• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Cahilliğin böylesi... 21. yüzyılda kan donduran festival!

2020-02-11 20:24:53
Cahilliğin böylesi... 21. yüzyılda kan donduran festival!

'Bu kadarı da olur mu?' demeyin. Afrika'nın ada ülkesi Madagaskar, tüyler ürperten festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor. Famadihana adını taşıyan festival sırasında insanlar ölen yakınlarını mezarlarından çıkarıp çeşitli dans figürleriyle kutlama düzenliyorlar.

#1
Foto - ÖLMÜŞ AKRABALARINI MEZARDAN ÇIKARIYORLAR: Madagaskar'da yaşayan Malagasi kabilesi, ölen yakınlarını mezardan çıkarıp müzik eşliğinde dans ediyor.

ÖLMÜŞ AKRABALARINI MEZARDAN ÇIKARIYORLAR: Madagaskar'da yaşayan Malagasi kabilesi, ölen yakınlarını mezardan çıkarıp müzik eşliğinde dans ediyor.

#2
Foto - ÇIKARDIKLARI CESETLERE ELBİSE GİYDİRİYORLAR: Famadihana adı verilen bu festival sırasında Madagaskarlılar ölen yakınlarına yeni elbiseler giydiriyor.

ÇIKARDIKLARI CESETLERE ELBİSE GİYDİRİYORLAR: Famadihana adı verilen bu festival sırasında Madagaskarlılar ölen yakınlarına yeni elbiseler giydiriyor.

#3
Foto - ÇALGILAR EŞLİĞİNDE GEÇİT TÖRENİ DÜZENLİYORLAR: Ardından da ölen yakınlarının kemikleriyle birlikte geçit töreni düzenleyip canlı müzik eşliğinde dans ediyorlar.

ÇALGILAR EŞLİĞİNDE GEÇİT TÖRENİ DÜZENLİYORLAR: Ardından da ölen yakınlarının kemikleriyle birlikte geçit töreni düzenleyip canlı müzik eşliğinde dans ediyorlar.

#4
Foto - ÖLEN YAKINLARININ HATIRALARINI YAŞATMAK İÇİN: Bu inanılmaz ritüelin amacı, ölen yakınların hatırlanması ve anılarını yaşatmak.

ÖLEN YAKINLARININ HATIRALARINI YAŞATMAK İÇİN: Bu inanılmaz ritüelin amacı, ölen yakınların hatırlanması ve anılarını yaşatmak.

#5
Foto - DÜĞÜN, BAYRAM EĞLENCESİ GİBİ

DÜĞÜN, BAYRAM EĞLENCESİ GİBİ

#6
Foto - Bu ritüelin amacı, ölen yakınların hatırlanması ve anılarını yaşatmak.

Bu ritüelin amacı, ölen yakınların hatırlanması ve anılarını yaşatmak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı