• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Güneşin vücudumuza 4 faydası, 4 zararı

2022-06-27 23:28:45
Güneşin vücudumuza 4 faydası, 4 zararı

Güneş yaşamın devamlılığı için vazgeçilmezdir. Ama dikkatli olmazsak sağlımızı tehdit edebilir. Güneş ışınları, çocuklarda kemik gelişimi, D vitamininin oluşumu ve vücudun direnç kazanması ve bağışıklığın güçlenmesi açısından çok önemlidir. Bilinçsizce güneş ışınlarına maruz kalmak ise büyük zarar verir. Bu nedenle anne babalar çocukları için nasıl ve ne kadar güneşlenmenin yararlı olduğunu iyi bilmelidir. İşte güneşin 4 faydası...

#1
Foto - 1- Güneş, vücudun D vitamini sentezlemesi için vazgeçilmezdir. özellikle çocukların kemik gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Özellikle çocuklarda D vitamini eksiliğiyle görülen raşitizm hastalığının tedavisinde güneşin antiraşik etkisi fayda sağlamaktadır.

1- Güneş, vücudun D vitamini sentezlemesi için vazgeçilmezdir. özellikle çocukların kemik gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Özellikle çocuklarda D vitamini eksiliğiyle görülen raşitizm hastalığının tedavisinde güneşin antiraşik etkisi fayda sağlamaktadır.

#2
Foto - 2- Sentezini aktive ettiği D vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnç sağlar, kansere karşı koruyucu etki sağlar.

2- Sentezini aktive ettiği D vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnç sağlar, kansere karşı koruyucu etki sağlar.

#3
Foto - 3- Anti bakteriyel etkisi sayesinde güneşin mantar ve yumuşak doku enfeksiyonlarında iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

3- Anti bakteriyel etkisi sayesinde güneşin mantar ve yumuşak doku enfeksiyonlarında iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

#4
Foto - 4- Foto koruma etkisini harekete geçiren güneş, cildin kendi kendini koruma altına alma özelliğini etkinleştirmektedir. Doktor kontrolünde bazı deri hastalıklarının tedavisinde güneş kullanılmaktadır.

4- Foto koruma etkisini harekete geçiren güneş, cildin kendi kendini koruma altına alma özelliğini etkinleştirmektedir. Doktor kontrolünde bazı deri hastalıklarının tedavisinde güneş kullanılmaktadır.

#5
Foto - GÜNEŞİN 4 ZARARI

GÜNEŞİN 4 ZARARI

#6
Foto - 1- CİLT KANSERİNE NEDEN OLUR

1- CİLT KANSERİNE NEDEN OLUR

#7
Foto - 2- CİLDİ KIRIŞTIRIR

2- CİLDİ KIRIŞTIRIR

#8
Foto - 3- FAZLA GÜNEŞTE KALINCA GÜNEŞ LEKELERİ OLUŞUR

3- FAZLA GÜNEŞTE KALINCA GÜNEŞ LEKELERİ OLUŞUR

#9
Foto - 4- GÖZ SAĞLIĞIMIZ BOZULABİLİR

4- GÖZ SAĞLIĞIMIZ BOZULABİLİR

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23