• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
'Bu mahalleye seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez' ... Onlar da koronavirüs önlemini böyle alıyor

2020-03-20 21:20:02
'Bu mahalleye seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez' ... Onlar da koronavirüs önlemini böyle alıyor

Devletler kurumları vasıtasıyla önlemlerini alırken, en küçük idari birim olan mahalleliler de kendini göre koronavirüs önlemleri alıyor.

#1
Foto - SEYYAR SATICI, DİLENCİ, HURDACI: Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesine bağlı Büyük Sarıkaya köyü halkı, Korona virüse karşı aldıkları önlemle dikkat çekti. Mahallelilerce köylerinin girişine 'Korona virüs nedeni ile seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez' yazılı pankart asıldı.

SEYYAR SATICI, DİLENCİ, HURDACI: Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesine bağlı Büyük Sarıkaya köyü halkı, Korona virüse karşı aldıkları önlemle dikkat çekti. Mahallelilerce köylerinin girişine 'Korona virüs nedeni ile seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez' yazılı pankart asıldı.

#2
Foto - MAHALLEDE OHAL: ​Kırıkkale merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan toplamda kışın 200, toplamda ise 700 kişini yaşadığı Büyük Sarıkaya köyü sakinlerinin Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Korona virüse (Kovid-19) karşı aldıkları tedbir örnek oldu. Muhtarlık, tüm köyleri tek tek gezerek satış yapan hurdacı, seyyar satıcı gibi tanımadıkları şahıslara karşı önlem alarak köyün girişine ‘Korona virüs nedeni ile seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez’ yazılı pankart astı. Mahalleliler uzmanların ‘herkes kendi OHAL’ini ilan etsin’ uyarılarına da kulak vermiş olurken ‘virüs taraması’ bahanesiyle dolandırıcılık yapanların da önünü kesti.

MAHALLEDE OHAL: ​Kırıkkale merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan toplamda kışın 200, toplamda ise 700 kişini yaşadığı Büyük Sarıkaya köyü sakinlerinin Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Korona virüse (Kovid-19) karşı aldıkları tedbir örnek oldu. Muhtarlık, tüm köyleri tek tek gezerek satış yapan hurdacı, seyyar satıcı gibi tanımadıkları şahıslara karşı önlem alarak köyün girişine ‘Korona virüs nedeni ile seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez’ yazılı pankart astı. Mahalleliler uzmanların ‘herkes kendi OHAL’ini ilan etsin’ uyarılarına da kulak vermiş olurken ‘virüs taraması’ bahanesiyle dolandırıcılık yapanların da önünü kesti.

#3
Foto -

"KÖYLÜNÜN SAĞLIĞINDAN SORUMLUYUZ" “Köylünün sağlığından biz sorumluyuz” Köylünün sağlığından sorumlu olduklarını anlatan Büyük Sarıkaya köyü muhtarı Cemal Karayel, şu şekilde açıklamada bulundu:

#4
Foto - OLMAZSA OLMAZ TEMİZLİKKöydeki önlemler hakkında bilgiler aktaran Karayel, “Su depolarımızı klorlatıyoruz. Çöplerimizi atıyoruz. Cami tuvaletlerini lavabolarını temiz tutup sabunlarını koyuyoruz. Elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz. Zaten bu temiz havalara Korona virüsün geleceğini de tahmin etmiyoruz. Çok şanslı bir yerde yaşıyoruz. İlimizde de yok çok şükür. Bu da bizi sevindiriyor” diye konuştu.

OLMAZSA OLMAZ TEMİZLİKKöydeki önlemler hakkında bilgiler aktaran Karayel, “Su depolarımızı klorlatıyoruz. Çöplerimizi atıyoruz. Cami tuvaletlerini lavabolarını temiz tutup sabunlarını koyuyoruz. Elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz. Zaten bu temiz havalara Korona virüsün geleceğini de tahmin etmiyoruz. Çok şanslı bir yerde yaşıyoruz. İlimizde de yok çok şükür. Bu da bizi sevindiriyor” diye konuştu.

#5
Foto -

"YABANCI ALMIYORUZ" Yabacı insanları köylerine almadıklarını vurgulayan Karayel, “Şimdi hurdacı, dilenci bu virüsü taşıyor anlamına gelmiyor. Biz köyümüzde tedbir amaçlı dışarıdan gelen yabancıyı içeri sokmuyoruz, sağlık açısından. Bu adamları da töhmet altında bırakmıyoruz. Toptancı olsun hurdacı olsun dilenci olsun bu tür kişileri köye sokmamaya karar aldık. Gelenler oldu biz onları geri gönderdik. Ben köydeki komşuların hepsine söyledim. Dedim ki ‘gelenleri hep birlikte gönderelim. Hepsini ben görmeyebilirim. Sizin gördüklerinizi de siz geri gönderin. Zor durumda kalmayalım.’ Hep birlikte köyümüzü koruyalım” şeklinde konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı