• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
2020'nin ilk sosyal medya karnesi yayınlandı... İşte Türkiye'nin dünya sıralaması

2020-02-25 20:51:05
2020'nin ilk sosyal medya karnesi yayınlandı... İşte Türkiye'nin dünya sıralaması

Artık hayatın vazgeçilmezi oldu. Belli aralıklarla dünyanın internet ve sosyal medya kullanımı ile ilgili raporlar yayınlayan We Are Social, 2020 yılının ilk raporunu yayınladı. We Are Social’ın yayınladığı rapora göre Türkiye, birçok sosyal medya ağında kullanıcı sayısı bakımından dünyada ilk 10’da yer alıyor.

#1
Foto - DÜNYADA FACEBOOK'U EN ÇOK HANGİ ÜLKELER KULLANIYOR? Bütün dünyada şu anda en fazla kullanıcısı olan sosyal medya ağı hala Facebook. Facebook’un dünyada 2 milyar 449 milyon kullanıcısı var. Türkiye’de ise 37 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor. Türkiye, 37 milyon kullanıcı ile Facebook’un en fazla kullanıldığı ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve Avrupa’da da ilk sırada yer alıyor. Dünyada ise Facebook’un en fazla kullanıldığı ilk üç Hindistan, ABD ve Endonezya.

DÜNYADA FACEBOOK'U EN ÇOK HANGİ ÜLKELER KULLANIYOR? Bütün dünyada şu anda en fazla kullanıcısı olan sosyal medya ağı hala Facebook. Facebook’un dünyada 2 milyar 449 milyon kullanıcısı var. Türkiye’de ise 37 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor. Türkiye, 37 milyon kullanıcı ile Facebook’un en fazla kullanıldığı ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve Avrupa’da da ilk sırada yer alıyor. Dünyada ise Facebook’un en fazla kullanıldığı ilk üç Hindistan, ABD ve Endonezya.

#2
Foto - YOUTUBE KULLANIMI: Facebook’un ardından 2 milyar kullanıcı ile YouTube, en fazla kullanılan ikinci sosyal medya platformu oldu. YouTube, 2017 yılından beri Facebook’un arkasından en fazla kullanılan ikinci sosyal medya ağı olmaya devam ediyor.

YOUTUBE KULLANIMI: Facebook’un ardından 2 milyar kullanıcı ile YouTube, en fazla kullanılan ikinci sosyal medya platformu oldu. YouTube, 2017 yılından beri Facebook’un arkasından en fazla kullanılan ikinci sosyal medya ağı olmaya devam ediyor.

#3
Foto - İNSTAGRAM KULLANIMI: Instagram ise 1 milyar kullanıcı sayısı ile dünyada en fazla kullanılan sosyal medya ağları listesinde üst sıralarda yer alıyor. 2019 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısı yüzde 2.8 artmış durumda. Türkiye’de şu an da toplam 38 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor ve toplam Instagram kullanıcı sayısı ile dünyada 6. sırada bulunuyor. Böylece Instagram, 38 milyon kullanıcısı ile Türkiye'de Facebook'tan daha popüler bir sosyal medya uygulaması olarak kendini göstermiş oluyor. Bütün dünyada en fazla Instagram kullanıcısı ise ABD’de bulunuyor.

İNSTAGRAM KULLANIMI: Instagram ise 1 milyar kullanıcı sayısı ile dünyada en fazla kullanılan sosyal medya ağları listesinde üst sıralarda yer alıyor. 2019 yılının aynı dönemi ile karşılaştırıldığında Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısı yüzde 2.8 artmış durumda. Türkiye’de şu an da toplam 38 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor ve toplam Instagram kullanıcı sayısı ile dünyada 6. sırada bulunuyor. Böylece Instagram, 38 milyon kullanıcısı ile Türkiye'de Facebook'tan daha popüler bir sosyal medya uygulaması olarak kendini göstermiş oluyor. Bütün dünyada en fazla Instagram kullanıcısı ise ABD’de bulunuyor.

#4
Foto - TWİTTER KULLANIMI: Önemli sosyal medya ağlarından biri olan Twitter’ın ise tüm dünyada 340 milyon abonesi bulunuyor. Twitter kullanımında listenin birinci sırasında yine ABD yer alıyor. Türkiye ise 11.8 milyon Twitter kullanıcısı ile dünyada 6., Avrupa’da ise 2. sırada yer alıyor. Türkiye’deki Twitter kullanıcı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 3 civarı düşmüş görünüyor.

TWİTTER KULLANIMI: Önemli sosyal medya ağlarından biri olan Twitter’ın ise tüm dünyada 340 milyon abonesi bulunuyor. Twitter kullanımında listenin birinci sırasında yine ABD yer alıyor. Türkiye ise 11.8 milyon Twitter kullanıcısı ile dünyada 6., Avrupa’da ise 2. sırada yer alıyor. Türkiye’deki Twitter kullanıcı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 3 civarı düşmüş görünüyor.

#5
Foto - LİNKEDİN KULLANIMI: Şirketlere ve beyaz yakalılara hitap eden sosyal medya ağı olan LinkedIn ise büyüyen sosyal medya ağları arasında yer alıyor. Son bir yıl içinde Türkiye’de 100 bin insan LinkedIn’e üye oldu. Türkiye, dünyadaki toplam LinkedIn kullanıcı sayısı sıralamasında ise 16. sırada yer alıyor.

LİNKEDİN KULLANIMI: Şirketlere ve beyaz yakalılara hitap eden sosyal medya ağı olan LinkedIn ise büyüyen sosyal medya ağları arasında yer alıyor. Son bir yıl içinde Türkiye’de 100 bin insan LinkedIn’e üye oldu. Türkiye, dünyadaki toplam LinkedIn kullanıcı sayısı sıralamasında ise 16. sırada yer alıyor.

#6
Foto - TÜRKİYE'DE İNTERNET KULLANIMI: Ayrıca Türkiye’deki internet kullanıcıları ortalama günde 58 dakikayı oyun oynayarak geçiriyorlar. Ayrıca Türkiye'deki internet kullanıcılarının %62'si, televizyona bir mesafe koymuş olmasına rağmen internetten televizyon izlemeye devam ediyor.

TÜRKİYE'DE İNTERNET KULLANIMI: Ayrıca Türkiye’deki internet kullanıcıları ortalama günde 58 dakikayı oyun oynayarak geçiriyorlar. Ayrıca Türkiye'deki internet kullanıcılarının %62'si, televizyona bir mesafe koymuş olmasına rağmen internetten televizyon izlemeye devam ediyor.

#7
Foto - Sosyal medya insani ilişkileri zedeliyor.

Sosyal medya insani ilişkileri zedeliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı