• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
HES kodu nasıl oluşturulur? Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? HES kodu nerelerde geçiyor?

2020-05-20 19:14:00
HES kodu nasıl oluşturulur? Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? HES kodu nerelerde geçiyor?

HES kodu nasıl oluşturulur? Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehirler arası yolculuklar için HES kodu uygulamasına geçildiğini açıkladı. Peki, HES kodu nedir, nasıl alınır? 65 yaş üstüne seyahat izni nasıl alınır? Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması nasıl indirilir? Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? Soruları Tüm ulaşım süreçlerinde, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması üzerinden, HES kodu oluşturulabileceği gibi kısa mesaj yoluyla da HES kodu alınabilecek olmasından sonra merak edilmeye başlandı.

#1
Foto - Sağlık Bakanı Koca, seyahatlerin artık HES kodu ile yapılabileceğini belirterek,

Sağlık Bakanı Koca, seyahatlerin artık HES kodu ile yapılabileceğini belirterek, "Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasına gelecek bir özellikle yolcuların iç hat uçuşlarına kabulü HES kodu kontrolü ile sağlanacak. İç hatlarda uçuşa 24 saat kala uçuştaki tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacak" dedi.

#2
Foto - Bakan Koca,

Bakan Koca, "Bireyler risk taşımadığını, hasta veya temaslı olmadığını bu Hayat Eve Sığar uygulaması aracılığıyla gösterebilecek. Uygulamaya önce şehirler arası ulaşımda geçiyoruz. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

#3
Foto - HES kodu nerelerde geçiyor?

HES kodu nerelerde geçiyor?

#4
Foto - HES kodu,

HES kodu, "Hayat Eve Sığar" mobil uygulamasına gelecek bir özellik ile üretilecek bir kod. Bu koda istinaden öncelikli bir tarama yapılacak ve yolcunun kabul edilip edilmediğine karar verilecek. Bu kod kullanılarak uçak ve tren seyahati yapılabilecek.

#5
Foto - HES KODU NASIL ALINIR?

HES KODU NASIL ALINIR?

#6
Foto - Bakan Koca'nın açıklamasına göre; kişiye özel üretilecek HES kodunun bilet üzerine eklenmesi 18 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla zorunlu hale getirildi. HES kodu sorgulaması için HES kodu ile birlikte yolcu kimlik numarası (TCKN, Pasaport vb.), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi zorunlu alanlar olarak doğru ve eksiksiz olarak girilecek.

Bakan Koca'nın açıklamasına göre; kişiye özel üretilecek HES kodunun bilet üzerine eklenmesi 18 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla zorunlu hale getirildi. HES kodu sorgulaması için HES kodu ile birlikte yolcu kimlik numarası (TCKN, Pasaport vb.), iletişim bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum tarihi zorunlu alanlar olarak doğru ve eksiksiz olarak girilecek.

#7
Foto - HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

#8
Foto -

"Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması, Google Play Store ve AppStore üzerinden indirilebiliyor. Uygulamayı mobil marketlerden ücretsiz indirebilirsiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23