• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
İneğin kutsal olduğu Hindistan'da halkın koronavirüsten korunmak için yaptığına inanamayacaksınız

2021-05-12 22:28:01
İneğin kutsal olduğu Hindistan'da halkın koronavirüsten korunmak için yaptığına inanamayacaksınız

Koronavirüs tüm dünyayı etkilemeye devam ederken, vaka ve ölüm sayısının rekora ulaştığı Hindistan'da halk koronavirüsten korunmak için akıl almaz bir yönteme başvurdu.

#1
Foto - ŞİFAYI KENDİLERİNE GÖRE KUTSAL OLAN İNEK DIŞKISINDA ARADILAR: Hindistan'daki doktorlar, Covid-19’u tedavi edeceği inancıyla inek dışkısı kullanmına karşı halkı uyardı. Doktorlar uygulamanın etkinliğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını ve diğer hayvansal hastalıkların bu şekilde yayılabileceğini ifade ederek, vücuda inek dışkısı sürmenin çok tehlikeli sonuçları olabileceğini açıkladı.

ŞİFAYI KENDİLERİNE GÖRE KUTSAL OLAN İNEK DIŞKISINDA ARADILAR: Hindistan'daki doktorlar, Covid-19’u tedavi edeceği inancıyla inek dışkısı kullanmına karşı halkı uyardı. Doktorlar uygulamanın etkinliğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını ve diğer hayvansal hastalıkların bu şekilde yayılabileceğini ifade ederek, vücuda inek dışkısı sürmenin çok tehlikeli sonuçları olabileceğini açıkladı.

#2
Foto - UZMANLAR UYARDI AMA... Yeni tip corona virüsün ikinci dalgasının vurduğu Hindistan'daki doktorlar, Covid-19’a karşı koruyacağı inancıyla inek dışkısı kullanıma karşı uyarıda bulundu. Uzmanlar, uygulamanın etkinliğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını ve diğer hastalıkları yayma riski olduğunu söyledi.

UZMANLAR UYARDI AMA... Yeni tip corona virüsün ikinci dalgasının vurduğu Hindistan'daki doktorlar, Covid-19’a karşı koruyacağı inancıyla inek dışkısı kullanıma karşı uyarıda bulundu. Uzmanlar, uygulamanın etkinliğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını ve diğer hastalıkları yayma riski olduğunu söyledi.

#3
Foto - DURDURULAMAYAN VAKA VE ÖLÜMLER: Diğer taraftan, ülkedeki corona virüs salgını şimdiye kadar bildirilen 22,66 milyon vaka ve 246 bin 116 ölümle Hindistan'da yıkıma yol açtı. Ancak, uzmanlar gerçek sayıların beş ile 10 kat daha fazla olabileceğini belirtirken, vatandaşların ülke çapında hastane yatakları, oksijen veya ilaç bulmakta zorlandığını ve birçoğunun tedavi eksikliği nedeniyle ölmeye mahkum olduğunu söyledi.

DURDURULAMAYAN VAKA VE ÖLÜMLER: Diğer taraftan, ülkedeki corona virüs salgını şimdiye kadar bildirilen 22,66 milyon vaka ve 246 bin 116 ölümle Hindistan'da yıkıma yol açtı. Ancak, uzmanlar gerçek sayıların beş ile 10 kat daha fazla olabileceğini belirtirken, vatandaşların ülke çapında hastane yatakları, oksijen veya ilaç bulmakta zorlandığını ve birçoğunun tedavi eksikliği nedeniyle ölmeye mahkum olduğunu söyledi.

