• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Bunlar dağcı değil, inanılmaz yöntemleri ve tehlikeli tırmanışlarıyla bal avcıları

2020-02-14 20:18:22
Bunlar dağcı değil, inanılmaz yöntemleri ve tehlikeli tırmanışlarıyla bal avcıları

Nepal'de bulunan Nakal Gurung dağı, keskin yamaçlarına petek yapan arılarıyla ünlü. Asıl ilginç olan ise ballar değil, bu ballara sahip olmaya çalışan bal avcıları... İnanılmaz yöntemleri ve tehlikeli tırmanışlarıyla bal toplayan avcılar görenleri şaşkına çeviriyor. İngiliz fotoğrafçı Andrew Newey'in gözünden Nepal'in ölüme meydan okuyan bal avcıları…

#1
Foto - HAYATLARINI RİSKE ATIYORLAR: Nepal'in yüksek dağlarından olan Nakal Gurung dağının keskin yamaçlarına petek yapan arıların balını almak o kadar da kolay değil..

HAYATLARINI RİSKE ATIYORLAR: Nepal'in yüksek dağlarından olan Nakal Gurung dağının keskin yamaçlarına petek yapan arıların balını almak o kadar da kolay değil..

#2
Foto - İNSAN ELİ DEĞMEYEN YÜKSEK DAĞLAR: Derin vadilerden ve yeşil ormanlardan hemen sonra başlayan yüksek dağın yamacına yuva yapan bal arıları, yılın belli dönemlerinde peteklerini değerli balla dolduruyor.

İNSAN ELİ DEĞMEYEN YÜKSEK DAĞLAR: Derin vadilerden ve yeşil ormanlardan hemen sonra başlayan yüksek dağın yamacına yuva yapan bal arıları, yılın belli dönemlerinde peteklerini değerli balla dolduruyor.

#3
Foto - BU EŞSİZ BALI TOPLAMAK CESARET VE MARİFET İŞİ: Bu kıymetli balı alabilmek için canını ortaya koyan Nepal köylüleri, dağcıların bile zorlanacağı uçurumlara çıkıp balı alıyor.

BU EŞSİZ BALI TOPLAMAK CESARET VE MARİFET İŞİ: Bu kıymetli balı alabilmek için canını ortaya koyan Nepal köylüleri, dağcıların bile zorlanacağı uçurumlara çıkıp balı alıyor.

#4
Foto - ARI SALDIRISI YADA DÜŞEREK ÖLENLER VAR: Nepal'in bu bal avcılarının bir kısmı arı saldırısından bir kısmı da uçurumdan düşerek yaşamını yitiriyor.

ARI SALDIRISI YADA DÜŞEREK ÖLENLER VAR: Nepal'in bu bal avcılarının bir kısmı arı saldırısından bir kısmı da uçurumdan düşerek yaşamını yitiriyor.

#5
Foto - DÜNYANIN EN LEZZETLİ BALI: İşte bu şartlarda çıkarılan Nepal balı bugün dünyanın en lezzetli balı olarak biliniyor. Bu yöntemle her yıl dağlardan 250 ton civarında bal çıkarılıyor.

DÜNYANIN EN LEZZETLİ BALI: İşte bu şartlarda çıkarılan Nepal balı bugün dünyanın en lezzetli balı olarak biliniyor. Bu yöntemle her yıl dağlardan 250 ton civarında bal çıkarılıyor.

#6
Foto - BURADAKİ ARI TÜRÜ FARKLI: Bal arısı deyince sadece bizim hazır peteklere bal yapan arılardan başka, petek örüp bal depolayan başka arı türleri de var. Genelde diğer türler daha ilkel yaşam tarzı olan arılar. Bu fotoğraflarda gördüğünüz arı da öyle. Tek büyük bir petek üzerinde ve açıkta yaşıyor.

BURADAKİ ARI TÜRÜ FARKLI: Bal arısı deyince sadece bizim hazır peteklere bal yapan arılardan başka, petek örüp bal depolayan başka arı türleri de var. Genelde diğer türler daha ilkel yaşam tarzı olan arılar. Bu fotoğraflarda gördüğünüz arı da öyle. Tek büyük bir petek üzerinde ve açıkta yaşıyor.

#7
Foto - DAĞCILIK GİBİ TEHLİKELİ

DAĞCILIK GİBİ TEHLİKELİ

#8
Foto - BAL YERE İNDİRİLDİĞİNDE MUTLULUK DORUKTA OLUYOR...

BAL YERE İNDİRİLDİĞİNDE MUTLULUK DORUKTA OLUYOR...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23