• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
İlginç araştırma: Ev işleri yaşlılıkta sağlıklı kalmayı sağlıyor

2021-11-24 19:58:22
İlginç araştırma: Ev işleri yaşlılıkta sağlıklı kalmayı sağlıyor

Singapur'da yapılan bir araştırmaya göre, ev işleri gibi fiziksel aktiviteler yaşlılıkta daha sağlıklı kalmaya yardımcı oluyor.

#1
Foto - SAĞLIKLI KALMAYA YARDIMCI OLUYOR: Ev işleri sıkıcı görünebilir, ancak araştırmacılar, toz alma, yerleri ovma ve pencereleri temizleme gibi işlerin yetişkinlerin yaşlılığa kadar sağlıklı kalmasına yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

SAĞLIKLI KALMAYA YARDIMCI OLUYOR: Ev işleri sıkıcı görünebilir, ancak araştırmacılar, toz alma, yerleri ovma ve pencereleri temizleme gibi işlerin yetişkinlerin yaşlılığa kadar sağlıklı kalmasına yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

#2
Foto - ARAŞTIRMA SONUCU: Singapur merkezli bir araştırma ekibi, BMJ Open dergisindeki çalışmada, düzenli fiziksel aktivitenin “fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirdiğini, kronik hastalıkların risklerini ve etkilerini azalttığını; yaşlılıktaki düşmeleri, hareketsizliği, bağımlılığı ve ölüm oranını da azalttığını” bildirdi.

ARAŞTIRMA SONUCU: Singapur merkezli bir araştırma ekibi, BMJ Open dergisindeki çalışmada, düzenli fiziksel aktivitenin “fiziksel ve zihinsel sağlığı iyileştirdiğini, kronik hastalıkların risklerini ve etkilerini azalttığını; yaşlılıktaki düşmeleri, hareketsizliği, bağımlılığı ve ölüm oranını da azalttığını” bildirdi.

#3
Foto - AĞIR EV İŞLERİ: Ekip, Singapur'daki bir kasabadan rastgele seçtikleri kişilerin fiziksel yeteneklerini bir dizi uygulamayla test etti.Yaş, cinsiyet, hafif ve ağır ev işleri faktörlerinin de katıldığı uygulamaların sonucunda ağır ev işleri yapanların hafif ev işleri yapanlara oranla daha seri hareket ettiği ve düşme riski açısından daha avantajlı durumda olduğu görüldü. yor

AĞIR EV İŞLERİ: Ekip, Singapur'daki bir kasabadan rastgele seçtikleri kişilerin fiziksel yeteneklerini bir dizi uygulamayla test etti.Yaş, cinsiyet, hafif ve ağır ev işleri faktörlerinin de katıldığı uygulamaların sonucunda ağır ev işleri yapanların hafif ev işleri yapanlara oranla daha seri hareket ettiği ve düşme riski açısından daha avantajlı durumda olduğu görüldü. yor

#4
Foto - ÖZELLİKLE YAŞLILIKTA FAYDASI GÖRÜLÜYOR: Araştırma ekibinden Dr. Shiou-Liang Wee, sağlıklı kalmak için hareketi teşvik etmeye yönelik mesajların sadece eğlenceli işleri içermemesi gerektiğine dikkat çekti.Wee,

ÖZELLİKLE YAŞLILIKTA FAYDASI GÖRÜLÜYOR: Araştırma ekibinden Dr. Shiou-Liang Wee, sağlıklı kalmak için hareketi teşvik etmeye yönelik mesajların sadece eğlenceli işleri içermemesi gerektiğine dikkat çekti.Wee, "Dinlenme, işe gidip gelme ve işle ilgili diğer fiziksel aktivitelerden bağımsız olarak, ağır ev işleri, yaşlı yetişkinlerde daha keskin hafıza ve 'düşmekten korunmayla' ilintili." ifadesini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23