• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
En pratik su böreği tarifi: Ustasından su böreği tarifi ve su böreği püf noktaları

2022-05-13 23:42:00
En pratik su böreği tarifi: Ustasından su böreği tarifi ve su böreği püf noktaları

Geleneksel ve vazgeçilmez lezzetlerimizden biri olan su böreği tutkunları için günün her öğününde yenebilen bir hamur çeşididir. Evde su böreği yapımı

#1
Foto - Su böreği hazırlayabilmek için gerekli malzemeler şunlardır: 6 yufka. Sosu için; 1/2 su bardağı su, 1/2 su bardağı süt, 2 yumurta, 1/2 su bardağı sıvı yağ. İç harcı için; Beyaz peynir, Kaşar peyniri, Maydanoz. Üzeri için; Yumurta sarısı, Susam,

Su böreği hazırlayabilmek için gerekli malzemeler şunlardır: 6 yufka. Sosu için; 1/2 su bardağı su, 1/2 su bardağı süt, 2 yumurta, 1/2 su bardağı sıvı yağ. İç harcı için; Beyaz peynir, Kaşar peyniri, Maydanoz. Üzeri için; Yumurta sarısı, Susam,

#2
Foto - Su böreği nasıl hazırlanır? Su böreği hazırlayabilmek için öncelikle su, süt, yumurta ve sıvı yağı bir karıştırma kabı içerisinde çırparak sosumuzu hazırlayalım. Ardından da 1 adet yufkamızı, böreklerimizi pişireceğimiz fırın tepsisi üzerine yerleştirelim. Daha sonra ise su, süt, yumurta ve sıvı yağ ile hazırlamış odluğumuz sostan bol miktarda fırın tepsisine yerleştirdiğimiz yufkaya sürelim. Daha sonra ise 2 adet yufkayı da parçalara ayıralım ve sosa batırarak fırın tepsisine yerleştirelim.

Su böreği nasıl hazırlanır? Su böreği hazırlayabilmek için öncelikle su, süt, yumurta ve sıvı yağı bir karıştırma kabı içerisinde çırparak sosumuzu hazırlayalım. Ardından da 1 adet yufkamızı, böreklerimizi pişireceğimiz fırın tepsisi üzerine yerleştirelim. Daha sonra ise su, süt, yumurta ve sıvı yağ ile hazırlamış odluğumuz sostan bol miktarda fırın tepsisine yerleştirdiğimiz yufkaya sürelim. Daha sonra ise 2 adet yufkayı da parçalara ayıralım ve sosa batırarak fırın tepsisine yerleştirelim.

#3
Foto - Beyaz peynir, kaşar peynir ve maydanozu uygun bir kap içerisinde karıştıralım. Daha sonra da hazırladığımız bu iç harcın yarısını, fırın tepsisindeki soslanmış yufkalarımızın üzerine serpelim. ‘ adet yufkayı da parçalar haline getirelim ve sosa batırarak iç harcımızın üzerine yerleştirelim. kalan iç harcı serpelim ve kalan yufka ile de iç harcımızın üzerini kapatalım. En sondaki yufkamızın üzerine çırpılmış yumurta sürelim. İsterseniz böreğimizin üzerin biraz da susam ve çörek otu ekleyelim. En sonunda da dilimlediğimiz börekleri 200 dercelik fırında, yaklaşık 30 dakika kadar pişirelim. Böreklerimiz piştikten sonra ise istediğiniz gibi servis edebilirsiniz.

Beyaz peynir, kaşar peynir ve maydanozu uygun bir kap içerisinde karıştıralım. Daha sonra da hazırladığımız bu iç harcın yarısını, fırın tepsisindeki soslanmış yufkalarımızın üzerine serpelim. ‘ adet yufkayı da parçalar haline getirelim ve sosa batırarak iç harcımızın üzerine yerleştirelim. kalan iç harcı serpelim ve kalan yufka ile de iç harcımızın üzerini kapatalım. En sondaki yufkamızın üzerine çırpılmış yumurta sürelim. İsterseniz böreğimizin üzerin biraz da susam ve çörek otu ekleyelim. En sonunda da dilimlediğimiz börekleri 200 dercelik fırında, yaklaşık 30 dakika kadar pişirelim. Böreklerimiz piştikten sonra ise istediğiniz gibi servis edebilirsiniz.

#4
Foto - Su böreğinin alt ve üst yufkası haşlanır mı? Su böreği üst yufkası haşlanır mı? Su Böreği Yufkası Nasıl Haşlanır? Su böreği yufkasının haşlanması, bu böreğin en karakteristik özelliğidir. Adını, yufkaların suda haşlanmasından alan su böreği için, yufkaların düzgün bir şekilde haşlanması gerekir. İçerisine tuz eklenmiş kaynayan suda haşlanacak her bir yufka, su yüzeyine düz bir şekilde serilir.

Su böreğinin alt ve üst yufkası haşlanır mı? Su böreği üst yufkası haşlanır mı? Su Böreği Yufkası Nasıl Haşlanır? Su böreği yufkasının haşlanması, bu böreğin en karakteristik özelliğidir. Adını, yufkaların suda haşlanmasından alan su böreği için, yufkaların düzgün bir şekilde haşlanması gerekir. İçerisine tuz eklenmiş kaynayan suda haşlanacak her bir yufka, su yüzeyine düz bir şekilde serilir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23