• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Diyanet'ten öğrenciler ara tatil programı: Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz

2020-01-17 16:45:25
Diyanet'ten öğrenciler ara tatil programı: Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı, okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla "Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz" adlı program hazırladı.

#1
Foto - AMAÇ CAMİ ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK: İl ve ilçe müftülükleri aracılığıyla tüm camilerde 18 Ocak Cumartesi günü ile 1 Şubat tarihleri arası okula giden yaklaşık 492 bin öğrencinin ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir proje hazırlandı.

AMAÇ CAMİ ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK: İl ve ilçe müftülükleri aracılığıyla tüm camilerde 18 Ocak Cumartesi günü ile 1 Şubat tarihleri arası okula giden yaklaşık 492 bin öğrencinin ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir proje hazırlandı.

#2
Foto - KATILIMCI ÖĞRENCİLER PUAN VERİLECEK: Hazırlanan proje kapsamında öğrencilerin ödüllü olan programa katılım sağlayabilmeleri için tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak. Puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacak.

KATILIMCI ÖĞRENCİLER PUAN VERİLECEK: Hazırlanan proje kapsamında öğrencilerin ödüllü olan programa katılım sağlayabilmeleri için tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak. Puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacak.

#3
Foto - MÜFTÜLÜKLERCE ÖDÜL VERİLECEK: Program sonunda kayıtlı oldukları camide en yüksek puanı alan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edilecek. İlçe genelinde en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenci ise İlçe Müftülükleri tarafından ödüllendirilecek.

MÜFTÜLÜKLERCE ÖDÜL VERİLECEK: Program sonunda kayıtlı oldukları camide en yüksek puanı alan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edilecek. İlçe genelinde en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenci ise İlçe Müftülükleri tarafından ödüllendirilecek.

#4
Foto - DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NIN PROJE AFİŞİ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NIN PROJE AFİŞİ

#5
Foto - İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNİN DUYURU AFİŞLERİ

İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNİN DUYURU AFİŞLERİ

#6
Foto - İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNİN DUYURU AFİŞLERİ

İLÇE MÜFTÜLÜKLERİNİN DUYURU AFİŞLERİ

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı