• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
19
Burası Avrupa'nın göbeği! Ok ve yayla katliam yaptı

2021-10-14 08:57:20
Burası Avrupa'nın göbeği! Ok ve yayla katliam yaptı

Düşük suç oranıyla bilinen ve polislerin silah dahi taşımadığı Norveç'te, akılalmaz bir katliam gerçekleşti. Saldırgan ok ve yayla katliama girişti, olayda çok sayıda can kaybı ve yaralı var.

#1
Foto - Norveç'in Kongsberg kasabasında bir kişi ok ve yayla yarım saat boyunca dehşet saçtı. Ülkede son 10 yılın en kanlı eyleminde bölgeye hava ambulansları, bomba imha ekipleri ve helikopterler sevk edildi.

Norveç'in Kongsberg kasabasında bir kişi ok ve yayla yarım saat boyunca dehşet saçtı. Ülkede son 10 yılın en kanlı eyleminde bölgeye hava ambulansları, bomba imha ekipleri ve helikopterler sevk edildi.

#2
Foto - Polis, Çarşamba akşamı kasabayı 34 dakika boyunca yağmalayarak kurbanlara rastgele ateş etmesinin ardından, 37 yaşındaki Danimarkalı saldırganla çatışmaya girdi. Görgü tanıkları insanların can havliyle kaçıştığını anlattı.

Polis, Çarşamba akşamı kasabayı 34 dakika boyunca yağmalayarak kurbanlara rastgele ateş etmesinin ardından, 37 yaşındaki Danimarkalı saldırganla çatışmaya girdi. Görgü tanıkları insanların can havliyle kaçıştığını anlattı.

#3
Foto - VÜCUDUNA OK SAPLANMIŞ KADIN CESEDİ BULUNDU Polis, saldırıların Kongsberg'in 'geniş bir bölgesinde' gerçekleştiğini söyledi ve tanıklar süpermarketten birkaç sokak ötede vücuduna ok saplanmış bir kadın gördüklerini bildirdiler.

VÜCUDUNA OK SAPLANMIŞ KADIN CESEDİ BULUNDU Polis, saldırıların Kongsberg'in 'geniş bir bölgesinde' gerçekleştiğini söyledi ve tanıklar süpermarketten birkaç sokak ötede vücuduna ok saplanmış bir kadın gördüklerini bildirdiler.

#4
Foto - Saldırıda en az beş kişi öldü. Aralarında bir nöbetçi polis memurunun da bulunduğu marketin içindeki iki yaralının, yakındaki bir hastanenin yoğun bakım servisine kaldırıldığı duyuruldu.

Saldırıda en az beş kişi öldü. Aralarında bir nöbetçi polis memurunun da bulunduğu marketin içindeki iki yaralının, yakındaki bir hastanenin yoğun bakım servisine kaldırıldığı duyuruldu.

#5
Foto - TERÖR EYLEMİ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı açıklandı. Polis, saldırıya yalnızca bir kişinin karıştığının düşünüldüğünü ve saldırının bir terör eylemi olup olmadığını araştıracaklarını söyledi.

TERÖR EYLEMİ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı açıklandı. Polis, saldırıya yalnızca bir kişinin karıştığının düşünüldüğünü ve saldırının bir terör eylemi olup olmadığını araştıracaklarını söyledi.

#6
Foto - Memurlar ayrıca 30 dakika süren vahşet sırasında saldırganın birden fazla silah kullanıp kullanmadığını araştırdı. Polis şefi Øyvind Aas gazetecilere verdiği demeçte, 'adamın bazı saldırılar için ok ve yay kullandığını' söyledi.

Memurlar ayrıca 30 dakika süren vahşet sırasında saldırganın birden fazla silah kullanıp kullanmadığını araştırdı. Polis şefi Øyvind Aas gazetecilere verdiği demeçte, 'adamın bazı saldırılar için ok ve yay kullandığını' söyledi.

#7
Foto - Polis, saldırgan hakkında 18:13'te ihbar aldı ve şüpheliyi yerel saatle 18:47'de tutukladı. Bölgesel gazete Laagendalsposten, silahlı polisin şüpheliyi kovaladığını ve tutuklama yapmadan önce uyarı ateşi açtığını bildirdi.

Polis, saldırgan hakkında 18:13'te ihbar aldı ve şüpheliyi yerel saatle 18:47'de tutukladı. Bölgesel gazete Laagendalsposten, silahlı polisin şüpheliyi kovaladığını ve tutuklama yapmadan önce uyarı ateşi açtığını bildirdi.

#8
Foto - Başbakan Vekili Erna Solberg, Çarşamba günü geç saatlerde düzenlediği basın toplantısında saldırıyı 'şoke edici' ve 'korkunç' olarak nitelendirdi.

Başbakan Vekili Erna Solberg, Çarşamba günü geç saatlerde düzenlediği basın toplantısında saldırıyı 'şoke edici' ve 'korkunç' olarak nitelendirdi. "Birçok insanın korkmasını anlıyorum ancak şu anda kontrolün poliste olduğunu vurgulamak önemli" dedi.

#9
Foto - YENİ BAŞBAKAN KATLİAMLA GÖREVE BAŞLADI Bugün başbakan olacak olan Jonas Gahr Store, cinayetleri 'acımasız ve vahşi' olarak nitelendirdi ve kalbinin 'olaydan etkilenenler, aileleri ve şu anda tam zamanlı olarak çalışan sağlık çalışanları ve polisle' birlikte olduğunu söyledi.

YENİ BAŞBAKAN KATLİAMLA GÖREVE BAŞLADI Bugün başbakan olacak olan Jonas Gahr Store, cinayetleri 'acımasız ve vahşi' olarak nitelendirdi ve kalbinin 'olaydan etkilenenler, aileleri ve şu anda tam zamanlı olarak çalışan sağlık çalışanları ve polisle' birlikte olduğunu söyledi.

#10
Foto - Saldırıların ardından, Norveç polis komutanlığı, derhal ülke çapında polis memurlarına ateşli silah taşımalarını emrettiğini söyledi. Norveç polisi normalde silah taşımıyor ancak gerektiğinde silahlara ve tüfeklere erişebiliyorlar.

Saldırıların ardından, Norveç polis komutanlığı, derhal ülke çapında polis memurlarına ateşli silah taşımalarını emrettiğini söyledi. Norveç polisi normalde silah taşımıyor ancak gerektiğinde silahlara ve tüfeklere erişebiliyorlar.

#11
Foto - SON 10 YILIN EN KANLI SALDIRISI Yetkililer, Çarşamba günkü saldırının aşırı sağcı Anders Behring Breivik'in 22 Temmuz 2011'de 77 kişiyi öldürmesinden bu yana Norveç'te son 10 yılın en kanlı saldırısı olduğunu söyledi. Breivik, önce başkent Oslo'da başbakanlık ofisinin bulunduğu binanın yanında bomba patlatmış, ardından da Utoya adasındaki sol görüşlü gençlerin kaldığı bir yaz kampında katliam yapmıştı.

SON 10 YILIN EN KANLI SALDIRISI Yetkililer, Çarşamba günkü saldırının aşırı sağcı Anders Behring Breivik'in 22 Temmuz 2011'de 77 kişiyi öldürmesinden bu yana Norveç'te son 10 yılın en kanlı saldırısı olduğunu söyledi. Breivik, önce başkent Oslo'da başbakanlık ofisinin bulunduğu binanın yanında bomba patlatmış, ardından da Utoya adasındaki sol görüşlü gençlerin kaldığı bir yaz kampında katliam yapmıştı.

#12
Foto - Yerel basın, şüphelinin kasabanın batısındaki bir Coop Extra süpermarketinden ateş açtığını bildirdi. Polis sözcüsü daha sonra Kongsberg mağazasında 'ciddi bir olay' olduğunu doğruladı ve hiçbir personelin fiziksel olarak yaralanmadığını söyledi.

Yerel basın, şüphelinin kasabanın batısındaki bir Coop Extra süpermarketinden ateş açtığını bildirdi. Polis sözcüsü daha sonra Kongsberg mağazasında 'ciddi bir olay' olduğunu doğruladı ve hiçbir personelin fiziksel olarak yaralanmadığını söyledi.

