• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Felçli insanlar için yeni umut: Düşünerek yazı yazabilecekler

2021-04-06 20:32:56
Felçli insanlar için yeni umut: Düşünerek yazı yazabilecekler

Nöroteknoloji alanında çalışan Brainscope adlı bir şirket, felçli insanların herhangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan sadece düşünerek başarılı bir şekilde yazı yazmasını sağlayan bilgisayar geliştirdi.

#1
Foto - BEYNE KABLOSUZ BAĞLANTI: BrainGate teknolojisi kullanılarak yaratılan beyin kontrollü bilgisayar ilk kez insan beynine kablosuz olarak bağlandı.

BEYNE KABLOSUZ BAĞLANTI: BrainGate teknolojisi kullanılarak yaratılan beyin kontrollü bilgisayar ilk kez insan beynine kablosuz olarak bağlandı.

#2
Foto - BRAİN GATE TEKNOLOJİSİ NEDİR? BrainGate teknolojisi 2000'li yılların başından beri üzerinde çalışılan ve deneylerle geliştirilen bir proje. Bu teknolojiyle amaçlanan şey zihin yoluyla dünyadaki nesneleri manipüle etmek, harekete geçirmek.

BRAİN GATE TEKNOLOJİSİ NEDİR? BrainGate teknolojisi 2000'li yılların başından beri üzerinde çalışılan ve deneylerle geliştirilen bir proje. Bu teknolojiyle amaçlanan şey zihin yoluyla dünyadaki nesneleri manipüle etmek, harekete geçirmek.

#3
Foto - TEK NÖRON ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: Çalışma, felçli katılımcıların sağlıklı insanların hızında yazabildiklerini de gösterdi.BrainGate, beyin sinyallerini tek nöron çözünürlüğünde iletebilen bir sistem kullandığını açıkladı. ek

TEK NÖRON ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: Çalışma, felçli katılımcıların sağlıklı insanların hızında yazabildiklerini de gösterdi.BrainGate, beyin sinyallerini tek nöron çözünürlüğünde iletebilen bir sistem kullandığını açıkladı. ek

#4
Foto - SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR? BrainGate'in araştırmacıları, yeni çalışmalarında 35 ve 63 yaşlarındaki iki felçli hastayı kullandıklarını belirtti. Hastaların kafasına beynin motor korteksinde bulunan bir elektrot dizisine bağlanan cihaz takıldı.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR? BrainGate'in araştırmacıları, yeni çalışmalarında 35 ve 63 yaşlarındaki iki felçli hastayı kullandıklarını belirtti. Hastaların kafasına beynin motor korteksinde bulunan bir elektrot dizisine bağlanan cihaz takıldı.

#5
Foto - KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI GİBİ: Sinyaller, uygun şekilde benzer doğrulukla kaydediliyor ve iletiliyor.Bu da kablolu ekipmanla kullanılan kod çözme algoritmalarının aynısının kullanılabileceği anlamına geliyor.İki felçli birey, sistemi 24 saat evlerinde kullanabiliyor. ecek

KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI GİBİ: Sinyaller, uygun şekilde benzer doğrulukla kaydediliyor ve iletiliyor.Bu da kablolu ekipmanla kullanılan kod çözme algoritmalarının aynısının kullanılabileceği anlamına geliyor.İki felçli birey, sistemi 24 saat evlerinde kullanabiliyor. ecek

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23