• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Çocuklar için ev yapımı antibiyotik tarifi

2020-02-14 11:50:11
Çocuklar için ev yapımı antibiyotik tarifi

Çocuklarınızın hastalıklara karşı daha dirençli olmasını istiyorsanız öncelikle bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için takviyeler yapmalısınız. Bu ise dengeli beslenmek kadar doğal gıdalar tüketmeyle de ilgili. Anneler internette sık sık “Evde doğal antibiyotik hazırlanır mı?” , “Çocuğumun bağışıklık sistemini nasıl güçlendiririm?” , “Çocuklarının bağışıklık sistemini güçlendiren formül var mı?” sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte, Çocuklar için ev yapımı antibiyotik tarifi…

#1
Foto - Çocuklar için ev yapımı antibiyotik tarifi Malzemeler: 1 litre su 1 baş sarımsak 1 adet limon

Çocuklar için ev yapımı antibiyotik tarifi Malzemeler: 1 litre su 1 baş sarımsak 1 adet limon

#2
Foto - Çocuklar için ev yapımı antibiyotik nasıl yapılır? Şurubu hazırlamadan bir gece önce kullanacağınız limonu beyaz sirkeli suda bekletin. En az 8 saatin ardından limonu beklettiğiniz kasenin dibine tortuların oluştuğunu göreceksiniz. Sirke sayesinde limon kabuğundaki kimyasallar ve parazitler temizlenmiş olur. Bir litre suyu kaynatıp, soğutun. Soğuyan suyu ağzı kapaklı bir şişeye alın. Suya bir baş sarımsağı ilave edin. Sarımsakları şişeye eklerken her birinin üzerini biraz ezin. Sarımsağın ardından şişeye dilimlediğiniz limonları ilave edin. Şişenin kapağını kapatın ve etrafını ışık almaması için alüminyum folyo ile sarın. Hazırladığınız suyu yedi gün boyunca karanlıkta saklayın. Yedinci günün sonunda suyu temiz bir tülbent ile süzün.

Çocuklar için ev yapımı antibiyotik nasıl yapılır? Şurubu hazırlamadan bir gece önce kullanacağınız limonu beyaz sirkeli suda bekletin. En az 8 saatin ardından limonu beklettiğiniz kasenin dibine tortuların oluştuğunu göreceksiniz. Sirke sayesinde limon kabuğundaki kimyasallar ve parazitler temizlenmiş olur. Bir litre suyu kaynatıp, soğutun. Soğuyan suyu ağzı kapaklı bir şişeye alın. Suya bir baş sarımsağı ilave edin. Sarımsakları şişeye eklerken her birinin üzerini biraz ezin. Sarımsağın ardından şişeye dilimlediğiniz limonları ilave edin. Şişenin kapağını kapatın ve etrafını ışık almaması için alüminyum folyo ile sarın. Hazırladığınız suyu yedi gün boyunca karanlıkta saklayın. Yedinci günün sonunda suyu temiz bir tülbent ile süzün.

#3
Foto - 2-7 yaş arasındaki çocuklar her sabah bir çay kaşığı bu şuruptan içebilir. Hazırladığınız bu şurubu çaya, çorbaya, meyve suyuna ekleyip çocuklarınıza içirebilirsiniz. 7-15 yaş arası çocuklar ise günde 1 tatlı kaşığı ev yapımı şuruptan içebilir. 15 yaş ve üstü tüm yetişkinler ise günde 1 yemek kaşığı sarımsaklı şuruptan içebilir.

2-7 yaş arasındaki çocuklar her sabah bir çay kaşığı bu şuruptan içebilir. Hazırladığınız bu şurubu çaya, çorbaya, meyve suyuna ekleyip çocuklarınıza içirebilirsiniz. 7-15 yaş arası çocuklar ise günde 1 tatlı kaşığı ev yapımı şuruptan içebilir. 15 yaş ve üstü tüm yetişkinler ise günde 1 yemek kaşığı sarımsaklı şuruptan içebilir.

#4
Foto - Not: Hazırladığınız şuruptan fayda almak istiyorsanız; mutlaka yerli sarımsak kullanmalısınız.

Not: Hazırladığınız şuruptan fayda almak istiyorsanız; mutlaka yerli sarımsak kullanmalısınız.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23