• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
25
Fotoğraflarla geçen hafta ülkemizde ve dünyada gündeme damga vuran olaylar

2021-06-13 21:52:11
Fotoğraflarla geçen hafta ülkemizde ve dünyada gündeme damga vuran olaylar

Geçtiğimiz hafta dünyada ve Türkiye'de neler yaşandı? İşte eğlenceden spora, siyasetten sanata kadar haftaya damga vuran olaylar ve fotoğrafları...

#1
Foto - ABD'nin New York kentinde akşam saatlerinde etkili olan fırtınalı hava sırasında çakan şimşekler, Manhattan'daki Özgürlük Kulesi üzerinde güzel görüntü oluşturdu. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

ABD'nin New York kentinde akşam saatlerinde etkili olan fırtınalı hava sırasında çakan şimşekler, Manhattan'daki Özgürlük Kulesi üzerinde güzel görüntü oluşturdu. ( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

#2
Foto - ABD'nin New York şehrinde sabah vakti meydana gelen ve

ABD'nin New York şehrinde sabah vakti meydana gelen ve "ateş çemberi" olarak adlandırılan güneş tutulması gökyüzünde hilal şeklindeki görüntüsü ile ilginç manzara oluşturdu. ( Islam Doğru - Anadolu Ajansı )

#3
Foto - Turkcell Türkiye Atletizm Şampiyonası’nın 89'uncusu Bursa'da sona erdi. Atıcılar Aletizm Pisti'nde, Büyükler ve U23 kategorisine katılan sporcular şampiyonanın son gününde kıyasıya mücadele etti. ( Ali Atmaca - Anadolu Ajansı )

Turkcell Türkiye Atletizm Şampiyonası’nın 89'uncusu Bursa'da sona erdi. Atıcılar Aletizm Pisti'nde, Büyükler ve U23 kategorisine katılan sporcular şampiyonanın son gününde kıyasıya mücadele etti. ( Ali Atmaca - Anadolu Ajansı )

#4
Foto - Türkiye'nin çilek ihracatından yılın ilk 5 ayında elde ettiği gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 135 artarak 41 milyon 642 bin dolara ulaştı. ( Ferdi Uzun - Anadolu Ajansı )

Türkiye'nin çilek ihracatından yılın ilk 5 ayında elde ettiği gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 135 artarak 41 milyon 642 bin dolara ulaştı. ( Ferdi Uzun - Anadolu Ajansı )

#5
Foto - İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki kademeli normalleşme sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle haftanın ilk iş gününde trafikte yoğunluk yaşanıyor. D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkisinde araç yoğunluğu gözlendi. ( Atilla Sevil - Anadolu Ajansı )

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki kademeli normalleşme sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle haftanın ilk iş gününde trafikte yoğunluk yaşanıyor. D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkisinde araç yoğunluğu gözlendi. ( Atilla Sevil - Anadolu Ajansı )

#6
Foto - Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta toplanan bir grup gösterici, yolsuzlukla suçladıkları yönetimin düşürülmesi için gösteri düzenleyerek halkı sokağa inmeye çağırdı. Beyrut şehir merkezindeki Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) binasının önünde

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta toplanan bir grup gösterici, yolsuzlukla suçladıkları yönetimin düşürülmesi için gösteri düzenleyerek halkı sokağa inmeye çağırdı. Beyrut şehir merkezindeki Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) binasının önünde "karar sahibi halktır" sloganıyla toplanan kalabalık, halkın tüm kesimlerini gösterilere katılmaya davet etti. Bazı göstericiler, bölgedeki binalara zarar verdi. ( Houssam Shbaro - Anadolu Ajansı )

#7
Foto - Marmara Denizi kıyılarını kaplayan ve halk arasında

Marmara Denizi kıyılarını kaplayan ve halk arasında "deniz salyası" olarak da bilinen "müsilaj" İstanbul'un Anadolu Yakası sahillerinde görülmeye devam ediyor. Anadolu Yakası kıyı şeridinde sabah saatlerinde güneyden esen rüzgarla birlikte birikmeye başlayan müsilaj tabakaları, Kadıköy'de Kurbağalıdere, Caddebostan Plajı ve Bostancı Sahili'nde yoğun olarak görülüyor. ( Yunus Emre Günaydın - Anadolu Ajansı )

