• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
En lezzetli makarna nasıl pişirilir? | Makarna pişirmenin püf noktası

2020-04-09 17:17:30
En lezzetli makarna nasıl pişirilir? | Makarna pişirmenin püf noktası

Tam kıvamında makarna nasıl pişirilir? Koronavirüs salgını herkese ev yemeğinin sağlık için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Paket yemeklere olan ilgi azalınca vatandaşlar kolları sıvayım mutfaklara girdi. Pek çok kişi internette "En lezzetli makarna nasıl pişer?" , "Makarna suyuna ne kadar tuz konulmalı?" , "Yapışmayan makarna nasıl pişirilir?" konularını araştırıyor. İşte, makarna pişirmenin püf noktası.

#1
Foto - Koronavirüs salgını nedeniyle paket, hazır gıdalara olan ilgi azaldı. Milyonlarca kişi yeni tarifler deneyip, kendi ekmeğini yapmaya başladı. Mutfağa yeni yeni girenler ise özellikle doğru teknikle nasıl makarna pişireceklerini araştırıyor. İşte, merak ettiğiniz “Yapışmayan makarna nasıl yapılır?” sorusunun cevabı.

Koronavirüs salgını nedeniyle paket, hazır gıdalara olan ilgi azaldı. Milyonlarca kişi yeni tarifler deneyip, kendi ekmeğini yapmaya başladı. Mutfağa yeni yeni girenler ise özellikle doğru teknikle nasıl makarna pişireceklerini araştırıyor. İşte, merak ettiğiniz “Yapışmayan makarna nasıl yapılır?” sorusunun cevabı.

#2
Foto - En lezzetli makarna nasıl pişirilir? | Makarna pişirmenin püf noktası

En lezzetli makarna nasıl pişirilir? | Makarna pişirmenin püf noktası

#3
Foto - Bir kase makarna pişirecekseniz bile geniş bir tencere seçmelisiniz. Makarnalar geniş bir alanda kaynamayı sever.

Bir kase makarna pişirecekseniz bile geniş bir tencere seçmelisiniz. Makarnalar geniş bir alanda kaynamayı sever.

#4
Foto - Bazı hanımlar makarnayı, pilav gibi az suda pişirmeyi tercih ediyor. Bu da makarnanın hamurlaşmasına sebep oluyor. 1 paket makarna için 5 litre su kullanmak idealdir.

Bazı hanımlar makarnayı, pilav gibi az suda pişirmeyi tercih ediyor. Bu da makarnanın hamurlaşmasına sebep oluyor. 1 paket makarna için 5 litre su kullanmak idealdir.

#5
Foto - İtalyanlar, makarna kaynatacakları suyun Akdeniz kadar tuzlu olması gerektiğini söyler. Bir paket makarna için 1 yemek kaşığı tuz kullanmalısınız. Emin olun makarnanız tuzlu olmayacak. Makarnanın lezzetli olması için bu şart. Ayrıca tuzun çoğunu nişasta etkisiz hale getirecektir.

İtalyanlar, makarna kaynatacakları suyun Akdeniz kadar tuzlu olması gerektiğini söyler. Bir paket makarna için 1 yemek kaşığı tuz kullanmalısınız. Emin olun makarnanız tuzlu olmayacak. Makarnanın lezzetli olması için bu şart. Ayrıca tuzun çoğunu nişasta etkisiz hale getirecektir.

#6
Foto - Makarnanızı pişireceğiniz su fokur fokur kaynamalı. Aksi takdirde makarnanız lezzetli olmaz.

Makarnanızı pişireceğiniz su fokur fokur kaynamalı. Aksi takdirde makarnanız lezzetli olmaz.

#7
Foto - Makarnanın yapışmaması için yağa değil bilek gücüne ihtiyacı var. Makarna kaynarken en az 3-4 defa karıştırın. En doğrusu ise makarnalar pişene kadar karıştırmaktır.

Makarnanın yapışmaması için yağa değil bilek gücüne ihtiyacı var. Makarna kaynarken en az 3-4 defa karıştırın. En doğrusu ise makarnalar pişene kadar karıştırmaktır.

#8
Foto - Makarnayı ocaktan indirmeden önce mutlaka tadına bakın. Damak zevkinize göre dilediğiniz sertlikle makarnanızı pişirin. Ancak yemeğinizin hamurlaşmasını arzu etmiyorsanız çok pişirmekten kaçının.

Makarnayı ocaktan indirmeden önce mutlaka tadına bakın. Damak zevkinize göre dilediğiniz sertlikle makarnanızı pişirin. Ancak yemeğinizin hamurlaşmasını arzu etmiyorsanız çok pişirmekten kaçının.

#9
Foto - Makarnanın nişastalı suyu, son derece lezzetlidir. Makarnayı süzmeden önce tencereden büyük bir bardak su alın. Bu suyu sos yapımı sırasında kullanabilirsiniz. Dilerseniz makarnayı temiz bir kaba boşaltın. Bu suyu çorba yaparken de kullanabilirsiniz.

Makarnanın nişastalı suyu, son derece lezzetlidir. Makarnayı süzmeden önce tencereden büyük bir bardak su alın. Bu suyu sos yapımı sırasında kullanabilirsiniz. Dilerseniz makarnayı temiz bir kaba boşaltın. Bu suyu çorba yaparken de kullanabilirsiniz.

#10
Foto - Makarnayı süzdükten sonra yıkamayın. İtalyanlar, bazı Türk hanımlarının bu hareketini görse kalp krizi geçirebilir (!)

Makarnayı süzdükten sonra yıkamayın. İtalyanlar, bazı Türk hanımlarının bu hareketini görse kalp krizi geçirebilir (!)

#11
Foto - Makarnayı derin bir tavada hazırladığınız sosla buluşturup, bir maşa yardımıyla karıştırın. Hazırladığınız sosa, makarna sosu eklemeyi unutmayın.

Makarnayı derin bir tavada hazırladığınız sosla buluşturup, bir maşa yardımıyla karıştırın. Hazırladığınız sosa, makarna sosu eklemeyi unutmayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı