• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer? Bitkisel çözümler nelerdir?

2022-05-15 20:16:45
Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer? Bitkisel çözümler nelerdir?

Burun tıkanıklığı bebeğinizin beslenmesini, uyku ihtiyacını ve daha birçok faktörü etkiler. Burun tıkanıklığı endişe verici bir durum olmasına rağmen bebeğinizin bağışıklık sistemi gelişmekte olduğu için soğuk algınlığı ile beraberde gelişebilen bir durumdur. Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Evde çözüm ile yetişkinlerde ve bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer?

#1
Foto - Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı yaşayan kişinin öncelikle doktora başvurarak yaşadığı tıkanıklığın sebebin saptanması gereklidir. Burun tıkanıklığına soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklar sebep olduysa bazı yöntemler burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz;

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı yaşayan kişinin öncelikle doktora başvurarak yaşadığı tıkanıklığın sebebin saptanması gereklidir. Burun tıkanıklığına soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklar sebep olduysa bazı yöntemler burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz;

#2
Foto - Burun içi neminin devamı için bol bol su içmek. Zencefil ve nane çayı tüketmek. Sigara içmeyi bırakmak. Kalorifer peteklerinin üzerine su koymak. Buruna masaj yapmak. Buruna az miktarda tuzlu su çekmek. Lavanta yağı koklamak. Sıcak suyun içine nane yağı veya mentol koyup buharını solumak.

Burun içi neminin devamı için bol bol su içmek. Zencefil ve nane çayı tüketmek. Sigara içmeyi bırakmak. Kalorifer peteklerinin üzerine su koymak. Buruna masaj yapmak. Buruna az miktarda tuzlu su çekmek. Lavanta yağı koklamak. Sıcak suyun içine nane yağı veya mentol koyup buharını solumak.

#3
Foto - Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun tıkanıklığı bebeklerin sıkça başına gelen bir durumdur, burun kanalları henüz çok küçük olduğu için tıkanmaya oldukça müsait olduğu için hemen hemen her bebekte burun tıkanıklığı gözlemlenir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı beraberinde burun tıkanıklığı yaşayan bebekler tıkanıklık yüzünden oldukça huzursuz olur, uykuya dalması ve yemek yemesi zorlaşır.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun tıkanıklığı bebeklerin sıkça başına gelen bir durumdur, burun kanalları henüz çok küçük olduğu için tıkanmaya oldukça müsait olduğu için hemen hemen her bebekte burun tıkanıklığı gözlemlenir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı beraberinde burun tıkanıklığı yaşayan bebekler tıkanıklık yüzünden oldukça huzursuz olur, uykuya dalması ve yemek yemesi zorlaşır.

#4
Foto - Bebeklerde burun tıkanıklığına iyi gelen bilinen bazı yöntemleri şöyle sıralayabiliriz; Buruna doğal tuzlu su spreyi kullanmak. Bebeğin başı hafif yüksekte olacak şekilde yastık kullanmak. Bebeğin bulunduğu odayı düzenli havalandırmak. Serum fizyolojik spreyler kullanmak.

Bebeklerde burun tıkanıklığına iyi gelen bilinen bazı yöntemleri şöyle sıralayabiliriz; Buruna doğal tuzlu su spreyi kullanmak. Bebeğin başı hafif yüksekte olacak şekilde yastık kullanmak. Bebeğin bulunduğu odayı düzenli havalandırmak. Serum fizyolojik spreyler kullanmak.

#5
Foto - Alerjik Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun tıkanıklığına sebep olan etkenlerden en sık görüleni alerjidir. Toplumun her kesiminde birçok şeye karşı alerji gösteren bireylere rastlanmaktadır. Alerjik sebeplerden yaşanılan burun tıkanıklığına iyi gelen bilinen bazı yöntemler şunlardır; Varsa eğer alerji ilacını düzenli kullanmak. Tuzlu su ile buruna sprey yapmak. Doğal deniz tuzu ile üretilen burun spreyleri kullanmak. Bulunan odayı havalandırmak ve buhar makinesi çalıştırmak. Toz ve polenlerden uzak durmak. Sigara kullanmamak ve sigara içilen bölgelerden uzak durmak.

Alerjik Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Burun tıkanıklığına sebep olan etkenlerden en sık görüleni alerjidir. Toplumun her kesiminde birçok şeye karşı alerji gösteren bireylere rastlanmaktadır. Alerjik sebeplerden yaşanılan burun tıkanıklığına iyi gelen bilinen bazı yöntemler şunlardır; Varsa eğer alerji ilacını düzenli kullanmak. Tuzlu su ile buruna sprey yapmak. Doğal deniz tuzu ile üretilen burun spreyleri kullanmak. Bulunan odayı havalandırmak ve buhar makinesi çalıştırmak. Toz ve polenlerden uzak durmak. Sigara kullanmamak ve sigara içilen bölgelerden uzak durmak.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23