• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Ağız kokusuna dikkat! Kanser belirtisi olabilir

2020-09-28 22:11:27
Ağız kokusuna dikkat! Kanser belirtisi olabilir

Ağız kokusu insan ilişkilerini etkileyen önemli bir sebeptir, ağzı kokan kişiden ziyade etrafındaki insanlar daha çok rahatsız olur. Önemli bir sağlık sorunudur. Çoğunlukla gelip geçici olur ancak devamlı oluyorsa araştırmak ve tedavi etmek gereklidir.

#1
Foto - SEBEBİ ARAŞTIRILMALI: En sık ağızda, dilde, dişlerde ve midede bulunan problemlere bağlı oluşabilir, İş yaşamını aile hayatını ve sosyal çevreyi olumsuz etkiler.

SEBEBİ ARAŞTIRILMALI: En sık ağızda, dilde, dişlerde ve midede bulunan problemlere bağlı oluşabilir, İş yaşamını aile hayatını ve sosyal çevreyi olumsuz etkiler.

#2
Foto - KANSER BELİRTİSİ OLABİLİR: Ağız kokusuna multidisipliner olarak yaklaşmak gerekir. En başta Kulak Burun Boğaz Uzmanı değerlendirmede bulunmalı, bununla beraber diş hekimi ve Gastroentrolojı Uzmanı da hastayı muayene etmelidir. Önceden olmayan ve sonradan ortaya çıkan devamlı kötü koku mide kanseri, karaciğer kanseri, gırtlak kanseri ve dil kökü kanseri gibi çeşitli kanserlerin belirtisi olabilir.

KANSER BELİRTİSİ OLABİLİR: Ağız kokusuna multidisipliner olarak yaklaşmak gerekir. En başta Kulak Burun Boğaz Uzmanı değerlendirmede bulunmalı, bununla beraber diş hekimi ve Gastroentrolojı Uzmanı da hastayı muayene etmelidir. Önceden olmayan ve sonradan ortaya çıkan devamlı kötü koku mide kanseri, karaciğer kanseri, gırtlak kanseri ve dil kökü kanseri gibi çeşitli kanserlerin belirtisi olabilir.

#3
Foto - AĞIZ KOKUSU NASIL TEDAVİ EDİLİR? Öncelikle sebep bulunmalı bunun için çeşitli tetkikler yapılabilir. Kokunun nereden geldiği araştırılmalıdır. Eğer kokunun kaynağı saptanamamış ise kronik sinüzit enfeksiyonları, kronik bademcik enfeksiyonları, kronik mide problemleri ve kronik diş ve diş eti rahatsızlıkları teker teker kontrol edilmelidir. Lüzumu halinde ayrıntılı gastroentrolojı muayenesinden geçmeli, uygun süre ve dozda tedaviye rağmen geçmeyen koku da endoskopi düşünülebilir. Diş ve diş eti rahatsızlıkları ve bunlara neden olabilecek çürükler köprüler protezler düzeltilmeli.

AĞIZ KOKUSU NASIL TEDAVİ EDİLİR? Öncelikle sebep bulunmalı bunun için çeşitli tetkikler yapılabilir. Kokunun nereden geldiği araştırılmalıdır. Eğer kokunun kaynağı saptanamamış ise kronik sinüzit enfeksiyonları, kronik bademcik enfeksiyonları, kronik mide problemleri ve kronik diş ve diş eti rahatsızlıkları teker teker kontrol edilmelidir. Lüzumu halinde ayrıntılı gastroentrolojı muayenesinden geçmeli, uygun süre ve dozda tedaviye rağmen geçmeyen koku da endoskopi düşünülebilir. Diş ve diş eti rahatsızlıkları ve bunlara neden olabilecek çürükler köprüler protezler düzeltilmeli.

#4
Foto - BUNLARA DA DİKKAT! - Bol su içilmeli - Sigara alkol kullanımı terk edilmeli - Her gün düzenli dişler fırçalanmalı - Koku veren yiyeceklerden uzak durulmalı - Diş fırçasının yumuşak yüzüyle dil fırçalanmalı - Reflü yapan yiyeceklerden uzak durulmalı - Uzun süre aç kalmamalı

BUNLARA DA DİKKAT! - Bol su içilmeli - Sigara alkol kullanımı terk edilmeli - Her gün düzenli dişler fırçalanmalı - Koku veren yiyeceklerden uzak durulmalı - Diş fırçasının yumuşak yüzüyle dil fırçalanmalı - Reflü yapan yiyeceklerden uzak durulmalı - Uzun süre aç kalmamalı

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23