#8
Foto - İstanbul'da hilal, Çamlıca Camisi ve Galata Kulesi ile güzel görüntü oluşturdu. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

İstanbul'da hilal, Çamlıca Camisi ve Galata Kulesi ile güzel görüntü oluşturdu. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

#9
Foto - Gazze'de onlarca çocuk, 11 gün süren İsrail saldırılarının olumsuz psikolojik etkileriyle mücadele etmek amacıyla sahil şeridinde uçurtma uçurdu. Filistin Kadın Kalkınma Araştırmaları Derneğinin

Gazze'de onlarca çocuk, 11 gün süren İsrail saldırılarının olumsuz psikolojik etkileriyle mücadele etmek amacıyla sahil şeridinde uçurtma uçurdu. Filistin Kadın Kalkınma Araştırmaları Derneğinin "Ey Özgürlük" ismiyle düzenlediği etkinlikte 50 uçurtma gökyüzüyle buluştu. ( Mustafa Hassona - Anadolu Ajansı )

#10
Foto - İsrail ordusunca abluka altındaki Gazze Şeridi'ne atılan ancak patlamayan yaklaşık 1200 adet füze, tank ve top mermisinin imha edildiği belirtildi. Patlayıcı mühendislik ekipleri, şu ana kadar 1200 adet füze, tank ve top mermisinin imha etti. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

İsrail ordusunca abluka altındaki Gazze Şeridi'ne atılan ancak patlamayan yaklaşık 1200 adet füze, tank ve top mermisinin imha edildiği belirtildi. Patlayıcı mühendislik ekipleri, şu ana kadar 1200 adet füze, tank ve top mermisinin imha etti. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

#11
Foto - Suriye'de Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçarak ülkenin kuzeybatısındaki İdlib kentinde güvenli gördükleri Türkiye sınır hattındaki kamplara sığınan siviller, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Sınır bölgesindeki Hayrulşam kampında bir kişi, kamyonetin kasasını havuza dönüştürdü. Sıcaklardan bunalan Suriyeli çocuklar, havuza girerek serinledi. ( Muhammed Said - Anadolu Ajansı )

Suriye'de Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçarak ülkenin kuzeybatısındaki İdlib kentinde güvenli gördükleri Türkiye sınır hattındaki kamplara sığınan siviller, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Sınır bölgesindeki Hayrulşam kampında bir kişi, kamyonetin kasasını havuza dönüştürdü. Sıcaklardan bunalan Suriyeli çocuklar, havuza girerek serinledi. ( Muhammed Said - Anadolu Ajansı )

#12
Foto - Bingöl Üniversitesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kentte kuraklığa dayanıklı, verimi yüksek arpa üretimi amacıyla 50 farklı türdeki tohumun deneme ekimi gerçekleştirildi. Bingöl Genç kara yolu üzerinde bulunan Ziraat Fakültesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi alanındaki 2 dönümlük araziye geçen yıl ekimi yapılan 50 farklı arpa bu yıl ürün verdi. ( Aydın Arık - Anadolu Ajansı )

Bingöl Üniversitesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kentte kuraklığa dayanıklı, verimi yüksek arpa üretimi amacıyla 50 farklı türdeki tohumun deneme ekimi gerçekleştirildi. Bingöl Genç kara yolu üzerinde bulunan Ziraat Fakültesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi alanındaki 2 dönümlük araziye geçen yıl ekimi yapılan 50 farklı arpa bu yıl ürün verdi. ( Aydın Arık - Anadolu Ajansı )

#13
Foto - Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde, yöre sakinlerinin zorlu mücadelesi ve devlet desteğiyle 132 yılda yapılan,

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde, yöre sakinlerinin zorlu mücadelesi ve devlet desteğiyle 132 yılda yapılan, "dünyanın en zorlu yolları" arasında gösterilen Taş Yolu, çok sayıda tünel, viraj, keskin uçurumları ve doğal güzellikleriyle her mevsim adrenalin tutkunlarını ağırlıyor. ( Kemal Özdemir - Anadolu Ajansı )

#14
Foto - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Denizkurdu 2021 Tatbikatı’nın Doğu Akdeniz’deki “seçkin gözlemci günü” faaliyetlerini takip etti. Tatbikat, fırkateynlerden, denizaltılara, mayın gemilerinden uçak ve helikopterlerin yer aldığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gövde gösterisi yaptığı tören geçişi ile sona erdi. ( Arif Akdoğan - Anadolu Ajansı )

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Denizkurdu 2021 Tatbikatı’nın Doğu Akdeniz’deki “seçkin gözlemci günü” faaliyetlerini takip etti. Tatbikat, fırkateynlerden, denizaltılara, mayın gemilerinden uçak ve helikopterlerin yer aldığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gövde gösterisi yaptığı tören geçişi ile sona erdi. ( Arif Akdoğan - Anadolu Ajansı )

#15
Foto - Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Türkiye'nin en büyük krater gölü Nemrut, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarında kısmi normalleşmeye geçilmesiyle yerli ve yabancı doğaseverlerin yeniden ziyaret noktası haline geldi. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Türkiye'nin en büyük krater gölü Nemrut, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarında kısmi normalleşmeye geçilmesiyle yerli ve yabancı doğaseverlerin yeniden ziyaret noktası haline geldi. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan 2 bin 250 rakımlı göl, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından doyumsuz manzarasıyla doğa ve fotoğraf tutkunlarını ağırlamaya başladı. Göl manzarasına karşı kurdukları çadırlarda kamp yapan doğaseverler, gölün kenarında ateş yaktı, geceyi aydınlatan yıldızları fotoğraflamaya çalıştı. ( Ahmet Okur - Anadolu Ajansı )

#16
Foto - Kolombiya'da 28 Nisan'dan bu yana süren hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor. Amerikan Devletleri Örgütüne bağlı Amerikalılar Arası İnsan Hakları Komisyonuna (IACHR) bağlı bir heyet incelemelerde bulunmak için Kolombiya'ya geldi. Merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) ise polisin protestocuları silahla öldürdüğüne dair 9, göz yaşartıcı bomba ve kalabalığı kontrol altına almak için kullanılan farklı aletlerle öldürdüğüne dair 4 olayı belgelediklerini bildirdi. Bogota'da devam eden gösterilerde protestocular polisle çatıştı. ( Juancho Torres - Anadolu Ajansı )

Kolombiya'da 28 Nisan'dan bu yana süren hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor. Amerikan Devletleri Örgütüne bağlı Amerikalılar Arası İnsan Hakları Komisyonuna (IACHR) bağlı bir heyet incelemelerde bulunmak için Kolombiya'ya geldi. Merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) ise polisin protestocuları silahla öldürdüğüne dair 9, göz yaşartıcı bomba ve kalabalığı kontrol altına almak için kullanılan farklı aletlerle öldürdüğüne dair 4 olayı belgelediklerini bildirdi. Bogota'da devam eden gösterilerde protestocular polisle çatıştı. ( Juancho Torres - Anadolu Ajansı )

#17
Foto - Trakya'da

Trakya'da "sarı kız" diye anılan adlandırılan kanola, bölge çiftçisine alternatif ürün oluyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre geçen yıl Türkiye'de 349 bin 891 dekar alanda ekimi yapılan kanolada 121 bin 542 ton rekolte elde edildi. 77 bin 893 tonla ürünün yaklaşık yüzde 64'lük kısmı Trakya'da yetiştirildi. Bölgenin kanola üretiminde ilk sırada Tekirdağ yer aldı, bu ili Edirne ve Kırklareli izledi. ( Mesut Karaduman - Anadolu Ajansı )

#18
Foto - Başkent Tunus'unu Sidi Hüseyin semtinde toplanan bir grup, bir gencin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesini protesto etti. Lastik yakarak yolu kapatan göstericilere güvenlik güçleri müdahale etti. ( Yassine Gaidi - Anadolu Ajansı )

Başkent Tunus'unu Sidi Hüseyin semtinde toplanan bir grup, bir gencin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesini protesto etti. Lastik yakarak yolu kapatan göstericilere güvenlik güçleri müdahale etti. ( Yassine Gaidi - Anadolu Ajansı )

#19
Foto - Batı Şeria'nın Nablus kentine bağlı Beyta beldesinde toplanan bir grup Filistinli, yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteri düzenledi. İsrail güçlerinin göstericilere müdahale etmesi üzerine Filistinliler, bölgede lastik yakıp taş atarak karşılık verdi. ( İssam Rimawi - Anadolu Ajansı )

