• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Dünyada havuzlu evlerin en çok olduğu Avustralya, çok su içen develerden rahatsız!

2020-01-14 18:34:45
Dünyada havuzlu evlerin en çok olduğu Avustralya, çok su içen develerden rahatsız!

İşte medeni Avrupa! Havuzlu ev oranında dünya birincisi olan Avustralya, develerin içtiği suyu çok görüp katliama hazırlanıyor

#1
Foto - 10 BİN YABANİ DEVEYİ KATLETMEYE HAZIRLANIYORLAR: Avustralya'nın kontrol altına alınamayan yangınlardan ve kuraklıktan etkilenen Güney Avustralya eyaletinde, su kaynaklarını tükettiği gerekçesiyle yaklaşık 10 bin yabani devenin helikopterlerden ateş edilerek itlaf edileceği açıklandı.

10 BİN YABANİ DEVEYİ KATLETMEYE HAZIRLANIYORLAR: Avustralya'nın kontrol altına alınamayan yangınlardan ve kuraklıktan etkilenen Güney Avustralya eyaletinde, su kaynaklarını tükettiği gerekçesiyle yaklaşık 10 bin yabani devenin helikopterlerden ateş edilerek itlaf edileceği açıklandı.

#2
Foto - ORMAN YANGINLARININ GÜNAH KEÇİSİ OLARAK DEVELERİ GÖRDÜLER: The Australian gazetesine konuşan APY idaresinin yönetim kurulu üyelerinden Marita Baker “Sıcak ve rahatsız koşullarda sıkışıp kalmış durumdayız, rahatsız hissediyoruz çünkü develer çitleri yıkıp içeri giriyor, evlerin etrafına geliyor ve klimalardan su içmeyi deniyor.” dedi.

ORMAN YANGINLARININ GÜNAH KEÇİSİ OLARAK DEVELERİ GÖRDÜLER: The Australian gazetesine konuşan APY idaresinin yönetim kurulu üyelerinden Marita Baker “Sıcak ve rahatsız koşullarda sıkışıp kalmış durumdayız, rahatsız hissediyoruz çünkü develer çitleri yıkıp içeri giriyor, evlerin etrafına geliyor ve klimalardan su içmeyi deniyor.” dedi.

#3
Foto - SEDECE KONFORLARI BOZULUYOR DİYE: Havuzlu ev oranında dünya birincisi olan, 2 bin otelin ve 1,2 milyon evin yüzme havuzunun olduğu Avustralya'da gerçekleştirilen deve katliamı tepkilere neden oluyor.

SEDECE KONFORLARI BOZULUYOR DİYE: Havuzlu ev oranında dünya birincisi olan, 2 bin otelin ve 1,2 milyon evin yüzme havuzunun olduğu Avustralya'da gerçekleştirilen deve katliamı tepkilere neden oluyor.

#4
Foto - YARIM MİLYON TİLKİYİ İTLAF ETMİŞLERDİ: 2011 yılında, sadece Avustralya'nın Victoria Eyaleti'nde yarım milyon tilki itlaf edildi. 2019 yılında ise 4 bin 35 kanguru, nüfus planlaması adına öldürüldü.

YARIM MİLYON TİLKİYİ İTLAF ETMİŞLERDİ: 2011 yılında, sadece Avustralya'nın Victoria Eyaleti'nde yarım milyon tilki itlaf edildi. 2019 yılında ise 4 bin 35 kanguru, nüfus planlaması adına öldürüldü.

#5
Foto - 2 MİLYON KEDİYİ DE İTLAF KARARI: 2015 yılında Avustralya hükümeti, 2020 yılına kadar 2 milyon kedinin itlafı ile ilgili bir süreç başlattığını duyurdu.

2 MİLYON KEDİYİ DE İTLAF KARARI: 2015 yılında Avustralya hükümeti, 2020 yılına kadar 2 milyon kedinin itlafı ile ilgili bir süreç başlattığını duyurdu.

#6
Foto - TEK BİLDİKLERİ YOK ETMEK: Yabani deve, at, bufalo, eşek ve keçi gibi toynaklı hayvanların nüfus kontrolünü sağlamak için kullanılan yöntem ise genelde havadan itlaf etmek. Parklar ve Doğal Yaşam ekiplerinin helikopterlerden sürüleri vurması en etkili yöntem olarak ön plana çıkıyor. Böyle bir hizmetten (!) yararlanabilmek için arazi sahibinin devlete ödeme yapması gerekiyor.

TEK BİLDİKLERİ YOK ETMEK: Yabani deve, at, bufalo, eşek ve keçi gibi toynaklı hayvanların nüfus kontrolünü sağlamak için kullanılan yöntem ise genelde havadan itlaf etmek. Parklar ve Doğal Yaşam ekiplerinin helikopterlerden sürüleri vurması en etkili yöntem olarak ön plana çıkıyor. Böyle bir hizmetten (!) yararlanabilmek için arazi sahibinin devlete ödeme yapması gerekiyor.

#7
Foto - HAVADAN ATEŞ AÇARAK ÖLDÜRÜYORLAR: 2017 yılında Kakadu Doğal Parkı'nda 24 günlük bir süreçte 6 bin yabani at, buffalo ve eşek helikopterlerden açılan ateşle öldürüldü.

HAVADAN ATEŞ AÇARAK ÖLDÜRÜYORLAR: 2017 yılında Kakadu Doğal Parkı'nda 24 günlük bir süreçte 6 bin yabani at, buffalo ve eşek helikopterlerden açılan ateşle öldürüldü.

#8
Foto - SALİH PEYGAMBERİN DEVESİ: Katledilen develer, Salih Aleyhisselamın devesinin öldürülmesini akıllara getiriyor. Oysa develer, ağır tabiat şartlarına, susuzluk ve açlığa karşı dayanıklı hayvanlar olarak biliniyor. Binlerce deveyi katlederek doğanın dengesine kavuşacağını ve su kaynaklarının korunacağını ummak, insani bir yaklaşım olarak görülmüyor. Avustralyalılar, develerin kesilerek fakir Afrika ülkelerine gönderilmesi tekliflerini de reddediyor.

SALİH PEYGAMBERİN DEVESİ: Katledilen develer, Salih Aleyhisselamın devesinin öldürülmesini akıllara getiriyor. Oysa develer, ağır tabiat şartlarına, susuzluk ve açlığa karşı dayanıklı hayvanlar olarak biliniyor. Binlerce deveyi katlederek doğanın dengesine kavuşacağını ve su kaynaklarının korunacağını ummak, insani bir yaklaşım olarak görülmüyor. Avustralyalılar, develerin kesilerek fakir Afrika ülkelerine gönderilmesi tekliflerini de reddediyor.

#9
Foto - ÇİMLERİN YEŞİL KALMASI İÇİN TONLARCA SU HARCIYORLAR AMA... Koalalara ve kangurulara gösterilen hassasiyetin aynısı develer için gösterilmiyor? Kurban ibadetine

ÇİMLERİN YEŞİL KALMASI İÇİN TONLARCA SU HARCIYORLAR AMA... Koalalara ve kangurulara gösterilen hassasiyetin aynısı develer için gösterilmiyor? Kurban ibadetine "vahşet, katliam" diyerek dünyayı ayağa kaldıran, yılbaşında milyonlarca hindi keserek yılbaşını uygarlık olarak kabul edenler, Avustralya’daki katliamı görmezden geliyor. İnsan ne zaman elini Allah’ın mükemmel şekilde yaratmış olduğu sisteme soksa mutlaka bir şeyleri bozuyor. Su kaynaklarını tükettikleri gerekçesiyle deve katliamı yapan Avustralya’da küresel ısınma nedeniyle 50 yıl sonra kış ayının tamamen son bulacağı belirtiliyor. Avustralya’daki golf sahalarının sayısı bin 800 kadar. Çimenlerin yeşil kalması için milyonlarca ton su kullananlar çok su içiyor diye binlerce at ve deveyi katlediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23