#13
Foto - 'İNSANLAR CANLARINI KURTARMAK İÇİN KAÇIŞIYORDU' AFP'nin haberine göre, bir tanık TV2'ye bir kargaşa duyduğunu ve insanların 'köşede omzunda ok ve elinde yay ile duran bir adamnı' saklanmak için koştuğunu gördüğünü söyledi ve

'İNSANLAR CANLARINI KURTARMAK İÇİN KAÇIŞIYORDU' AFP'nin haberine göre, bir tanık TV2'ye bir kargaşa duyduğunu ve insanların 'köşede omzunda ok ve elinde yay ile duran bir adamnı' saklanmak için koştuğunu gördüğünü söyledi ve "Daha sonra, canlarını kurtarmak için kaçışan insanları gördüm. Bunlardan biri de çocuğunu elinden tutarak koşan bir kadındı" diye ekledi.

#14
Foto - Başka bir tanık şu tweeti attı:

Başka bir tanık şu tweeti attı: "Dairemin hemen dışındaki insanlara ok ve yay ile saldıran bir adam var. Polis ve çok sayıda helikopter burada."Coop Extra mağazasının yanında yaşayan bir öğrenci olan Sarkis Younan yerel basına şunları söyledi: "Oturmuş Squid Game izliyordum ki aniden siren sesleri duydum. Seslerin diziden geldiğini sandım. Aniden polisin deli gibi 'silahını indir' diye bağırdığını duydum."

#15
Foto - Polis, Norveç'in güneydoğusunda, başkent Oslo'dan 82 km uzaklıkta 28 bin nüfuslu bir belediye olan şehrin, geniş bölgelerini kordon altına aldı ve halka evde kalmaları uyarısında bulundu ve birden fazla suç mahalli olduğunu bildirdi.

Polis, Norveç'in güneydoğusunda, başkent Oslo'dan 82 km uzaklıkta 28 bin nüfuslu bir belediye olan şehrin, geniş bölgelerini kordon altına aldı ve halka evde kalmaları uyarısında bulundu ve birden fazla suç mahalli olduğunu bildirdi.

#16
Foto - HELİKOPTER VE BOMBA İMHA EKİBİ SEVK EDİLDİ Televizyon görüntüleri, bölgede ambulanslar, silahlı polis, bir helikopter ve bomba imha ekibi sevk edildiğini gösterdi. TV2 istasyonu, adamın yanında bir bıçak ve başka silahlar da bulunduğunu bildirdi. Devlet kanalı NRK'nın web sitesi, bir görgü tanığı tarafından gönderilen ve bir duvardan çıkan siyah bir okun görüntüsünü yayınladı.

HELİKOPTER VE BOMBA İMHA EKİBİ SEVK EDİLDİ Televizyon görüntüleri, bölgede ambulanslar, silahlı polis, bir helikopter ve bomba imha ekibi sevk edildiğini gösterdi. TV2 istasyonu, adamın yanında bir bıçak ve başka silahlar da bulunduğunu bildirdi. Devlet kanalı NRK'nın web sitesi, bir görgü tanığı tarafından gönderilen ve bir duvardan çıkan siyah bir okun görüntüsünü yayınladı.

#17
Foto - Polis şefi Øyvind Aas düzenlediği basın toplantısında,

Polis şefi Øyvind Aas düzenlediği basın toplantısında, "Maalesef bu bölümde çok sayıda yaralı ve can kaybı olduğunu doğrulayabiliriz" dedi ve ekledi: "Bu eylemi gerçekleştiren kişi polis tarafından tutuklandı ve bilgilerimize göre olaya karışan tek kişi var."

#18
Foto - Oslo polis sözcüsü Unni Grøndal,

Oslo polis sözcüsü Unni Grøndal, "Polis helikopterleri, bomba imha ekipleri ve Acil Müdahale Birliğinden ekipler gibi ulusal yardım kaynaklarına yardım ediyoruz" açıklamasını yaptı. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı olay yerinde en az sekiz ambulans ve üç hava ambulansı görüldü. Belediye Başkanı Kari Anne Sand, VG gazetesine şunları söyledi: 'Bu, olaydan etkilenen herkes için derin bir trajedi. Söyleyecek söz bulamıyorum. Bu, Norveç'te olabileceğini düşünmediğimiz şoke edici bir olay" diyerek duyduğu üzüntüyü anlattı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23