• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?

2020-06-30 16:57:18
Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?

Kurban bayramına kısa bir süre kala vatandaşlar akıllarına takılan pek çok konuda internette araştırma yapıyor. Bu konulardan biri de gayrimeşru yollardan elde edilen parayla kurban kesilip kesilmeyeceği yönünde. Bazı vatandaşlar “Haram parayla, gayrimeşru parayla kurban kesilir mi?” sorusunun cevabını araştırıyor.

#1
Foto - 2020 kurban bayramının ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Bayramının son günü ise 3 Ağustos Pazartesi günü. Kurban bayramına kısa süre kala vatandaşlar, kimlerin kurban kesmesinin gerekli olduğunu araştırıyor. Bazı kişiler ise ellerindeki paranın helal olup olmadığı konusunda kuşku duydukları için “Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?” sorusunun cevabını araştırıyor.

2020 kurban bayramının ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Bayramının son günü ise 3 Ağustos Pazartesi günü. Kurban bayramına kısa süre kala vatandaşlar, kimlerin kurban kesmesinin gerekli olduğunu araştırıyor. Bazı kişiler ise ellerindeki paranın helal olup olmadığı konusunda kuşku duydukları için “Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?” sorusunun cevabını araştırıyor.

#2
Foto - Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?

Haram olan yollardan elde edilen parayla kurban kesilir mi?

#3
Foto - İslam dini, kişilerin meşru işlerle uğraşmalarını ve geçimlerini helal yollardan elde etmelerini emreder. Bu sebeple gayrimeşru yolla elde edilen para o kişinin malı sayılmadığı gibi onu kullanması da caiz olmaz. Dolayısıyla böyle bir para ile kurban kesmek uygun değildir.

İslam dini, kişilerin meşru işlerle uğraşmalarını ve geçimlerini helal yollardan elde etmelerini emreder. Bu sebeple gayrimeşru yolla elde edilen para o kişinin malı sayılmadığı gibi onu kullanması da caiz olmaz. Dolayısıyla böyle bir para ile kurban kesmek uygun değildir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı