• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Eğitimde reform niteliğinde kararlar: Öğretmenler arasındaki kadrolu/sözleşmeli ayrımı kaldırılıyor

2021-12-01 20:37:37
Eğitimde reform niteliğinde kararlar: Öğretmenler arasındaki kadrolu/sözleşmeli ayrımı kaldırılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'nda milyonlarca öğretmeni sevindirecek haberleri bir bir sıraladı. Sözleşmeli ve kadrolu öğretmen farkının kaldırılacağını belirten Erdoğan, maaşlara da zam yapılacağını ifade etti. İşte eğitimde reform niteliği taşıyan müjdenin tüm detayları....

#1
Foto - 20. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI TOPLANDI: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'nda milyonlarca öğretmeni ilgilendiren müjdeleri tek tek sıraladı.

20. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI TOPLANDI: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'nda milyonlarca öğretmeni ilgilendiren müjdeleri tek tek sıraladı.

#2
Foto - ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU: Eğitim alanında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, Öğretmenlik Meslek Kanunu çalışmalarına da değindi. Kanun teklifinin kısa sürede TBMM'ye sunulacağını açıklayan Erdoğan,

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU: Eğitim alanında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, Öğretmenlik Meslek Kanunu çalışmalarına da değindi. Kanun teklifinin kısa sürede TBMM'ye sunulacağını açıklayan Erdoğan, "Çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu inşallah kısa sürede Meclisimizin takdirine sunacağız. Bu düzenleme sayesinde öğretmenlerimiz tarihte ilk kez kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacaklar." dedi.

#3
Foto - Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kanun ile öğretmenlerin ve eğitim camiasının kazanımlarını da şu şekilde sıraladı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kanun ile öğretmenlerin ve eğitim camiasının kazanımlarını da şu şekilde sıraladı: "Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz.

#4
Foto - ÖĞRETMENLİKTE KARİYER... Öğretmenliği kariyer mesleği olarak tanımlayarak adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için hak, görev ve sorumlulukları netleştiriyoruz.

ÖĞRETMENLİKTE KARİYER... Öğretmenliği kariyer mesleği olarak tanımlayarak adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için hak, görev ve sorumlulukları netleştiriyoruz.

#5
Foto - Yüksek Lisans yapmış öğretmenlerimiz sınavdan muaf tutulacaklar. Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını bir kenara bırakıyoruz. Mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız.

Yüksek Lisans yapmış öğretmenlerimiz sınavdan muaf tutulacaklar. Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını bir kenara bırakıyoruz. Mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız.

#6
Foto - MAAŞLARDA 1000 TL ARTIŞ: Eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır. Ayrıca maaşlarında 2 bin TL artışa gideceğiz.

MAAŞLARDA 1000 TL ARTIŞ: Eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır. Ayrıca maaşlarında 2 bin TL artışa gideceğiz.

#7
Foto - Doktora yapan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacaklar.

Doktora yapan öğretmenlerimiz bu sınavdan muaf olacaklar.

#8
Foto - SÖZLEŞMELİ/KADROLU AYRIMI KALKIYOR: Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler aynı haklara sahip olacaklar.

SÖZLEŞMELİ/KADROLU AYRIMI KALKIYOR: Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler aynı haklara sahip olacaklar.

#9
Foto - 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ YERİNE GETİRİLİYOR: Ek göstergeleri söz verdiğimiz gibi 3600'e çıkaracağız.

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ YERİNE GETİRİLİYOR: Ek göstergeleri söz verdiğimiz gibi 3600'e çıkaracağız.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23