• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Hedefleri 12'den vuran milli füzemiz 'Göktuğ' savunma sanayimizdeki yerini alıyor

2020-01-13 08:40:46
Hedefleri 12'den vuran milli füzemiz 'Göktuğ' savunma sanayimizdeki yerini alıyor

Artık her şeyde bağımlı değiliz. Türkiye’nin Svunma sanayiinde yerli ve milli, hava-hava füzelerinin üretilmesi amacıyla başlatılan Göktuğ projesi kapsamında ilk havadan havaya füzelerinden “Gökdoğan” atışlı testte hedefi 12’den vurdu.

#1
Foto - 'BOZDOĞAN' FÜZEMİZ DE TESTİ GEÇMİŞTİ: TÜBİTAK SAGE, sosyal medya hesabından test görüntülerini,

'BOZDOĞAN' FÜZEMİZ DE TESTİ GEÇMİŞTİ: TÜBİTAK SAGE, sosyal medya hesabından test görüntülerini, "Türkiye'nin radar arayıcı başlıklı ilk milli görüş ötesi havadan havaya füzesi olan ‘Gökdoğan’, gerçekleştirilen testte hedefe yüksek başarı ile angaje oldu ve TÜBİTAK SAGE bir ilke daha imza attı!" notuyla paylaştı. Göktuğ projesi kapsamında geliştirilen iki envanterden bir diğeri olan Bozdoğan füzesi de 2019 yılında test atışlarını yüksek isabet oranıyla tamamlamıştı.

#2
Foto - TÜBİTAK SAGE PRIJESİ: Savunma sanayiinde yerli ve milli, hava-hava füzelerinin üretilmesi amacıyla başlatılan Göktuğ projesi kapsamında TÜBİTAK SAGE(Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü) tarafından geliştirilen Gökdoğan görüş ötesi füzelerinin atış testleri başarıyla gerçekleştirdiği duyuruldu.

TÜBİTAK SAGE PRIJESİ: Savunma sanayiinde yerli ve milli, hava-hava füzelerinin üretilmesi amacıyla başlatılan Göktuğ projesi kapsamında TÜBİTAK SAGE(Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü) tarafından geliştirilen Gökdoğan görüş ötesi füzelerinin atış testleri başarıyla gerçekleştirdiği duyuruldu.

#3
Foto - 'GÖKTUĞ PROJESİ' KAPSAMINDA ÜRETİLDİ

'GÖKTUĞ PROJESİ' KAPSAMINDA ÜRETİLDİ

#4
Foto - ATIŞ TESTLERİNDEN SONRA ENVANTERE ALINACAK: Bozdoğan Görüş İçi Hava Hava Füzesi ile paralel olarak geliştirilen Gökdoğan Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi de testleri tamamlamasının ardından envantere katılacak. ABD üretimi AIM-120 AMRAAM’ın muadili olarak gösterilen Gökdoğan, Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi olarak anılıyor. Bozdoğan ise AIM-120 füze ailesinin muadili ve aktif radar güdümlü, orta-uzun menzilli bir füze olarak geçiyor.

ATIŞ TESTLERİNDEN SONRA ENVANTERE ALINACAK: Bozdoğan Görüş İçi Hava Hava Füzesi ile paralel olarak geliştirilen Gökdoğan Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi de testleri tamamlamasının ardından envantere katılacak. ABD üretimi AIM-120 AMRAAM’ın muadili olarak gösterilen Gökdoğan, Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi olarak anılıyor. Bozdoğan ise AIM-120 füze ailesinin muadili ve aktif radar güdümlü, orta-uzun menzilli bir füze olarak geçiyor.

#5
Foto - MÜHİMATI DA YERLİ

MÜHİMATI DA YERLİ

#6
Foto - HAVADAN HAVAYA ATILABİLİYOR: Havadan havaya atılabilen füzeler diğer uçan araçları bertaraf etmekte kullanılıyor. Pek çok ordunun kullandığı bu silahlar ısıya veya hedefe gönderilip yansıyan radar ve lazer sinyallerine yahut hedeften çıkan radar sinyallerine güdümlü özelliklere de sahip olabiliyor.

HAVADAN HAVAYA ATILABİLİYOR: Havadan havaya atılabilen füzeler diğer uçan araçları bertaraf etmekte kullanılıyor. Pek çok ordunun kullandığı bu silahlar ısıya veya hedefe gönderilip yansıyan radar ve lazer sinyallerine yahut hedeften çıkan radar sinyallerine güdümlü özelliklere de sahip olabiliyor.

#7
Foto - TAMAMEN MİLLİ OLACAK

TAMAMEN MİLLİ OLACAK

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23