• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
40 yıldır uyuyan yanardağdaki volkanik şimşeklerin sırrı ne?

2020-01-19 20:29:51
40 yıldır uyuyan yanardağdaki volkanik şimşeklerin sırrı ne?

Dünyaya neler oluyor? Filipinler'de başkent Manila yakınlarındaki Taal Yanardağı'nda ortaya çıkan volkanik şimşeklerin sırrı çözülmeye çalışılıyor.

#1
Foto - AÇIKLAMAYI LOS ALAMOS ULUSAL LABORATUVARI AÇIKLADI: Sıradışı doğa olayıyla ilgili olarak, Alamos Ulusal Laboratuvarı'nda görev yapan bilim insanı tarafından açıklama yapıldı.

AÇIKLAMAYI LOS ALAMOS ULUSAL LABORATUVARI AÇIKLADI: Sıradışı doğa olayıyla ilgili olarak, Alamos Ulusal Laboratuvarı'nda görev yapan bilim insanı tarafından açıklama yapıldı.

#2
Foto - 40 YIL SONRA AKTİF HALE GELDİ: 40 yılı aşan bir süredir uyuyan Filipinler'deki Taal yanardağı geçtiğimiz hafta sonu faaliyete geçti ve 10 bin metre yüksekliğe ulaşan kül püskürtmeye başladı.

40 YIL SONRA AKTİF HALE GELDİ: 40 yılı aşan bir süredir uyuyan Filipinler'deki Taal yanardağı geçtiğimiz hafta sonu faaliyete geçti ve 10 bin metre yüksekliğe ulaşan kül püskürtmeye başladı.

#3
Foto - DAHA ÖNCE JAPONYA VE İZLANDA'DA GÖRÜLMÜŞTÜ: Peki daha önce İzlanda ve Japonya'da da ortaya çıkan bu doğa olayı nasıl ortaya çıkıyor?

DAHA ÖNCE JAPONYA VE İZLANDA'DA GÖRÜLMÜŞTÜ: Peki daha önce İzlanda ve Japonya'da da ortaya çıkan bu doğa olayı nasıl ortaya çıkıyor?

#4
Foto - AÇIKLAMA BİLİM İNSANLARINDAN: Los Alamos Ulusal Laboratuvarı'nda görev yapan bilim insanı Sonja Behnke verdi. Behnke'ye göre volkanik yıldırımların oluşması için iki aşamaya ihtiyaç var. İlk olarak volkanik patlama sonrası etrafa saçılan erimiş kayaların yani magmanın volkanik küle dönüştüğünü bilmek gerekiyor..

AÇIKLAMA BİLİM İNSANLARINDAN: Los Alamos Ulusal Laboratuvarı'nda görev yapan bilim insanı Sonja Behnke verdi. Behnke'ye göre volkanik yıldırımların oluşması için iki aşamaya ihtiyaç var. İlk olarak volkanik patlama sonrası etrafa saçılan erimiş kayaların yani magmanın volkanik küle dönüştüğünü bilmek gerekiyor..

#5
Foto - KÜL BULUTUNDAKİ MİLYARLARCA PARÇACIK: Söz konusu kül bulutundaki milyarlarca parçacık ise birbirlerine hızla çarparak ve sürtünerek elektrik yüklü parçacıklara dönüşüyor.

KÜL BULUTUNDAKİ MİLYARLARCA PARÇACIK: Söz konusu kül bulutundaki milyarlarca parçacık ise birbirlerine hızla çarparak ve sürtünerek elektrik yüklü parçacıklara dönüşüyor.

#6
Foto - Behnke bu olayı, bir çorabı halıya sürterek statik elektrik oluşturmaya benzetiyor.

Behnke bu olayı, bir çorabı halıya sürterek statik elektrik oluşturmaya benzetiyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23