• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
En sağlıklı 6 orman meyvesi

2021-12-04 14:55:40
En sağlıklı 6 orman meyvesi

Orman meyvelerinin faydaları hakkında yapılan araştırmalardan şaşırtıcı sonuçlar çıkıyor. Bu meyveler obeziteyi önlemek, insülin ve trigliserit değerlerini düşürmek, kalp hastalıkları, kanser, yüksek tansiyon ve kemik erimesiyle yakından ilişkilendiriliyor.

#1
Foto - Kızılcık Kızılcık ekşi tadı olan son derece sağlıklı bir meyvedir. Nadiren çiğ olarak tüketilir. Bunun yerine, genellikle meyve suyu olarak da içilir.

Kızılcık Kızılcık ekşi tadı olan son derece sağlıklı bir meyvedir. Nadiren çiğ olarak tüketilir. Bunun yerine, genellikle meyve suyu olarak da içilir.

#2
Foto - Goji berry Kurt üzümü olarak da bilinen goji berry, Çin'e özgüdür ve geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Goji berry özellikle göz sağlığına katkıda bulunan besinler açısından zengindir.

Goji berry Kurt üzümü olarak da bilinen goji berry, Çin'e özgüdür ve geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Goji berry özellikle göz sağlığına katkıda bulunan besinler açısından zengindir.

#3
Foto - Çilek Çilek, dünyada en çok tüketilen meyvelerden biridir ve aynı zamanda en iyi C vitamini kaynağıdır.

Çilek Çilek, dünyada en çok tüketilen meyvelerden biridir ve aynı zamanda en iyi C vitamini kaynağıdır.

#4
Foto - Acai üzümü Acai meyvesi, Brezilya Amazon bölgesine özgü acai palmiye ağaçlarında yetişir. Bu meyve kolesterolü azaltmaya yardımcı olabilecek yüksek miktarda antioksidan içerir.

Acai üzümü Acai meyvesi, Brezilya Amazon bölgesine özgü acai palmiye ağaçlarında yetişir. Bu meyve kolesterolü azaltmaya yardımcı olabilecek yüksek miktarda antioksidan içerir.

#5
Foto - Yaban mersini Yaban mersini yüksek miktarda lif, C vitamini, antioksidan ve antosiyaninler içerir. Yapılan bir çalışma sonucu, yaban mersini yiyen kişilerin daha yavaş bilişsel gerileme oranlarına sahip olduğu görülmüştür.

Yaban mersini Yaban mersini yüksek miktarda lif, C vitamini, antioksidan ve antosiyaninler içerir. Yapılan bir çalışma sonucu, yaban mersini yiyen kişilerin daha yavaş bilişsel gerileme oranlarına sahip olduğu görülmüştür.

#6
Foto - Ahududu Ahududu lif ve antioksidan polifenollerle doludur. Özellikle siyah ahududunun sağlık üzerinde faydaları kanıtlanmıştır.

Ahududu Ahududu lif ve antioksidan polifenollerle doludur. Özellikle siyah ahududunun sağlık üzerinde faydaları kanıtlanmıştır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23