• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Akıllı telefonların kontrolü artık kullanıcılarda olacak

2021-06-18 21:06:28
Akıllı telefonların kontrolü artık kullanıcılarda olacak

ABD'de devam eden antitröst yasa tasarılarına geçen hafta bir yenisi daha eklendi. Yasayı öneren önde gelen isimlerden biri olan David Cicilline yeni önerilen bu yasanın yasalaşması halinde neler olacağını aktardı.

#1
Foto - ÖNCEDEN YÜKLENMİŞ UYGULAMALAR: Açıklamaya göre, yasa Apple ve diğer birçok teknoloji devinin cihazlarında önceden yüklenmiş kendi uygulamalarını artık sunmalarını engelleyecek.

ÖNCEDEN YÜKLENMİŞ UYGULAMALAR: Açıklamaya göre, yasa Apple ve diğer birçok teknoloji devinin cihazlarında önceden yüklenmiş kendi uygulamalarını artık sunmalarını engelleyecek.

#2
Foto - Bugün satın aldığımız her akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya akıllı saat, üreticinin kendi uygulamalarını da beraberinde getiriyor. Örneğin, Apple'ın iPhone model akıllı telefonunu satın aldığınızda, Safari ve diğer uygulamalarda doğrudan bir internet tarayıcısı olarak karşılaşıyoruz.ABD'de Demokrat Temsilci David Cicilline ve ekibi bunu bir şekilde engellemek istiyor. ABD'li teknoloji şirketlerine karşı yeni düzenlemeler uygulamaya çalışan Cicilline, bunu geçen hafta bir öneri olarak meclise sundu. Açıklamasına göre Apple, bu yasanın yürürlüğe girmesi halinde cihazlarına kendi uygulamalarını önceden yükleyemeyecek.

Bugün satın aldığımız her akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya akıllı saat, üreticinin kendi uygulamalarını da beraberinde getiriyor. Örneğin, Apple'ın iPhone model akıllı telefonunu satın aldığınızda, Safari ve diğer uygulamalarda doğrudan bir internet tarayıcısı olarak karşılaşıyoruz.ABD'de Demokrat Temsilci David Cicilline ve ekibi bunu bir şekilde engellemek istiyor. ABD'li teknoloji şirketlerine karşı yeni düzenlemeler uygulamaya çalışan Cicilline, bunu geçen hafta bir öneri olarak meclise sundu. Açıklamasına göre Apple, bu yasanın yürürlüğe girmesi halinde cihazlarına kendi uygulamalarını önceden yükleyemeyecek.

#3
Foto - Gazetecilere konuşan Cicilline, teknoloji platformlarının ürünlerine, rakiplerine karşı avantaj vermesini yasaklayan teklifin, Apple'ın iOS işletim sistemine önceden yüklenmiş uygulamalara sahip cihazları satamayacağı anlamına geldiğini açıkladı. Bu diğer bütün teknoloji firmaları için bir örnek teşkil edecek. ak

Gazetecilere konuşan Cicilline, teknoloji platformlarının ürünlerine, rakiplerine karşı avantaj vermesini yasaklayan teklifin, Apple'ın iOS işletim sistemine önceden yüklenmiş uygulamalara sahip cihazları satamayacağı anlamına geldiğini açıkladı. Bu diğer bütün teknoloji firmaları için bir örnek teşkil edecek. ak

#4
Foto - Teknoloji şirketlerine yönelik bu öneri, şirketlerin işleyişine de yeni kısıtlamalar getirecek. Alımlar kısıtlanacak, şirketler bazı iş alanlarını terk etmek zorunda kalacak. Bu tanımdan anlayabileceğiniz gibi, Apple'ın aslında buzdağının görünen kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer tüm şirketler de Apple gibi etkilenecek.

Teknoloji şirketlerine yönelik bu öneri, şirketlerin işleyişine de yeni kısıtlamalar getirecek. Alımlar kısıtlanacak, şirketler bazı iş alanlarını terk etmek zorunda kalacak. Bu tanımdan anlayabileceğiniz gibi, Apple'ın aslında buzdağının görünen kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer tüm şirketler de Apple gibi etkilenecek.

#5
Foto - Artık kullanıcılar sahip oldukları teknolojik ürünlerde istemedikleri uygulamaları kullanmayacaklar. Dolayısı ile bu sizin tercih etmiş olduğunuz ürünün isteseniz de istememenizde zorla kullanmanıza mecbur bıraktıkları uygulamalardan kurtulmanız için bir fırsat olacak. 

Artık kullanıcılar sahip oldukları teknolojik ürünlerde istemedikleri uygulamaları kullanmayacaklar. Dolayısı ile bu sizin tercih etmiş olduğunuz ürünün isteseniz de istememenizde zorla kullanmanıza mecbur bıraktıkları uygulamalardan kurtulmanız için bir fırsat olacak. 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23