Batı Şeria'nın Nablus kentine bağlı Beyta beldesinde toplanan bir grup Filistinli, yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteri düzenledi. İsrail güçlerinin göstericilere müdahale etmesi üzerine Filistinliler, bölgede lastik yakıp taş atarak karşılık verdi. ( İssam Rimawi - Anadolu Ajansı )

#20
Foto - Karaçalı bitkisinin yoğun olarak yetiştiği Trakya karaçalı balı üreten gezgin arıcıların vazgeçilmez durakları arasında yer alıyor. Nektar, polen, propolis üretim miktarı bakımından önemli bitkiler arasında yer alan ve yetişme alanı Edirne, Kırklareli ve Çanakkale sayılan karaçalı için yüzlerce kilometre yol kat edip günlerce kovan başında konaklayan arıcıların Trakya'daki mesaileri devam ediyor. Kırklareli'nde kovanları sık sık kontrol ederek arıların durumuna bakan arıcıların bölgedeki zorlu mesaileri ay sonuna dek sürecek. ( Özgün Tiran - Anadolu Ajansı )

Karaçalı bitkisinin yoğun olarak yetiştiği Trakya karaçalı balı üreten gezgin arıcıların vazgeçilmez durakları arasında yer alıyor. Nektar, polen, propolis üretim miktarı bakımından önemli bitkiler arasında yer alan ve yetişme alanı Edirne, Kırklareli ve Çanakkale sayılan karaçalı için yüzlerce kilometre yol kat edip günlerce kovan başında konaklayan arıcıların Trakya'daki mesaileri devam ediyor. Kırklareli'nde kovanları sık sık kontrol ederek arıların durumuna bakan arıcıların bölgedeki zorlu mesaileri ay sonuna dek sürecek. ( Özgün Tiran - Anadolu Ajansı )

#21
Foto - Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan eğlence ve tema parkı Ocean Park, Kovid-19 aşısı olan ziyaretçileri için yeniden açıldı. Bölge hükümeti, 11 Haziran tarihinden itibaren 12-15 yaş arasındaki çocuklar için de aşılamanın başlayacağını duyurdu. Fotoğrafta Gentoo Penguenleri Kuzey Kutbu alanında görülüyor. ( Miguel Candela - Anadolu Ajansı )

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan eğlence ve tema parkı Ocean Park, Kovid-19 aşısı olan ziyaretçileri için yeniden açıldı. Bölge hükümeti, 11 Haziran tarihinden itibaren 12-15 yaş arasındaki çocuklar için de aşılamanın başlayacağını duyurdu. Fotoğrafta Gentoo Penguenleri Kuzey Kutbu alanında görülüyor. ( Miguel Candela - Anadolu Ajansı )

#22
Foto - 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) açılış karşılaşmasında Türkiye A Milli Futbol Takımı, Roma Olimpiyat Stadı’nda İtalya ile karşılaştı. Maç öncesi Milli takım taraftarı, Roma’nın dünyaca ünlü Trevi Çeşmesi önünde toplandı. ( Riccardo De Luca - Anadolu Ajansı )

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) açılış karşılaşmasında Türkiye A Milli Futbol Takımı, Roma Olimpiyat Stadı’nda İtalya ile karşılaştı. Maç öncesi Milli takım taraftarı, Roma’nın dünyaca ünlü Trevi Çeşmesi önünde toplandı. ( Riccardo De Luca - Anadolu Ajansı )

#23
Foto - Gazze Şeridi'nin Beyt Hanun kentindeki evlerine dönen Filistinliler, İsrail'in son saldırıları nedeniyle harabeye dönmüş evlerde zor şartlar altında yaşamlarını sürdürüyor. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

Gazze Şeridi'nin Beyt Hanun kentindeki evlerine dönen Filistinliler, İsrail'in son saldırıları nedeniyle harabeye dönmüş evlerde zor şartlar altında yaşamlarını sürdürüyor. ( Ashraf Amra - Anadolu Ajansı )

#24
Foto - İsrail makamlarının işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine yönelik tehcir tehdidini dünyaya duyurmakta önemli rol oynayan 23 yaşındaki Filistinli aktivist Muna el-Kurd, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. ( Eyad Tawil - Anadolu Ajansı )

İsrail makamlarının işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine yönelik tehcir tehdidini dünyaya duyurmakta önemli rol oynayan 23 yaşındaki Filistinli aktivist Muna el-Kurd, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. ( Eyad Tawil - Anadolu Ajansı )

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23