• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Banka promosyonları faiz sayılır mı? İşte Diyanet'in uyarısı

2022-08-06 20:37:52
Banka promosyonları faiz sayılır mı? İşte Diyanet'in uyarısı

Bankalar önünde uzun kuyruklar oluştu. Özellikle emekliler promosyon adı altında verilen parayı almak için bankaları aşındırıyor. Peki banka promosyonları helal mi? İşte Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı'nın verdiği fetva

#1
Foto - FETVA YAYINLANDI: Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, milyonlarca emekli başta olmak üzere bir çok kişinin aldığı banka promosyon paraları için fetva yayınladı.

FETVA YAYINLANDI: Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, milyonlarca emekli başta olmak üzere bir çok kişinin aldığı banka promosyon paraları için fetva yayınladı.

#2
Foto - FAİZ ŞÜPHESİ VAR! Diyanet'in geçtiğimiz yıllarda gelen

FAİZ ŞÜPHESİ VAR! Diyanet'in geçtiğimiz yıllarda gelen "Banka promosyonu caiz midir" sorusuna verdiği cevap şöyle:Bankaların, kamu veya özel sektörde çalışanlara, çalıştığı kurumlar tarafından maaşlarını kendilerinden almayı tercih etmeleri karşılığında vermiş oldukları promosyonlar, işleyiş bakımından faize tam olarak benzememekle birlikte faiz şüphesinden de tümüyle uzak değildir.

#3
Foto - KULLANMAYIN FAKİRLERE VERİN: Bu itibarla, temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olanların bu parayı kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için kullanmamaları; bilakis ihtiyaç sahibi fakirlere vermeleri uygun olur.

KULLANMAYIN FAKİRLERE VERİN: Bu itibarla, temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olanların bu parayı kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için kullanmamaları; bilakis ihtiyaç sahibi fakirlere vermeleri uygun olur.

#4
Foto - Banka promosyonları faiz sayılır mı?

Banka promosyonları faiz sayılır mı?

#5
Foto - Banka promosyonları faiz sayılır mı?

Banka promosyonları faiz sayılır mı?

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23