• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
60 yıl boyunca kendine yılan zehiri enjekte eden kişi şifa kaynağı oldu

2020-07-04 21:07:07
60 yıl boyunca kendine yılan zehiri enjekte eden kişi şifa kaynağı oldu

Yılan adam olarak anılan Bill Haast, 173 kez zehirli yılanlar tarafından ısırıldı. Ayrıca 60 yıl boyunca her gün kendisine yılan zehri enjekte ederek bağışıklık kazanmaya çalışmış, kanındaki antikor sayesinde birçok hayatı kurtardı.

#1
Foto - YILANLARLA ADETA DOST OLDU: Yılan adam Bill Haast, 173 kez zehirli yılanlar tarafından ısırılmıştır.

YILANLARLA ADETA DOST OLDU: Yılan adam Bill Haast, 173 kez zehirli yılanlar tarafından ısırılmıştır.

#2
Foto - HER YILAN SOKMASINDAN SONRA.. Her zaman bir yılan ısırmasından sonra bir daha refleks savaşını kaybetmeyeceğine söz verirdi.

HER YILAN SOKMASINDAN SONRA.. Her zaman bir yılan ısırmasından sonra bir daha refleks savaşını kaybetmeyeceğine söz verirdi.

#3
Foto - YILANLARIN ISIRIĞINDAN NASIL KURTULUYOR? İlk olarak, tüm zehirli yılanlar, zehirin büyüklüğü veya gücü nedeniyle bir ısırıkta ölümcül miktarda zehir enjekte edebilir.

YILANLARIN ISIRIĞINDAN NASIL KURTULUYOR? İlk olarak, tüm zehirli yılanlar, zehirin büyüklüğü veya gücü nedeniyle bir ısırıkta ölümcül miktarda zehir enjekte edebilir.

#4
Foto - YILANLARLA TEHLİKELİ OYUN: Ancak Bill'in kullandığı yılanların çoğu, bir ısırıkta ölümcül veya çoklu ölümcül dozlar enjekte edebiliyor. Son yıllarda 'kuru' ısırık veren yılanlarla ilgili hipotez yaygınlaştı, ancak Bill yılanların dişleri eksik olmadığı veya bezlerde fizyolojik olarak yanlış bir şey olmadığı sürece iki milyondan fazla elleçlemeden birini görmedi.

YILANLARLA TEHLİKELİ OYUN: Ancak Bill'in kullandığı yılanların çoğu, bir ısırıkta ölümcül veya çoklu ölümcül dozlar enjekte edebiliyor. Son yıllarda 'kuru' ısırık veren yılanlarla ilgili hipotez yaygınlaştı, ancak Bill yılanların dişleri eksik olmadığı veya bezlerde fizyolojik olarak yanlış bir şey olmadığı sürece iki milyondan fazla elleçlemeden birini görmedi.

#5
Foto - BİYOLOJİK ÜRÜN: Ayrıca antivenin üretiminin temel sürecini de biliyordu. Antivenin zehirli ısırıkların ve sokmaların tedavisinde kullanılan biyolojik üründür. Atın bağışıklık sisteminin yılan zehrine karşı antikor üretmesi gibi kendisinin de zehre bağışıklık kazanabileceğini düşünüyordu.

BİYOLOJİK ÜRÜN: Ayrıca antivenin üretiminin temel sürecini de biliyordu. Antivenin zehirli ısırıkların ve sokmaların tedavisinde kullanılan biyolojik üründür. Atın bağışıklık sisteminin yılan zehrine karşı antikor üretmesi gibi kendisinin de zehre bağışıklık kazanabileceğini düşünüyordu.

#6
Foto - AŞI PROGRAMI UYGULADI: Bill her zaman olduğu gibi kendini en üst seviyede zorlamak ve yoğun bilimsel merakını tatmin etmek için 10 Eylül 1948'de aşı programına başladı.

AŞI PROGRAMI UYGULADI: Bill her zaman olduğu gibi kendini en üst seviyede zorlamak ve yoğun bilimsel merakını tatmin etmek için 10 Eylül 1948'de aşı programına başladı.

#7
Foto - KENDİSİNE 30 DEĞİŞİK ZEHİR ENJEKTE ETTİ: Öncelikle oldukça seyreltilmiş miktarda kobra zehri enjeksiyonu ile başladı ve zamanla yavaş yavaş ilave türler ekledi. Daha sonraki yıllarda haftada bir 30'dan fazla farklı zehrin bir karışımını vücuduna enjekte etti.

KENDİSİNE 30 DEĞİŞİK ZEHİR ENJEKTE ETTİ: Öncelikle oldukça seyreltilmiş miktarda kobra zehri enjeksiyonu ile başladı ve zamanla yavaş yavaş ilave türler ekledi. Daha sonraki yıllarda haftada bir 30'dan fazla farklı zehrin bir karışımını vücuduna enjekte etti.

#8
Foto - VÜCUDUNDA YÜKSEK DİRENÇ SAĞLADI: Bu bağışıklama, Bill'i zehirli ısırıkların tam etkilerinden korumakla kalmadı, enjeksiyonlar çok yüksek bir direnç sağladı.

VÜCUDUNDA YÜKSEK DİRENÇ SAĞLADI: Bu bağışıklama, Bill'i zehirli ısırıkların tam etkilerinden korumakla kalmadı, enjeksiyonlar çok yüksek bir direnç sağladı.

#9
Foto - 21 CAN KURTARDI: Bu bağışıklığın ek yararı; özel kanını, hepsi hayatta kalan 21 yılan kurbanına bağışlayarak, insanlara çok benzersiz bir şekilde yardımcı olabilmektir.

21 CAN KURTARDI: Bu bağışıklığın ek yararı; özel kanını, hepsi hayatta kalan 21 yılan kurbanına bağışlayarak, insanlara çok benzersiz bir şekilde yardımcı olabilmektir.

#10
Foto - 100 YIL YAŞAYAN YILAN ADAM ÜNVANINI ELDE ETTİ: Kanındaki antikor sayesinde birçok hayatı kurtarmış Bill, 100 yaşında bir yılan adam olarak hayata gözlerini yummuştur.

100 YIL YAŞAYAN YILAN ADAM ÜNVANINI ELDE ETTİ: Kanındaki antikor sayesinde birçok hayatı kurtarmış Bill, 100 yaşında bir yılan adam olarak hayata gözlerini yummuştur.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı