAĞLIK DURUMUNU TAKİP EDECEKCNN'de yer alan habere göre, Tokyo Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden profesör Takao Someya'nın geliştirdiği giyilebilir sağlık teknolojisi, kişinin sağlık durumunu göğüs bölgesine yapıştırılarak takip edebiliyor. Klinik testlerden geçmesi gereken ürünle ilgili Someya, üretim süreci için çalışmalara başladıklarını söyledi. 

#3
Foto - KALP ATIŞI VE NABZI ÖLÇECEK: Polivinil alkol isimli esnek bir materyalden yapılan elektronik deri, kalp atışı, nabız gibi sinyalleri tespit edebiliyor. Göğüs bölgesine yapıştırıldığında alınan kalp sinyalleri bağlanan bir akıllı telefona gönderiliyor ve doktorların uzaktan takip edebilmesini sağlıyor.

KALP ATIŞI VE NABZI ÖLÇECEK: Polivinil alkol isimli esnek bir materyalden yapılan elektronik deri, kalp atışı, nabız gibi sinyalleri tespit edebiliyor. Göğüs bölgesine yapıştırıldığında alınan kalp sinyalleri bağlanan bir akıllı telefona gönderiliyor ve doktorların uzaktan takip edebilmesini sağlıyor.

#4
Foto - CNN'e konuşan Someya

CNN'e konuşan Someya "E-deri giyilebilir teknolojinin gelecek nesli. Bugünün giyilebilir teknolojileri akıllı saat ve gözlük formunda. Deri ise ince, hafif, esnek ve uzun süre kullanılabilir" dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23