• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Düzenli olarak ağız diş bakımı yapılırsa diş hekimlerine gitmeye gerek kalmaz

2020-11-24 21:31:49
Düzenli olarak ağız diş bakımı yapılırsa diş hekimlerine gitmeye gerek kalmaz

Her zaman önemli olan ağız diş sağlığı, salgın döneminde daha da önemli bir hale geldi. Coronavirus döneminde büyük riskle karşı karşıya olduklarını, aldıkları tedbirlerle bu riskleri atlatmayı başardıklarını belirten Dt. Adem Demir, vatandaşların bu süreçte dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

#1
Foto - Coronavirus gibi bulaşıcı hastalıkların ağız ortamında yayılması nedeni ile büyük risk altında olan diş hekimleri, almış oldukları sıkı tedbirler ile hastalarına sağlıklı bir şekilde hizmet sunabiliyor.

Coronavirus gibi bulaşıcı hastalıkların ağız ortamında yayılması nedeni ile büyük risk altında olan diş hekimleri, almış oldukları sıkı tedbirler ile hastalarına sağlıklı bir şekilde hizmet sunabiliyor.

#2
Foto - DÜZENLİ AĞIZ SAĞLIĞININ ÖNEMİ: Vatandaşların salgın sürecinde acil bir rahatsızlıkları olmadıkça muayeneye gitmemelerinin daha iyi olacağını kaydeden Demir, 6 ayda bir doktor kontrolü ve düzenli bir bakım gerçekleştiren kişilerin diş hekimine ihtiyaç duymayacağını söyledi.

DÜZENLİ AĞIZ SAĞLIĞININ ÖNEMİ: Vatandaşların salgın sürecinde acil bir rahatsızlıkları olmadıkça muayeneye gitmemelerinin daha iyi olacağını kaydeden Demir, 6 ayda bir doktor kontrolü ve düzenli bir bakım gerçekleştiren kişilerin diş hekimine ihtiyaç duymayacağını söyledi.

#3
Foto - ZORUNLU OLMADIKÇA GİTMEYİN:

ZORUNLU OLMADIKÇA GİTMEYİN: "Bulaşıcı hastalıkların ağız ortamında daha rahat bir şekilde yayıldığını belirten Demir şunları söyledi: "Vatandaşlarımız çok şiddetli ağrıları ve acil durumlar olmadıkça, dişleri ile ilgili işlemleri ertelemeleri daha iyi olur. Toplu ortamlardan uzak durmalı, hapşırma ve tıksırma gibi durumlarda gerekli önlemleri almalılar. Maskesiz dışarı çıkılmamasının önemi de büyük, bu unutulmamalı. Vatandaşlarımız bu pandemi ve sonrasındaki dönemlerde yemekten sonra en az 2 dakika olacak şekilde dişlerini fırçalamalılar, gerekli ağız bakımlarını ihmal etmemeliler. En az 6 ayda bir diş hekimini ziyaret ettikleri sürece vatandaşlarımızın ciddi sorunlar yaşayabileceklerini düşünmüyoruz."

#4
Foto - DİŞ HEKİMİNE GİTMEK ZORUNDA KALMAMAK İÇİN... Anne babalara da tavsiyede bulunan Demir, çocukların ağız diş bakımları için dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıraladı:Özellikle çocuk hastaları bağlamında sanki süt dişleri boşuna ağızda varmış gibi bir kanı var. Bizim tavsiyemiz, süt dişleri sürer sürmez aileler çocuklarını alıp bize getirsinler. Diş hekimleri tarafından 6 ayda bir en az kontroller yapılsın ki kısa zamanda düşüp ilerde daha büyük problemlere yol açılmasın. Anne babalar arada bir kendileri çocukların dişlerini kontrol etsinler. 5 yaşından küçüklere florsuz diş macunları kullanmalılar ki, zaten eczanelerde gerekli macunlar bulunabiliyor. Özel bir durum olduğunda da diş hekimleri olarak uygun macunun kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Düzenli bir bakım yaptığımızda diş hekimlerine ihtiyaç kalmaz.Demir,

DİŞ HEKİMİNE GİTMEK ZORUNDA KALMAMAK İÇİN... Anne babalara da tavsiyede bulunan Demir, çocukların ağız diş bakımları için dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıraladı:Özellikle çocuk hastaları bağlamında sanki süt dişleri boşuna ağızda varmış gibi bir kanı var. Bizim tavsiyemiz, süt dişleri sürer sürmez aileler çocuklarını alıp bize getirsinler. Diş hekimleri tarafından 6 ayda bir en az kontroller yapılsın ki kısa zamanda düşüp ilerde daha büyük problemlere yol açılmasın. Anne babalar arada bir kendileri çocukların dişlerini kontrol etsinler. 5 yaşından küçüklere florsuz diş macunları kullanmalılar ki, zaten eczanelerde gerekli macunlar bulunabiliyor. Özel bir durum olduğunda da diş hekimleri olarak uygun macunun kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Düzenli bir bakım yaptığımızda diş hekimlerine ihtiyaç kalmaz.Demir, "Diş hekimleri zaten bulaşıcı hastalıklar noktasında önlem almış meslek gruplarından bir tanesidir, Coronavirus sürecinde ise çok ekstra önlem almadık, gerekli önlemlerimizi alıp çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23