• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Camiler ne zaman açılacak? Tarihi belli oldu

2020-05-18 21:47:13
Camiler ne zaman açılacak? Tarihi belli oldu

Camiler ne zaman açılacak? sorusu bir süredir merak ediliyordu. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında temasın azalması için kapatılan camiler cami cemaatini üzmüştü. Bir süredir beklenen camiler ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı netleşti. Erdoğan konuya ilişkin tarih verdi.

#1
Foto - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır kapalı olan camilerle ilgili önemli bir açıklala yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır kapalı olan camilerle ilgili önemli bir açıklala yaptı.

#2
Foto - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni normalleşme adımlarını açıkladı. Erdoğan, 29 Mayıs Cuma günü bazı camilerde namaz kılınmaya başlanacağını söyledi. Erdoğan açıklamasında,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni normalleşme adımlarını açıkladı. Erdoğan, 29 Mayıs Cuma günü bazı camilerde namaz kılınmaya başlanacağını söyledi. Erdoğan açıklamasında, "29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz." dedi.

#3
Foto - Bayram namazı camilerde kılınacak mı

Bayram namazı camilerde kılınacak mı

#4
Foto - Erdoğan'ın açıklamasında bayram namazlarının camilerde kılınacağına dair bir bilgi verilmedi.

Erdoğan'ın açıklamasında bayram namazlarının camilerde kılınacağına dair bir bilgi verilmedi.

#5
Foto - Bayram namazının kılınmasının da şu an için mümkün görünmediğini dile getiren Ali Erbaş,

Bayram namazının kılınmasının da şu an için mümkün görünmediğini dile getiren Ali Erbaş, "O saatte Müslümanların tezekkür, tefekkür etmelerini, hem kendileri hem aileleri hem İslam alemi hem de bütün insanlık için dua ederek bayram namazı anını eda etmelerini tavsiye ediyorum. Önceki yıllarda olduğu gibi akraba ziyaretleri yapamayacağız ama telefonlarla dijital ortamlarla mutlaka akrabalarımızla bayramlaşalım. Bayramın güzelliğini yaşayalım" açıklamasında bulunmuştu.

#6
Foto - Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Ramazan ve Kurban Bayramı namazları vacip namazlardan olup fert olarak değil cemaatle kılınır.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Ramazan ve Kurban Bayramı namazları vacip namazlardan olup fert olarak değil cemaatle kılınır.

#7
Foto - Bayram namazı ne zaman başlayıp ne zaman sona erer?

Bayram namazı ne zaman başlayıp ne zaman sona erer?

#8
Foto - Bayram namazı güneş doğup kerahet vakti çıktıktan, yani güneş bir mızrak boyu yükseldikten sonra başlar zeval vaktine kadar devam eder.

Bayram namazı güneş doğup kerahet vakti çıktıktan, yani güneş bir mızrak boyu yükseldikten sonra başlar zeval vaktine kadar devam eder.

#9
Foto - Bayram namazının kazası olur mu? İmam bayram namazını kıldırdıktan sonra vakit çıksın ya da çıkmasın namaza yetişilmemişse, artık onu ne yalnız başına, ne de cemaat halinde kaza edilemez.

Bayram namazının kazası olur mu? İmam bayram namazını kıldırdıktan sonra vakit çıksın ya da çıkmasın namaza yetişilmemişse, artık onu ne yalnız başına, ne de cemaat halinde kaza edilemez.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı