• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
 “En Güzel Köy Benim Köyüm

2020-10-26 20:37:10
“En Güzel Köy Benim Köyüm" projesiyle köylerinde yaşam standardı yükseldi

Türkiye'de ilk kez Kırıkkale'de hayata geçirilen “En Güzel Köy Benim Köyüm" projesi kapsamında yaşam standartlarının üst düzeyde tutulması için kent genelindeki tüm köyler tadilata alındı.

#1
Foto - EL BİRLİĞİYLE... Kırıkkale Valiliği tarafından “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesi hayata geçirildi. Projenin ilk uygulama yeri olan Yahşihan ilçesine bağlı Bedesten köyünde etkinlik düzenlendi. Köy meydanındaki etkinlikte Vali Yunus Sezer, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Kaymakam Faruk Ender Uzunoğlu ve Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, vatandaşlarla birlikte okul duvarında ilk boyayı yaparak proje başlatıldı.

EL BİRLİĞİYLE... Kırıkkale Valiliği tarafından “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesi hayata geçirildi. Projenin ilk uygulama yeri olan Yahşihan ilçesine bağlı Bedesten köyünde etkinlik düzenlendi. Köy meydanındaki etkinlikte Vali Yunus Sezer, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Kaymakam Faruk Ender Uzunoğlu ve Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, vatandaşlarla birlikte okul duvarında ilk boyayı yaparak proje başlatıldı.

#2
Foto - YÖRESEL MİMARİYE UYGUN OLARAK: Proje kapsamında; köydeki evlerin tamamı yöresel mimariye uygun olarak boyanırken yollar da kilit parke ile döşeniyor. Metruk binalar tamamen yıkılıyor. Köyün güvenliğini sağlamak için de giriş ve çıkışlara kamera sistemleri takılıyor. Köy meydanları güzelleştirilip kamelyalar ile çöp konteynırları konuluyor. Okul ve Sağlık Ocağı gibi kullanılmayan binalar restore ediliyor, kütüphane ve taziye evleri gibi ortak kullanım alanlarına dönüştürülüyor. Köylerdeki yaşam standartlarını üst düzeyde tutmak amacıyla Türkiye’de ilk kez Kırıkkale’de hayata geçirilen bu projeden vatandaşlar memnun kaldığını dile getirdi. Ayrıca, ’Eğitime Engel Yok Projesi’ kapsamında da ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye edildi.

YÖRESEL MİMARİYE UYGUN OLARAK: Proje kapsamında; köydeki evlerin tamamı yöresel mimariye uygun olarak boyanırken yollar da kilit parke ile döşeniyor. Metruk binalar tamamen yıkılıyor. Köyün güvenliğini sağlamak için de giriş ve çıkışlara kamera sistemleri takılıyor. Köy meydanları güzelleştirilip kamelyalar ile çöp konteynırları konuluyor. Okul ve Sağlık Ocağı gibi kullanılmayan binalar restore ediliyor, kütüphane ve taziye evleri gibi ortak kullanım alanlarına dönüştürülüyor. Köylerdeki yaşam standartlarını üst düzeyde tutmak amacıyla Türkiye’de ilk kez Kırıkkale’de hayata geçirilen bu projeden vatandaşlar memnun kaldığını dile getirdi. Ayrıca, ’Eğitime Engel Yok Projesi’ kapsamında da ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye edildi.

#3
Foto - 7'DEN 77'YE HERKES KATKIDA BULUNUYOR: “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesinin ilk başlangıcını Bedesten köyünde yaptıklarını belirten Vali Yunus Sezer, bütün köyleri daha yaşanabilir hale getirmeyi planladıklarını söyledi.

7'DEN 77'YE HERKES KATKIDA BULUNUYOR: “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesinin ilk başlangıcını Bedesten köyünde yaptıklarını belirten Vali Yunus Sezer, bütün köyleri daha yaşanabilir hale getirmeyi planladıklarını söyledi.

#4
Foto - METRUK BİNALAR ONARILIYOR: Köylerde yapılan hizmetlerden bahseden Sezer, “Ne yapıyoruz köylerimizde? Köyümüzün girişinden beraber mezarlıklarının düzenlenmesi, köy meydanı, köy içi düzenlemeleri, bütün köyün içerisini kilit parke yapıyoruz. Köy meydanında vatandaşlarımızın oturup muhabbet edebilecekleri bir alan oluşturuyoruz. Köydeki metruk binaların tamamını temizliyoruz. Köylerde kötü görünen binaları da boyatıyoruz. Köyün giriş ve çıkışlarına güvenlik kameraları koyuyoruz. Bütün köylerimize çöp toplama alanları yapıyoruz. Böylece şehir merkezindeki vatandaşlarımız hangi standartta ise köylerimizdekilerde aynı standartta olacak” dedi.

METRUK BİNALAR ONARILIYOR: Köylerde yapılan hizmetlerden bahseden Sezer, “Ne yapıyoruz köylerimizde? Köyümüzün girişinden beraber mezarlıklarının düzenlenmesi, köy meydanı, köy içi düzenlemeleri, bütün köyün içerisini kilit parke yapıyoruz. Köy meydanında vatandaşlarımızın oturup muhabbet edebilecekleri bir alan oluşturuyoruz. Köydeki metruk binaların tamamını temizliyoruz. Köylerde kötü görünen binaları da boyatıyoruz. Köyün giriş ve çıkışlarına güvenlik kameraları koyuyoruz. Bütün köylerimize çöp toplama alanları yapıyoruz. Böylece şehir merkezindeki vatandaşlarımız hangi standartta ise köylerimizdekilerde aynı standartta olacak” dedi.

#5
Foto - HER ŞEY DAHA YAŞANABİLİR BİR MEKAN İÇİN: Bütün köyleri elden geçireceklerini ifade eden Sezer, “Buradaki amacımız şu; köylerimiz daha yaşanabilir hale gelsin ve vatandaşlarımızın tekrar köye dönüş süreci başladı. Geldikleri zamanda belli bir standardı yaşasınlar. Projemizin en güzel yanı da şu: Cumhurbaşkanlığı sisteminin en güzel örneklerinden bir tanesi burada bütün kurumlarımızın bakanlıklarımızın temsilciklerinin sorumluluğu var. Gençlik spordaki arkadaşlarımız yaşlı vatandaşlarımızın evlerini boyamaya başladılar. Bütün köylerimizi bu şekilde elden geçireceğiz ve bunu çok kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

HER ŞEY DAHA YAŞANABİLİR BİR MEKAN İÇİN: Bütün köyleri elden geçireceklerini ifade eden Sezer, “Buradaki amacımız şu; köylerimiz daha yaşanabilir hale gelsin ve vatandaşlarımızın tekrar köye dönüş süreci başladı. Geldikleri zamanda belli bir standardı yaşasınlar. Projemizin en güzel yanı da şu: Cumhurbaşkanlığı sisteminin en güzel örneklerinden bir tanesi burada bütün kurumlarımızın bakanlıklarımızın temsilciklerinin sorumluluğu var. Gençlik spordaki arkadaşlarımız yaşlı vatandaşlarımızın evlerini boyamaya başladılar. Bütün köylerimizi bu şekilde elden geçireceğiz ve bunu çok kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

#6
Foto - KÖYLE RYAŞANABİLİR HALE GELİRSE.. Her ilçeden 3 köyde projenin başladığını anlatan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Köyler yaşanabilir hale geldiği müddetçe şehirde bunalan insanlarımız köye gelecektir. Köydeki yaşam standardını yükselttiğimiz zaman köyden şehre göç engellenecektir. Bu manada Valimizin başlatmış olduğu bu proje için gerçekten teşekkür ediyoruz. 180 tane köyümüz var. Her ilçeden 3 köyümüzde başladı. Yahşihan’ın Bedesten köyündeyiz şu an” ifadesini kullandı.

KÖYLE RYAŞANABİLİR HALE GELİRSE.. Her ilçeden 3 köyde projenin başladığını anlatan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Köyler yaşanabilir hale geldiği müddetçe şehirde bunalan insanlarımız köye gelecektir. Köydeki yaşam standardını yükselttiğimiz zaman köyden şehre göç engellenecektir. Bu manada Valimizin başlatmış olduğu bu proje için gerçekten teşekkür ediyoruz. 180 tane köyümüz var. Her ilçeden 3 köyümüzde başladı. Yahşihan’ın Bedesten köyündeyiz şu an” ifadesini kullandı.

#7
Foto - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A DUA: Köydeki herkese yardım edildiğini dile getiren 68 yaşındaki Türkan Üzümlü ise, “Cumhurbaşkanımızdan Allah bin defa razı olsun. Herkese yardım ediyor. Allah bin defa razı olsun. Vali beye de bu projeyi yaptırdığı için bu yolları yaptırdığı için Allah bin defa razı olsun” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A DUA: Köydeki herkese yardım edildiğini dile getiren 68 yaşındaki Türkan Üzümlü ise, “Cumhurbaşkanımızdan Allah bin defa razı olsun. Herkese yardım ediyor. Allah bin defa razı olsun. Vali beye de bu projeyi yaptırdığı için bu yolları yaptırdığı için Allah bin defa razı olsun” dedi.

#8
Foto - EL ELE BAŞARILACAK..

EL ELE BAŞARILACAK..

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23