• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Göz kararması nedir? Sebepleri nelerdir? Nasıl geçer?

2021-11-24 20:50:22
Göz kararması nedir? Sebepleri nelerdir? Nasıl geçer?

Çoğu insanın dönem dönem karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olan ayağa kalkınca göz kararması genel olarak ciddi hastalıkların habercisi değildir. Bu durum kişilerin anlın durumlarından kaynaklı oluşabilir. Ancak sürekli olarak ayağa kalkınca başım dönüyor şikayetinde bulunuyorsanız bu durumda bir doktora başvurmanızda büyük fayda vardır.

#1
Foto - AYAĞA KALKINCA BAŞ DÖNMESİ: Ayağa Kalkınca Göz Kararma Nedenleri? Ortostatik Hipotansiyon, nedeni ile ayağa kalkınca göz kararması yaşanabilir. Genle olarak ciddi bir hastalık değildir. Oluşma nedeni ise ani bir şekilde ayağa kalktığınızda kısa süreli beyninize kan gitmez. Bu nedenle de gözlerde kararma meydana gelir. Göz kararmasının yanı sıra baş dönmesi görülmekte ve nadiren bayılma durumları ile karşılaşılmaktadır. İşte nedenleri...

AYAĞA KALKINCA BAŞ DÖNMESİ: Ayağa Kalkınca Göz Kararma Nedenleri? Ortostatik Hipotansiyon, nedeni ile ayağa kalkınca göz kararması yaşanabilir. Genle olarak ciddi bir hastalık değildir. Oluşma nedeni ise ani bir şekilde ayağa kalktığınızda kısa süreli beyninize kan gitmez. Bu nedenle de gözlerde kararma meydana gelir. Göz kararmasının yanı sıra baş dönmesi görülmekte ve nadiren bayılma durumları ile karşılaşılmaktadır. İşte nedenleri...

#2
Foto - VERTİGO: Ayağa kalkınca göz kararması neden olur konusunda bir diğer neden ise vertigo hastalığıdır. Bu hastalık iç kulaktaki dengesizlik nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Göz kararmalarınızın vertigo hastalığı nedeni ile oluşup oluşmadığını ise kendinizi analiz ederek öğrenebilirsiniz. Bunu anlamak için öncelikle ayağa kalkın ve belinizden aşağı doğru eğilip kafanızla 2 veya 3 defa daire çizecek şekilde dönün. Döndükten sonra durup baktığınızda hala döndüğünüzü hissediyorsanız bu hastalıktan şüphelenebilirsiniz. Tabi bu test tek başına vertigo hastalığının teşhisi için yeterli değildir. Bu nedenle uzman bir doktora giderek gerekli teşhislerin yapılmasını sağlamanız gerekir.

VERTİGO: Ayağa kalkınca göz kararması neden olur konusunda bir diğer neden ise vertigo hastalığıdır. Bu hastalık iç kulaktaki dengesizlik nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Göz kararmalarınızın vertigo hastalığı nedeni ile oluşup oluşmadığını ise kendinizi analiz ederek öğrenebilirsiniz. Bunu anlamak için öncelikle ayağa kalkın ve belinizden aşağı doğru eğilip kafanızla 2 veya 3 defa daire çizecek şekilde dönün. Döndükten sonra durup baktığınızda hala döndüğünüzü hissediyorsanız bu hastalıktan şüphelenebilirsiniz. Tabi bu test tek başına vertigo hastalığının teşhisi için yeterli değildir. Bu nedenle uzman bir doktora giderek gerekli teşhislerin yapılmasını sağlamanız gerekir.

#3
Foto - DİYABET (ŞEKER) Şeker hastası olan kişilerde baş dönmelerinin yanı sıra göz kararmaları sıklıkla görülen bir durumdur. Kan şekerinin yükselmesi veya düşmesi durumlarında göz kararmaları görülebilir.

DİYABET (ŞEKER) Şeker hastası olan kişilerde baş dönmelerinin yanı sıra göz kararmaları sıklıkla görülen bir durumdur. Kan şekerinin yükselmesi veya düşmesi durumlarında göz kararmaları görülebilir.

#4
Foto - KANSIZLIK: Kansızlık vücutta birçok dengeyi bozduğu gibi ayağa kalkınca göz kararmasına da neden olmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni dengesiz beslenmedir. Doktor tarafından belirlenerek gerekli tedavilerin başlaması gerekir. Altta yatan başka hastalığın olup olmadığı da araştırılmalıdır.

KANSIZLIK: Kansızlık vücutta birçok dengeyi bozduğu gibi ayağa kalkınca göz kararmasına da neden olmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni dengesiz beslenmedir. Doktor tarafından belirlenerek gerekli tedavilerin başlaması gerekir. Altta yatan başka hastalığın olup olmadığı da araştırılmalıdır.

#5
Foto - UZUN SÜREN AÇLIK

UZUN SÜREN AÇLIK

#6
Foto - SICAK HAVA

SICAK HAVA

#7
Foto - TANSİYON DÜŞMESİ YA DA YÜKSELMESİ

TANSİYON DÜŞMESİ YA DA YÜKSELMESİ

#8
Foto - AZ SU İÇMEK

AZ SU İÇMEK

#9
Foto - VİTAMİN VE MİNERAL EKSİKLİĞİ

VİTAMİN VE MİNERAL EKSİKLİĞİ

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23