• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
 Barajlarda doluluk oranı % 40'ın altına düştü... İstanbul'u susuz günler mi bekliyor?

2020-09-25 19:27:30
Barajlarda doluluk oranı % 40'ın altına düştü... İstanbul'u susuz günler mi bekliyor?

İstanbul`da yağışsız yaz ayları nedeniyle barajlardaki doluluk oranı yüzde 40'ın altına indi. Bu durumdan en fazla etkilenen barajlardan biri de Sazlıdere oldu.

#1
Foto - SULAR HER GÜN ÇEKİLİYOR: İstanbul barajlarındaki su seviyeleri yağışsız geçen günlerin ardından düşmeye başladı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre barajlardaki doluluk oranı yüzde 39,25'e indi. Sazlıdere Barajı'nın su seviyesi ise yüzde 11,23 seviyesine düştü. Suların yüzlerce metre çekildiği alan havadan görüntülendi.

SULAR HER GÜN ÇEKİLİYOR: İstanbul barajlarındaki su seviyeleri yağışsız geçen günlerin ardından düşmeye başladı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre barajlardaki doluluk oranı yüzde 39,25'e indi. Sazlıdere Barajı'nın su seviyesi ise yüzde 11,23 seviyesine düştü. Suların yüzlerce metre çekildiği alan havadan görüntülendi.

#2
Foto - Çekilen görüntülerde kuraklığın boyutu gözler önüne serilirken, suların çekildiği alanda kuşların tünediği görüldü.

Çekilen görüntülerde kuraklığın boyutu gözler önüne serilirken, suların çekildiği alanda kuşların tünediği görüldü.

#3
Foto - ÇEVRE KİRLİLİĞİ DE ARTIYOR: “İnsanların burayı çöplüğe çevirmesine mi yoksa suların çekilmesine mi üzülelim” Köyde yaşayan İbrahim Emirdoğan, “Biz ne zaman göle insek her yerde çöp var. Kışında çok iyi bir kar yağışı olmadı sular hepten çekildi. İstanbul'unda içme suyu havzasının yüzde 10'luk kısmı Sazlıdere Baraj'ından karşılanıyor. Ama şu anki durumda bizi tedirgin ediyor. Ayrıca biz neye üzülelim, insanların burayı çöplüğe çevirmesine mi, yoksa suların çekilmesine mi” dedi.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ DE ARTIYOR: “İnsanların burayı çöplüğe çevirmesine mi yoksa suların çekilmesine mi üzülelim” Köyde yaşayan İbrahim Emirdoğan, “Biz ne zaman göle insek her yerde çöp var. Kışında çok iyi bir kar yağışı olmadı sular hepten çekildi. İstanbul'unda içme suyu havzasının yüzde 10'luk kısmı Sazlıdere Baraj'ından karşılanıyor. Ama şu anki durumda bizi tedirgin ediyor. Ayrıca biz neye üzülelim, insanların burayı çöplüğe çevirmesine mi, yoksa suların çekilmesine mi” dedi.

#4
Foto - İleriki günlerde yağmur yağmadığı takdirde durumun daha da tehlikeli noktaya geleceği endişesi herkesi korkutuyor.

İleriki günlerde yağmur yağmadığı takdirde durumun daha da tehlikeli noktaya geleceği endişesi herkesi korkutuyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23