• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Fazla tükettiğinizde zararlı olabilecek 4 sağlıklı besin

2021-11-27 10:06:11
Fazla tükettiğinizde zararlı olabilecek 4 sağlıklı besin

Fazla tükettiğimizde vücudumuz için oldukça zararlı olabilecek besinler

#1
Foto - Muz Çok fazla muz yemek diş çürümesine neden olabilir. Bu meyve de diş minesine zarar veren bakteriler üretebilir.

Muz Çok fazla muz yemek diş çürümesine neden olabilir. Bu meyve de diş minesine zarar veren bakteriler üretebilir.

#2
Foto - Peynir Büyük porsiyonlarda peynir tüketmek sizi kalp hastalığı riskine sokar. Peynir ayrıca yemek yerken salınan kolesistokinin adı verilen hormon nedeniyle sıklıkla mide ekşimesine neden olur.

Peynir Büyük porsiyonlarda peynir tüketmek sizi kalp hastalığı riskine sokar. Peynir ayrıca yemek yerken salınan kolesistokinin adı verilen hormon nedeniyle sıklıkla mide ekşimesine neden olur.

#3
Foto - Yulaf Çok fazla yulaf yemek kalsiyum, magnezyum ve çinko emilimini sınırlar. Şişkinlik ve bağırsak hareketi sorunlarına da yol açabilir.

Yulaf Çok fazla yulaf yemek kalsiyum, magnezyum ve çinko emilimini sınırlar. Şişkinlik ve bağırsak hareketi sorunlarına da yol açabilir.

#4
Foto - Pirinç Pirinç lezzetli olmasına rağmen aslında çok az vitamin içerir. Çok fazla pirinç yerseniz, kendinizi diğer tüm vitaminlerden mahrum bırakırsınız. Düşük zihinsel performansa neden olabilir. Fazla tükettiğimizde vücudumuz için oldukça zararlı olabilecek besinler

Pirinç Pirinç lezzetli olmasına rağmen aslında çok az vitamin içerir. Çok fazla pirinç yerseniz, kendinizi diğer tüm vitaminlerden mahrum bırakırsınız. Düşük zihinsel performansa neden olabilir. Fazla tükettiğimizde vücudumuz için oldukça zararlı olabilecek besinler

#5
Foto - Besinlerimizi uzun süre hiç bozulmadan ve sağlıklı bir şekilde tüketmek için uygun koşullarda saklamalıyız. Ayrıca bazı besinleri tüketirken dikkat etmeliyiz ve fazla tüketmemeliyiz.

Besinlerimizi uzun süre hiç bozulmadan ve sağlıklı bir şekilde tüketmek için uygun koşullarda saklamalıyız. Ayrıca bazı besinleri tüketirken dikkat etmeliyiz ve fazla tüketmemeliyiz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23