• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman başlayacak? AÖL kayıt yenileme tarihi 2020

2020-05-21 14:51:08
AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman başlayacak? AÖL kayıt yenileme tarihi 2020

AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağı öğrenciler için merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığına göre normal şartlarda 21 Mart 2020 ve 22 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenmesi gereken AÖL ikinci dönem sınavları koronavirüs için alınan tedbirler nedeni ile 4 Temmuz 2020 ve 5 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak. Peki AÖL kayıtları ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme ne zaman? Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine yeni kayıt denir.

#1
Foto - AÖL 3. Dönem İçin Kayıtlar Ne Zaman?

AÖL 3. Dönem İçin Kayıtlar Ne Zaman?

#2
Foto - Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lise üçüncü dönem sınavlarının ne zaman yapılacağına dair ipucu verdi. Normal şartlarda 20 Nisan 2020 ile 11 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması gereken AÖL 3.dönem sınavları için kayıtların daha ileri bir zamana ertelendiği duyuruldu ancak net bir tarih verilmedi. AÖL 3. Dönem sınav tarihleri kesinleştiğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili duyuru kamuoyuna yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lise üçüncü dönem sınavlarının ne zaman yapılacağına dair ipucu verdi. Normal şartlarda 20 Nisan 2020 ile 11 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması gereken AÖL 3.dönem sınavları için kayıtların daha ileri bir zamana ertelendiği duyuruldu ancak net bir tarih verilmedi. AÖL 3. Dönem sınav tarihleri kesinleştiğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili duyuru kamuoyuna yapılacak.

#3
Foto - AÖL kayıtları nereden yapılır?

AÖL kayıtları nereden yapılır?

#4
Foto - Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız,

Yeni Kayıt tarihleri, Açık Öğretim Lisesi resmi web sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlarımız,

#5
Foto - Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.

Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.

#6
Foto - AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

#7
Foto - İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar. Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar. Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar. Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar. Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.

İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar. Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar. Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar. Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar. Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.

#8
Foto - KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR NELERDİR? A-İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrenciler T.C. Kimlik No Beyanı, Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm. ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf, İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlar Diploma Kayıp Örneğinin aslı ile) ya da denklik belgesinin aslı, Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı, Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayardan alınacak yeni kayıt öğrenci raporu (Bu belge kayıt sırasında irtibat büroları tarafından hazırlanır ve öğrenci tarafından imzalanır). B-Orta Öğretim Ara Sınıflarından Ayrılanlar

KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR NELERDİR? A-İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrenciler T.C. Kimlik No Beyanı, Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm. ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf, İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlar Diploma Kayıp Örneğinin aslı ile) ya da denklik belgesinin aslı, Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı, Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayardan alınacak yeni kayıt öğrenci raporu (Bu belge kayıt sırasında irtibat büroları tarafından hazırlanır ve öğrenci tarafından imzalanır). B-Orta Öğretim Ara Sınıflarından Ayrılanlar

#9
Foto - T.C. Kimlik No Beyanı, Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf Alan seçmeli sınıf sistemi, sınıf sistemi ve kredili sistemden ayrılan öğrenciler, tasdikname ve Başarı Durum Belgesinin aslı, (Ek 2 belgesi) Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,

T.C. Kimlik No Beyanı, Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf Alan seçmeli sınıf sistemi, sınıf sistemi ve kredili sistemden ayrılan öğrenciler, tasdikname ve Başarı Durum Belgesinin aslı, (Ek 2 belgesi) Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,

#10
Foto - Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayardan alınacak yeni kayıt öğrenci raporu (Bu belge kayıt sırasında irtibat büroları tarafından hazırlanır ve öğrenci tarafından imzalanır).

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayardan alınacak yeni kayıt öğrenci raporu (Bu belge kayıt sırasında irtibat büroları tarafından hazırlanır ve öğrenci tarafından imzalanır).

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23