• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
2 yıl boynunda araba lastiğiyle dolaştı, sebebini kimse çözemedi!

2021-10-13 21:27:54
2 yıl boynunda araba lastiğiyle dolaştı, sebebini kimse çözemedi!

ABD'nin Colorado eyaletinde 2 yıldır boynunda araba lastiğiyle dolaşan geyiğin yerinin tespit edilerek kurtarıldığı duyuruldu.

#1
Foto - DURUMU TESPİT EDİLİP KURTARILDI: ABD'de Colorado Parkları ve Yaban Hayatı (CPW) yetkilileri, 2 yıldır boynunda lastikle dolaşan bir geyiğin nihayet bulunduğunu ve lastikten kurtarıldığını açıkladı.

DURUMU TESPİT EDİLİP KURTARILDI: ABD'de Colorado Parkları ve Yaban Hayatı (CPW) yetkilileri, 2 yıldır boynunda lastikle dolaşan bir geyiğin nihayet bulunduğunu ve lastikten kurtarıldığını açıkladı.

#2
Foto - ONU LASTİKTEN KURTARMAK KOLAY OLMADI: Kurtarma çalışmasında ilk önce geyiğin boynundaki lastik kesilmeye çalışıldı, ancak içindeki çelikten dolayı bu yöntem mümkün olmadı.

ONU LASTİKTEN KURTARMAK KOLAY OLMADI: Kurtarma çalışmasında ilk önce geyiğin boynundaki lastik kesilmeye çalışıldı, ancak içindeki çelikten dolayı bu yöntem mümkün olmadı.

#3
Foto - BOYNUZLARI KESİLMEDEN ÇIKARILAMADI: Boynuzlarının kesilmesine karar verilen geyik, uyuşturucu tabanca ile sakinleştirildi ve lastikten kurtarıldı. Görevliler, lastiğin içinin kirle dolu olduğunu ve hayvan için ağırlık oluşturduğunu belirtti.

BOYNUZLARI KESİLMEDEN ÇIKARILAMADI: Boynuzlarının kesilmesine karar verilen geyik, uyuşturucu tabanca ile sakinleştirildi ve lastikten kurtarıldı. Görevliler, lastiğin içinin kirle dolu olduğunu ve hayvan için ağırlık oluşturduğunu belirtti.

#4
Foto - GEYİĞİN DUURMU İYİ: Kurtarmaya katılan Scott Murdoch,

GEYİĞİN DUURMU İYİ: Kurtarmaya katılan Scott Murdoch, "Çıkarmak çok zordu" diyerek sadece geyiğin boynunda küçük bir yara ile tüy kaybı olduğunu ifade etti. Murdoch, geyiğin "şaşırtıcı derecede iyi" durumda olduğunu söyledi.

#5
Foto - EKİPLER UZUN SÜRE ÇALIŞTI: Kurtarma işlemi, görevlilerin 1 hafta içinde yaptıkları 4. deneme oldu.

EKİPLER UZUN SÜRE ÇALIŞTI: Kurtarma işlemi, görevlilerin 1 hafta içinde yaptıkları 4. deneme oldu.

#6
Foto - ... VE BAŞARDILAR: Geyiği sakinleştirmeye yönelik önceki girişimler, vahşi yaşam görevlilerinin yeterince yanına yaklaşamaması ve diğer geyiklerin yakınlarda olması nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

... VE BAŞARDILAR: Geyiği sakinleştirmeye yönelik önceki girişimler, vahşi yaşam görevlilerinin yeterince yanına yaklaşamaması ve diğer geyiklerin yakınlarda olması nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

#7
Foto - NASIL FARK EDİLDİ? Yaban hayatı görevlileri, boynunda lastik olan geyiği ilk olarak Temmuz 2019'da yaban keçisine yönelik nüfus araştırması yaparken fark etti.

NASIL FARK EDİLDİ? Yaban hayatı görevlileri, boynunda lastik olan geyiği ilk olarak Temmuz 2019'da yaban keçisine yönelik nüfus araştırması yaparken fark etti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23