• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi karnesi: Omurga iyi, bürokrasi yavaş

2020-09-04 15:18:42
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi karnesi: Omurga iyi, bürokrasi yavaş

Türkiye yeni bir döneme girmişti. Referandum ile kabul edilen yeni hükümet sistemi başarılı olabilecek miydi? Parlamenter sistemin son iki yılı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iki yıllık performansı karşılaştırıldı.

#1
Foto - BÜROKRATLAR AĞIR KALIYOR: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yapılan çalışmada,

BÜROKRATLAR AĞIR KALIYOR: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yapılan çalışmada, "Yeni sistemin omurgasında sorun yok ancak ayak uyduramayan bürokratlar var" sonucu çıktı.

#2
Foto - ESKİ SİSTEM, YENİ SİSTEM KARŞILAŞTIRMASI: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın talimatıyla parlamenter sistemin son iki yılı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin iki yıllık performansı karşılaştırıldı.

ESKİ SİSTEM, YENİ SİSTEM KARŞILAŞTIRMASI: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın talimatıyla parlamenter sistemin son iki yılı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin iki yıllık performansı karşılaştırıldı.

#3
Foto - YÖNETİMDE PERFORMANS ARTIŞI VAR AMA... Çalışmanın sonuçlarına göre, yeni sistemin, parlamenter sisteme göre işleyişinde iki kata yakın performans artışı yaşandığı bunun da vatandaştan gelen geri dönüşleri olumlu etkilediği tespit edildi.

YÖNETİMDE PERFORMANS ARTIŞI VAR AMA... Çalışmanın sonuçlarına göre, yeni sistemin, parlamenter sisteme göre işleyişinde iki kata yakın performans artışı yaşandığı bunun da vatandaştan gelen geri dönüşleri olumlu etkilediği tespit edildi.

#4
Foto - BAZI KURUMLAR AYAK UYDURMADA YETERSİZ KALIYOR: bazı kamu kurumlarının iki yıla rağmen halen yeni sisteme ayak uyduramadığı ve uyum sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

BAZI KURUMLAR AYAK UYDURMADA YETERSİZ KALIYOR: bazı kamu kurumlarının iki yıla rağmen halen yeni sisteme ayak uyduramadığı ve uyum sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı