• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
560 yıllık üstü açık camide Cuma namazı kılınıyor

2021-06-18 21:49:46
560 yıllık üstü açık camide Cuma namazı kılınıyor

Gümüşhane-Trabzon sınırında yer alan 1800 rakımlı Kadırga Yaylası'ndaki 560 yıllık üstü açık camide, yüzyıllardır insanlar açık havada çimenler üzerinde ibadet ediyor.

#1
Foto - YAZ AYLARINDA İBADETE AÇILIYOR: Yaz mevsiminin gelmesiyle Trabzon, Giresun ve Gümüşhane`den yaylaya göçenler Kadırga Yaylası Açık Camii`nde her hafta cuma günü bir araya gelerek namaz kılıyor.

YAZ AYLARINDA İBADETE AÇILIYOR: Yaz mevsiminin gelmesiyle Trabzon, Giresun ve Gümüşhane`den yaylaya göçenler Kadırga Yaylası Açık Camii`nde her hafta cuma günü bir araya gelerek namaz kılıyor.

#2
Foto - ÜSTÜ AÇIK OLSA DA SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLİYOR: Camiyi bu yıl da dolduran vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde cuma namazını kılarak, yüzyıllardır devam eden geleneğe eşlik etti.

ÜSTÜ AÇIK OLSA DA SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLİYOR: Camiyi bu yıl da dolduran vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde cuma namazını kılarak, yüzyıllardır devam eden geleneğe eşlik etti.

#3
Foto -

"BURADA HUZUR BULUYORUZ" Trabzon`un Beşikdüzü ilçesinden cuma namazı kılmak için camiye gelen İsmail Hakkı Ciner, burada kıldığı namazdan dolayı manevi olarak kendini daha huzurlu hissettiğini söyledi.

#4
Foto - FATİH SULTAN MEHMED BURADA NAMAZ KILMIŞ: Yaz aylarında camide yoğunluğun daha da fazla olduğuna işaret eden Ciner,

FATİH SULTAN MEHMED BURADA NAMAZ KILMIŞ: Yaz aylarında camide yoğunluğun daha da fazla olduğuna işaret eden Ciner, "Fatih Sultan Mehmet`in burada namaz kıldığını biliyoruz. Ondan bu yana her cuma namazı burada kılınır. Yaylada başka camiler de var ama burada namaz kılmanın edası başka oluyor. Manevi olarak insan daha huzurlu oluyor." dedi.

#5
Foto - Uçar,

Uçar, "Pandemi nedeniyle 2 senedir buraya gelemedim ve kahrını yaşıyorum. Burada namaz kılmak Süleymaniye ve Eyüp Sultan gibi büyük camilerde namaz kılmak gibi. Burada çok mutlu oluyor ve huzur doluyorum. Allah`a şükrediyorum, burada olmak çok güzel bir duygu." diye konuştu.

#6
Foto - NAMAZDAN SONRA YAĞMUR YAĞIYOR: Trabzon`un Şalpazarı ilçesinden gelen Ali Şekerci de camide cuma namazının olduğu zamanlarda yağmur yağmadığını belirterek,

NAMAZDAN SONRA YAĞMUR YAĞIYOR: Trabzon`un Şalpazarı ilçesinden gelen Ali Şekerci de camide cuma namazının olduğu zamanlarda yağmur yağmadığını belirterek, "Bende buna şahidim. İnsanlar buraya gelip namazını kılıyorlar. Ne kadar bulut olursa olsun namazdan sonra yağmur başlıyor. Caminin de Fatih Sultan Mehmet tarafından cuma namazı öncesinde yaptırıldığını biliyoruz." ifadesini kullandı.

#7
Foto - Yaylada yaşayan Veysel Bıyık da çocukluğundan bu yana camide namaz kıldıklarına işaret ederek,

Yaylada yaşayan Veysel Bıyık da çocukluğundan bu yana camide namaz kıldıklarına işaret ederek, "Büyüklerimizden, Fatih Sultan Mehmet`in arkadaşını ziyarete geldiğini ve cuma namazını burada kıldığını duyduk. Ayrıca hava bozuk dahi olsa yağmur yağmadığını, namazdan daha sonra yağdığını biliyoruz. Dünyanın dört bir yanından bilen insanlar buraya gelir ve cuma namazını kılar. Bazı insanlar da üstü açık olduğu için Mekke`ye benzetiyor." dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23