• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12

2021-06-10 23:22:17
"Bu kadar da olmaz" demeyin... Yasaklar şehrinde 'tuvalete gitmek' bile yasak!

Olmaz, olmaz demeyin. Ağırlıklı olarak din adamlarının yaşadığı Tibet'te bulunan Sertar şehri dünyanın en ilginç yerlerinden biri. Çin'in doğusundaki bu kent yasaklarıyla dikkat çekiyor. Nüfusunun yüzde doksanı rahip ve rahibe adayı olan şehirde tuvalete gitmek bile yasak.

#1
Foto - KENDİLERİNE ÖZEL ÇOK KATI KURALLARI VAR: Gidenlerin gerçeküstü olarak tanımladığı Sertar, Çin'in ortasındaki Siçuan bölgesinde yer alıyor.Tibet Özerk Yönetim bölgesinde bulunan bu tarihi kent, kendisine has gelenekleri ve kuralları olan bir yer olarak biliniyor.

KENDİLERİNE ÖZEL ÇOK KATI KURALLARI VAR: Gidenlerin gerçeküstü olarak tanımladığı Sertar, Çin'in ortasındaki Siçuan bölgesinde yer alıyor.Tibet Özerk Yönetim bölgesinde bulunan bu tarihi kent, kendisine has gelenekleri ve kuralları olan bir yer olarak biliniyor.

#2
Foto - BU İLGİNÇ ŞEHİRDE 60 BİN KİŞİ YAŞIYOR: Bir tepenin yamacına konumlanmış olan tek tip evlerden oluşan kent, görüntüsüyle ziyaretçileri büyülüyor. Kentte son verilere göre yaklaşık olarak 60 bin kişi yaşamakta.

BU İLGİNÇ ŞEHİRDE 60 BİN KİŞİ YAŞIYOR: Bir tepenin yamacına konumlanmış olan tek tip evlerden oluşan kent, görüntüsüyle ziyaretçileri büyülüyor. Kentte son verilere göre yaklaşık olarak 60 bin kişi yaşamakta.

#3
Foto - BUDİZM İNANCI HAKİM: Ancak Sertar'ı dünyanın geri kalanından ayıran bir takım özellikleri var. Sertar'da bulunan manastır, Budizm açısından çok önemli bir konuma sahip. Bu inanca sahip insanlar için Sertar oldukça özel bir kent.

BUDİZM İNANCI HAKİM: Ancak Sertar'ı dünyanın geri kalanından ayıran bir takım özellikleri var. Sertar'da bulunan manastır, Budizm açısından çok önemli bir konuma sahip. Bu inanca sahip insanlar için Sertar oldukça özel bir kent.

#4
Foto - ÖĞRENCİ ŞEHRİ OLMUŞ: 40 bin rahip ve rahibenin eğitim gördüğü manstır, Sertar'ı adeta bir öğrenci şehrine çevirmiş. Ancak bu durum, kente sanıldığı gibi bir canlılık ve renklilik katmamakta.

ÖĞRENCİ ŞEHRİ OLMUŞ: 40 bin rahip ve rahibenin eğitim gördüğü manstır, Sertar'ı adeta bir öğrenci şehrine çevirmiş. Ancak bu durum, kente sanıldığı gibi bir canlılık ve renklilik katmamakta.

#5
Foto - SERT KURALLAR... Öğrenci kenti denildiğinde aklınıza gelen her şeyi söz konusu Sertar olunca bir kenara bırakmanız gerekiyor. Burada tam tersi bir şekilde sert kurallar geçerli.

SERT KURALLAR... Öğrenci kenti denildiğinde aklınıza gelen her şeyi söz konusu Sertar olunca bir kenara bırakmanız gerekiyor. Burada tam tersi bir şekilde sert kurallar geçerli.

#6
Foto - TEKNOLOJİK ALETLERİ DE KULLANMAK YASAK: Öyle ki buraya eğitim almak için gelen gençlerin televizyon ve benzeri teknolojik aletleri kullanmaları kesinlikle yasak.

TEKNOLOJİK ALETLERİ DE KULLANMAK YASAK: Öyle ki buraya eğitim almak için gelen gençlerin televizyon ve benzeri teknolojik aletleri kullanmaları kesinlikle yasak.

#7
Foto - DÜNYADA BÖYLE BİR YASAK YOK! Yasaklar teknolojik aletlerle sınırlı değil. Sertar'daki 40 bin öğrencinin tuvaletleri kullanmaları da yasak.

DÜNYADA BÖYLE BİR YASAK YOK! Yasaklar teknolojik aletlerle sınırlı değil. Sertar'daki 40 bin öğrencinin tuvaletleri kullanmaları da yasak.

#8
Foto - BATIL BİR İNANÇ UĞRUNA... Kentteki öğrenciler vakitlerini tamamen ibadet ve dua ile geçiriyor. Bunun dışında herhangi bir aktiviteye katılmaları yasak.

BATIL BİR İNANÇ UĞRUNA... Kentteki öğrenciler vakitlerini tamamen ibadet ve dua ile geçiriyor. Bunun dışında herhangi bir aktiviteye katılmaları yasak.

#9
Foto - ÇİN, BURAYI YIKACAĞINI AÇIKLADI: Öte yandan 2016 yılında Çin hükümeti sağlık, güvenlik, vb. hususları gerekçe göstererek burayı yıkacağını açıkladı.

ÇİN, BURAYI YIKACAĞINI AÇIKLADI: Öte yandan 2016 yılında Çin hükümeti sağlık, güvenlik, vb. hususları gerekçe göstererek burayı yıkacağını açıkladı.

#10
Foto - DÜNYANIN EN BÜYÜK DİNİ (BATIL DİN) KAMPI: Güçsüz alt yapısından dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan dünyanın en büyük dini kampı niteliğini taşıyan şehrin sakinleri yıkım yerine, tehlikenin önlenmesi için adım atılmasını talep ediyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK DİNİ (BATIL DİN) KAMPI: Güçsüz alt yapısından dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan dünyanın en büyük dini kampı niteliğini taşıyan şehrin sakinleri yıkım yerine, tehlikenin önlenmesi için adım atılmasını talep ediyor.

#11
Foto - SINIRLAMA GETİRİLİYOR: Çin hükümeti şehrin nüfusunu en fazla 3.500 rahibe ve 1.500 rahip olarak sınırlamayı düşünüyor.

SINIRLAMA GETİRİLİYOR: Çin hükümeti şehrin nüfusunu en fazla 3.500 rahibe ve 1.500 rahip olarak sınırlamayı düşünüyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23