• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Evde kefir nasıl yapılır? | Ev yapımı kefir tarifi

2020-07-02 15:26:19
Evde kefir nasıl yapılır? | Ev yapımı kefir tarifi

Geleneksel lezzetlerden biri olan kefir sağlık için son derece faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendiren kefir, kalp sağlığı için de son derece faydalıdır. Son dönemde pek çok marka çeşitli aromalarla kefir satmaya başladı. Ancak kefiri evde aynı yoğurt mayalar gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kefir mayası ve süt. Ev yapımı kefir hazırlamak isteyenler internette “Evde kefir yapılır mı?” , “Ev yapımı kefir için gerekli malzemeler” , “Denenmiş kefir tarifi” konusunu araştırıyor. İşte, ev yapımı kefir tarifi.

#1
Foto - Ev yapımı kefir tarifi Malzemeler: 1 litre süt 1 yemek kaşığı kefir mayası

Ev yapımı kefir tarifi Malzemeler: 1 litre süt 1 yemek kaşığı kefir mayası

#2
Foto - Evde kefir nasıl yapılır?

Evde kefir nasıl yapılır?

#3
Foto - Kefir mayalamak için ihtiyacınız olan biraz süt biraz maya. Bu tarif denedikten sonra bir daha hazır kefir almak istemeyeceksiniz. Öncelikle bir litre sütü güzelce kaynatın ve üzerinde oluşan köpükleri alın.

Kefir mayalamak için ihtiyacınız olan biraz süt biraz maya. Bu tarif denedikten sonra bir daha hazır kefir almak istemeyeceksiniz. Öncelikle bir litre sütü güzelce kaynatın ve üzerinde oluşan köpükleri alın.

#4
Foto - Ardından sütü soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına gelen sütü cam bir kavanoza boşaltın. Sütün içerisine bir kaşık kefir mayasını döküp kavanozun kapağını sıkıca kapatın.

Ardından sütü soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına gelen sütü cam bir kavanoza boşaltın. Sütün içerisine bir kaşık kefir mayasını döküp kavanozun kapağını sıkıca kapatın.

#5
Foto - Kefir kavanozunu bir bez ile iyice sarıp karanlık bir yerde 1 gün boyunca bekletin. Kavanozun kapağını açtıktan sonra kefiri bez süzgeçle süzüp şişelere doldurabilirsiniz. Bu arada kefir mayalarken kesinle metal kaşık, kepçe, süzgeç kullanmamalısınız. Afiyet olsun.

Kefir kavanozunu bir bez ile iyice sarıp karanlık bir yerde 1 gün boyunca bekletin. Kavanozun kapağını açtıktan sonra kefiri bez süzgeçle süzüp şişelere doldurabilirsiniz. Bu arada kefir mayalarken kesinle metal kaşık, kepçe, süzgeç kullanmamalısınız. Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23