#4
Foto - İNEK DIŞKISI VE İDRARININ KORUYUCU OLACAĞINA İNANILIYOR: Hindistan'ın batısındaki Gujarat eyaletinde, bazı insanlar corona virüse karşı bağışıklıklarını artıracağı veya iyileşmelerine yardımcı olacağı umuduyla vücutlarını inek dışkısı ve idrarla örtmek için haftada bir kez sığınaklara gidiyorlar

İNEK DIŞKISI VE İDRARININ KORUYUCU OLACAĞINA İNANILIYOR: Hindistan'ın batısındaki Gujarat eyaletinde, bazı insanlar corona virüse karşı bağışıklıklarını artıracağı veya iyileşmelerine yardımcı olacağı umuduyla vücutlarını inek dışkısı ve idrarla örtmek için haftada bir kez sığınaklara gidiyorlar

#5
Foto - HİNDUİZMİN YAYGIN OLDUĞU ÜLKE... Hinduizm'de inek, yaşamın ve toprağın kutsal bir sembolü olarak görülüyor. Hindular, aynı zamanda iyileştirici ve antiseptik özelliklere sahip olduğunu düşündüklerinden evlerini temizlemek ve dua ritüelleri için de inek gübresinden yararlanıyor.

HİNDUİZMİN YAYGIN OLDUĞU ÜLKE... Hinduizm'de inek, yaşamın ve toprağın kutsal bir sembolü olarak görülüyor. Hindular, aynı zamanda iyileştirici ve antiseptik özelliklere sahip olduğunu düşündüklerinden evlerini temizlemek ve dua ritüelleri için de inek gübresinden yararlanıyor.

#6
Foto - BU ÇAĞDA BU KAFA: Diğer taraftan, inek dışkısının kendisinin geçen yıl Covid-19’dan kurtulmasına yardımcı olduğunu öne süren bir ilaç firmasının müdür yardımcısı Gautam Manilal Borisa,

BU ÇAĞDA BU KAFA: Diğer taraftan, inek dışkısının kendisinin geçen yıl Covid-19’dan kurtulmasına yardımcı olduğunu öne süren bir ilaç firmasının müdür yardımcısı Gautam Manilal Borisa, "Görüyoruz, doktorlar bile buraya geliyor” dedi.

#7
Foto - DIŞKI KURUDUKTAN SONRA SÜT VE AYRANLA DURULANMAZ ZAMANA! Katılımcılar vücutlarındaki dışkı ve idrar karışımının kurumasını beklerken, sığınakta inekleri kucaklıyor. Ardından inekleri onurlandırılıyorlar ve enerji seviyelerini artırmak için yoga yapıyorlar. Vücutlarda kuruyan dışkılar ise daha sonra süt ya da ayranla yıkanıyor.

DIŞKI KURUDUKTAN SONRA SÜT VE AYRANLA DURULANMAZ ZAMANA! Katılımcılar vücutlarındaki dışkı ve idrar karışımının kurumasını beklerken, sığınakta inekleri kucaklıyor. Ardından inekleri onurlandırılıyorlar ve enerji seviyelerini artırmak için yoga yapıyorlar. Vücutlarda kuruyan dışkılar ise daha sonra süt ya da ayranla yıkanıyor.

#8
Foto - DOKTORLARDAN FARKLI HAYVAN HASTALIKLARI BULAŞABİLİR UYARISI: DOKTORLAR: ÇOK RİSKLİ, FARKLI HAYVAN HASTALIKLARI İNSANLARA BULAŞABİLİR Hindistan Tıp Derneği'nin Ulusal başkanı Dr. JA Jayalal,

DOKTORLARDAN FARKLI HAYVAN HASTALIKLARI BULAŞABİLİR UYARISI: DOKTORLAR: ÇOK RİSKLİ, FARKLI HAYVAN HASTALIKLARI İNSANLARA BULAŞABİLİR Hindistan Tıp Derneği'nin Ulusal başkanı Dr. JA Jayalal, "İnek dışkısı veya idrarının Covid-19'a karşı bağışıklığı artırmak için işe yaradığına dair somut bilimsel kanıt yoktur, tamamen inanca dayanmaktadır. Bu uygulamanın yapılması ile ilgili sağlık riskleri de vardır: diğer hastalıklar hayvandan insanlara yayılabilir" dedi. Gruplar halinde toplanan insanları içerdiği için uygulamanın virüsün yayılmasına katkıda bulunabileceğine dair endişeler de var. Ahmedabad'daki başka bir inek barınağından sorumlu Madhucharan Das, katılımcı sayısını sınırladıklarını söyledi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23